Друга річниця... Що змінилося у Рівному після Революції?

Листопад 2013... Сотні студентів вийшли на рівненський майдан Незалежності, щоб відстояти своє право на європейське майбутнє. Одним із своєрідних гасел стала Фраза “разом і до кінця”. Тоді ще ніхто не здогадувався, до якого, і що вже за кілька місяців рівняни віддаватимуть життя на Майдані в Києві, а згодом почнеться війна... Сьогодні минає два роки з початку Революції Гідності. Що змінилося за цей час у місті та в країні, і чи готові рівняни знову вийти на Майдан - журналіст сайту “ВСЕ” поцікавилася у тих, хто “робив” Революцію у Рівному.

 

Святослав Клічук одним із перших вийшов на сцену Майдану в Рівному. Зараз Святослав вважає, що країна однозначно змінилася і рухається в правильному напрямку.

- Так, багато чого ще не зроблено, але ми замість безнадійної пітьми правління Януковича ще раз отримали шанс будувати власну незалежну державу. Не все вдається, багато хто навіть із тих, хто прийшов у владу з Майдану, нічим не кращий за януковичів, багато що потрібно ще зробити, але я ні секунди не сумніваюся, що Майдан був нам потрібен, і як би важко не було зараз та ще буде в майбутньому, не шкодую про те, що робив. Натомість закликаю усіх будувати таку Україну, за яку ми боролись на Майдані, - каже активіст.

На думку ще одного учасника Майдану Андрія Логащука, якого постійно можна було побачити у наметовому містечку в центрі міста, за два роки після початку Майдану змінилось небагато, переважно деякі обличчя.

- Зараз з'явилися нові тренди - стало модно бути волонтером, займатися громадською діяльністю, професія журналіста набула ще більшої ваги в суспільстві. Це все - позитивні зміни. Звичайно, хотілося б змін більш глибоких, змін державної, правоохоронної систем та системи правосуддя. Ще було б добре, якби люди навчились читати передвиборчі програми і старі газети, але цього поки що не сталось, що прикро. Щодо майбутніх революцій, то я готовий вийти на Майдан протестувати, якщо буде потрібно, відстояти мої громадянські інтереси. Разом із тим я вважаю, що зараз потрібно не протестувати, а багато працювати. Чесно заробляти гроші, платити податки, розвивати власну справу, якщо така є. А ще важливо контролювати владу. Я покладаю більше надій на еволюційні процеси, ніж на бунтарський поклик до непокори. Для людей завжди було набагато важче змінюватися зсередини, але правда в тому, що без змін внутрішніх ми не станемо жити краще. Майдан був необхідністю, скоріше, виключенням із правил. Адже зміни потрібно втілювати в життя щодня, і починати, насамперед, ми маємо з себе. Внутрішня боротьба з маленькими януковичами всередині нас самих - найважливіша боротьба громадянина. І все ж, якби було потрібно, я підтримав би нову революцію. Просто зараз вона не на часі, - розповідає Андрій Логащук.

Художник та музикант Юрко Журавель малював Майдан і його героїв. Нині він переконаний, що Майдан має бути у серці та в голові.

- Не час припиняти боротьбу і відпочивати. Голосуванням, пікетуванням і парою-трійкою виходів на Майдан нічого не зміниш. Треба працювати і воювати. Незалежність, життя і щастя коштують дорого, - вважає Юрко Журавель.

Журналіст Ілона Радзивіл, яку часто можна було побачити на Майдані, каже, що вона ніколи не шкодує про те, що вже зроблено, не має сенсу.

- Майдан - це була вимога суспільства на той час. Можна довго сперечатися про результати чи наслідки. Проте більше турбує поведінка наших політиків, які не вчаться на чужих помилках, а навпаки – йдуть далі за своїх попередників. Тож я готова знову вийти на протест проти влади, яка нехтує здобутками власного народу. Щодо змін, то найголовніша з них – свідомість суспільства. Все менше людей готові миритися з несправедливістю. Та все ж це надто мале коло наших співвітчизників. Якщо говорити про політичні зміни, то вони ніби є, але малопомітні. Чим довше їх запровадження розтягується у часі, тим складніше буде їх провести. Тож ми і повертаємося на початок нашої розмови, - додає Ілона Радзивіл.

Тим часом прокурор Рівного Тарас Ільящук щодо розслідування злочинів Майдану пояснює, що він, як прокурор, може коментувати лише те, з чим безпосередньо працює.

- Розслідування цих злочинів до компетенції прокуратури міста не належить. А як громадянин утримаюсь від коментарів, щоб їх не сплутали з позицією прокурора. Можу лише сказати, що сподівався на більші і якісніші зміни, - каже Тарас Ільящук.

Тим часом на сайті Генеральної прокуратури України повідомляється, що до відповідальності було притягнуто лише одну особу за злочини, пов'язані з Майданом. Кримінальне провадження перебувало у провадженні та розслідувалося слідчими прокуратури Рівненської області, про правопорушення, пов’язані з перешкоджанням проведенню мирних акцій протесту під час Революції Гідності. А саме за фактом зловживання владою та службовим становищем з боку колишніх голів районних державних адміністрацій Рівненської області, які, починаючи з листопада 2013 року, відправляли працівників бюджетної сфери, апаратів районних адміністрацій, студентів учбових закладів для участі у так званому «антимайдані» на підтримку діючої на той час влади. Воно було відкрито за ч.1 ст. 366 та ч.1 ст. 364 КК України. Вироком суду до відповідальності було притягнуто старшу медичну сестру КЗОЗ Березнівської райлікарні. Її засуджено до штрафу з позбавленням права обіймати посади строком на 1 рік.

Всього було зареєстровано чотири кримінальні провадження, три з яких вже закрито, а по одному триває слідство.

 

Коментарі

Спасибі треба казати, в першу чергу мешканьцям Рівного та області! На цих виборах, знов перемогла вата-меньшість! Ворюги та хапуги. Це факт! А то що Київ рулить -дурнями! Давно відомо. Родились - дурнями, прожили віку - дурнями, так дурнями - і підуть в реаркарнацію! А ще,жах з жахів -Хумло квіти поклав Небесній Сотні! Це вже мордор-вовкулака. А всі зхавали це. Правий сектор, УНА УНСО, Радікали, ББП, Укроп та їньші.... А чому? Бабло - премогає добро. Такі реалії - на жаль.

Жіть стало лутше,жіть стало вєсєлєй!Спасібо БПП за ето й лічно дарагому Петру Лексеічу!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.