"Як корова на льоду" - про ожеледицю на дорогах Рівненщини

У мене сьогодні додалось сивини у волоссі і відмерло кілька тисяч нервових клітин. Які, як відомо, не відновлюються. Для цього було достатньо години часу та 32 кілометри дороги. Все почалось ще вчора у вечері, коли вирішив поїхати до мами у село.

Невеличке село Новостав-Дальній у Рівненському районі одне з найвіддаленіших. Колись тато жартував, що тут закінчуються всі дороги. Насправді у цьому жарті є велика доля істини. В село заходить одна єдина дорога і тут же зникає, припиняючи свою мандрівку теренами Рівненщини. Але сюди ходить маршрутка.

Саме на цю маршрутку йдуть люди щоранку їдучи на базар продати трохи того, що виростили та вигодували у своїх господарствах. Іншого прибутку, окрім хіба що пенсій, у цьому селі немає. І таких сіл вистачає не лише в районі чи області, а по всій Україні.

Сьогодні вранці встав, вийшов на вулицю і зрозумів, що прогноз погоди та метео-сайти в Інтернеті не обманювали. Йшов дощ, який тут же перетворювався на ожеледицю на дорозі. Про важливість прогнозів погоди, для місцевої влади, я писав раніше, тому зараз повторюватись не буду.

Вже те, що було важко дійти від хати до машини, пообіцяло веселу дорогу до Рівного. Щоправда рівень «веселощів» у той момент, я ще дуже сильно недооцінював.

На сільській дорозі Радухівської сільради дуже бідної матеріально (і на мою суб’єктивну думку – кадрово) ні піску ні солі не бачили ніколи. Коні з санями та трактори проїдуть і так. Щоправда питання, як їхатиме шкільний автобус? Саме він має везти дітей з Новостава та Радухівки в школу села Іскра (після декомунізації – Новосілки).

Коротше кажучи, простий автомобіль живе на сільській дорозі абсолютно своїм життям. І це незважаючи на зовсім нову зимову гуму. Під простенькій горбик в Новосілках вибрався лише з третього разу. Та й то по узбіччю, де лежав сніг. По самій дорозі можна проїхати хіба танком. І я не жартую. Як там тричі на день сьогодні має проїхати маршрутка, навіть не уявляю.

Другий екстрим був між славним селом Пересопниця та Шостаків. Тут 3 кілометри дороги йдуть через відкрите поле. Сильний боковий вітер, перетворив саме дорогу на звичайну ковзанку, де можна проводити півфінал з хокею серед аматорських команд. Чому півфінал? Бо фінал все ж варто було б провести в обласному центрі. Скажімо на вулиці Макарова. Тут якість асфально-лодового покриття дозволить провести хокейний матч на високому рівні. Це довели маршрутки та машини неподалік виїзду на Млинів. Кілька піруетів, розворотів і заносів і купа розбитих вар, пом’ятого заліза і висновок: покриття придатне для хокею.

Та повернемось до дороги між Пересопницею та Шостаковом. Перша передача в авто і боковий вітер… Машина сунеться просто завдяки вітру. Коли її донесло до узбіччя, то завдяки снігу вдалося таки повернути керування машиною і тихесенько, дуже повільно посунутись далі. Як тут поїде маршрутка, навіть не уявляю. Її висота тут працюватиме як парус. Всім тим, хто сьогодні збирається подорожувати в такий спосіб, ради в би застрахуватися і написати заповіт. А ввечері, у Рівному буде купа п’яних посивілих маршрутчиків, котрі зніматимуть стрес після сьогоднішнього робочого дня. І не варто їх у цьому звинувачувати, навпаки, пропоную запровадити їм 50 відсоткову знижку на весь алкоголь, та покрити її за рахунок грошей автодору.

До речі про дорожні служби. Машину, яка посипає дорогу піщано-сольоною сумішшю зустрів. Це було о 8:50 вже на дорозі Млинів - Рівне в районі села Ясениничі. Далі їхати було трохи легше. Але через те, що машина була одна, їхала по середині через що пісок потрапляв на пів полоси з кожного боку, проблема ковзанки повністю не знімалась.

В обласному центрі справи були значно кращі. Хоча до ідеальних – дуже далеко. Як вже згадував: на Макарова велика аварія. На Соборній кожну зупинку громадського транспорту «прикрашали» довжелезні черги тих, хто бажав кудись їхати. Ніколи не міг подумати, що побачу черги на маршрутки у Рівному. Єдине місто де зустрічав їх раніше, це Київ у часи пік.

Наявність черг означає те, що не всі маршрутки змогли виїхати на маршрут. А дехто зупинився десь по дорозі. Як підтвердження цієї версії, дві покинуті маршрутки біля парку «Хімік». Так радянські війська кидали танки у перші дні Другої світової війни, коли в них закінчувалось пальне та боєприпаси. І бойова машина перетворювалась на непотрібну купу металу.

Окрім водіїв маршруток, «веселий» день буде у рівненських травматологів. Стан тротуарів в обласному центрі теж підійде для проведення якихось змагань. Наприклад з конькобіжного спорту. А чоом би й ні? Видовищне дійство, на якому можна попаритись політикам. Бо на статистиці переломаних кінцівок у потенційних виборців навряд чи це вийде. Якось сайт «ВСЕ» вже наводив статистику відвідування травмпунку під час минулих «раптових» приходів зими у Рівне. Знаєете, мабуть травматологи теж мають повне право на свої «фронтові 100 грамів» сьогодні у вечері.

На майдані Просвіти, перед Рівненською облрадою та облдержадміністрацією, порядок: посипають слизькі тротуари

Тому звертаюсь до жінок, чиї чоловіки сьогодні сіли за кермо чи пішли на чергування у лікарню. Не сваріть їх, коли вони прийдуть додому «теплі», добре що прийшли взагалі і цілі! До речі, можна не переживати за нашу міську і обласну раду, площі перед мерією та обласним "білим домом" поосипають ретельно і щедро. Тому травматизм серед чиновників буде мінімальним. Я так думаю...

У соціальних мережах вже жартують над міським головою Рівного Володимиром Хомком. Щоправда цього "заслуговують" й голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко та голови деяких районів областті

Ці всі думки роїлись в голові, коли наче по мінному полю, їхав від маминого села на роботу. Заледве діставшись центру міста і припаркувавшись, з полегшенням зітхнув і перехрестився. Сиве волосся кажуть прикрашає чоловіка. То мабуть варто подякувати дорожнім службам за безкоштовну прикрасу. Ще б сто грам, для зняття стресу, але робочий день попереду.

Та якщо у вечері побачите мене з натовпом п’яних маршрутчиків та  травматологів знайте: я, як і вони, сьогодні маю на це повне право!

Коментарі

І вже ж не путін посипає, і навіть не порошенко. невже так і залишимося свинями ???!!!

Рушив з Олександрії до Рівного 7.30 до Рівного добрався 8.25 . За годину часу жодного посипаючого транспорту не зустрів!!! Живемо по Новому!!!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.