Обстріл військкомату в Рівному — теракт чи хуліганство?

Вибухи біля будівлі обласного військкомату, що на вулиці Клима Савури в Рівному, цієї ночі розбудили півміста. Близько опівночі невідомий вистрелив у вікно, що на четвертому поверсі будівлі. Кажуть, що стріляли підствольним гранатометом або ж ракетницею. Мешканці довколишніх будинків викликали міліцію.

 

Обстіл військкомату — це хуліганство?

За словами заступника начальника УМВС України в Рівненській області полковника міліції Володимира Голубоша, відкрили кримінальні провадження за ч.2 ст. 194 ККУ (умисне знищення або пошкодження чужого майна) та за ч. 4 ст. 296 ККУ (хуліганство). А це передбачає обмеження волі від 3 до 12 років і від 3 до 7 років відповідно. 

- Зараз тяжко сказати, чи буде змінена класифікація злочину. Адже до отримання результатів експертиз ми не можемо про це говорити. Також поки що немає підозрюваних у вчиненні цього правопорушення. У нас є декілька робочих версій, які перевіряються, тому їх озвучити не можемо. Окрім того, наразі  шукаємо свідків цієї події і звертаємося до всіх, хто має будь-яку інформацію, аби вони повідомили в міліцію, СБУ, прокуратуру, - куди буде зручно. Наразі можемо лише сказати, що внаслідок нічного інциденту ніхто не постраждав. Постріли влучили в приміщення мобілізаційного класу на четвертому поверсі обласного військкомату. Там нікого не було. Внаслідок цього пошкоджено частину стіни і два вікна, - зазначив Володимир Голобуша.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному обстріляли військкомат. ВІДЕО

Керівники Рівного та області вважають обстріл військкомату провокацією

Міський голова Рівного Володимир Хомко сказав, що не коментує обстрілу рівненського військкомату. Мовляв, оцінку цьому мають давати уповноважені особи.

- Сьогодні зранку в мене була зустріч із начальником міліції, ми спілкувалися щодо цього. Зараз іде слідство, тому жодних коментарів я давати не можу.

Натомість секретар Рівненської міськради Андрій Грещук доволі емоційно прокоментував обстріл військкомату:

- Те, що трапилося сьогодні вночі в Рівному, вважаю розхитуванням ситуації перед Мінськими зустрічами. Це діють спецслужби та особи, яким точно не місце в Україні. Та не дивлячись на це, ми маємо право на незалежну державу і будемо боротися за неї.

Голова Рівненської ОДА Віталій Чугунніков закликав мешканців області не піддаватися на провокації і додав:

- Нічний обстріл військкомату — це чергова спроба провокацій і створення картинки для російської пропаганди, нібито мешканці області не підтримують процес мобілізації. Я переконаний, що правоохоронці встановлять особу провокатора, і він понесе відповідальність за скоєне.

Голова Рівненської облради Михайло Кириллов вважає, що є дві причини, чому обстріляли військкомат:

- По-перше, це було зроблено для дестабілізації ситуації в області. По-друге інцидент мав на меті зірвати мобілізацію. Виходячи з цього, я думаю, варто посилювати охорону в'їзду в Рівне, а також подбати про безпеку в районах області. Я щодо цього спілкуватимуся з керівниками силових структур. Шукатимемо рішення, як можна «закрити» місто, і що для цього потрібно зробити.

У політиків думки розійшлися

Депутат Рівненської міськради Володимир Зиль:

- Маю припущення, що це організована група, яка сплановано до цього готувалася. Вважаю, що метою було створити інформпривід для ворожих ЗМІ, мовляв, на західній Україні теж є незгодні з політикою Уряду, а не нанести певні матеріальні збитки або людські жертви. Впевнений, що діяли професіонали, тому нашим спецслужбам буде не просто в пошуках виконавців злочину.

Натомість депутат облради Степан Молчан не багатослівний у коментарях щодо обстрілу військкомату:

- Про це треба запитувати в УМВС та СБУ, хай працюють спецслужи. Особисто я думаю, що, можливо, це вчинила якась не зовсім адекватна особа.

У свою чергу член Рівненського міськвиконкому Андрій Бортнік каже, що щойно дізнався про обстріл військкомату і думає, що це теракт.

Рівненські волонтери про обстіл військкомату

Представник волонтерського батальйону «ДАР» Вікторія Шинкаренко:

- Швидше за все, нічний інцидент у Рівному - це наслідок вивезеної зі сходу зброї. Не знаю, що там було пошкоджено, можливо, документи. Напевно, це все-таки хуліганство, адже теракт вночі не роблять.

Голова правління благодійної організації  «Фонд Руєвит» Діана Гордійчук:

- На жаль, і в нашому місті вистачає "сепарів" та "вати". Можливо, хтось досі вважає, що війна десь далеко, то сьогодні є можливість усвідомити, що вона поруч.... Це теракт. А для чого роблять теракти? Для залякування..... Ціль - військкомат, мабуть, для підриву мобілізації....

Журналісти вважають, що це нехороший дзвіночок

Інна Білецька:

- Я не військовий експерт, не працівник міліції чи СБУ і геть нічого не розумію в підствольних гранатометах. Дуже хочеться сказати одне - дзвіночок нехороший, бо ми не в Одесі, не в Харкові, ми в Рівному. Ясно, що неконтрольвана зброя з АТО тут є, і її немало. На жаль, вона стрілятиме незалежно від того втручатиметься в процес ворог чи ні. Вона стрілятиме, доки в ціні бурштин. Стрілятиме, доки інсталяція "Небесна сотня" буде єдиним, що лишилось після революції. Стрілятиме, доки ми не зрозуміємо усі дружно, що йде ВІЙНА, і жити треба трохи по-іншому. Ми і так втратили чимало часу.

Оксана Юрченко:

- Не хочеться вірити, що терор прийшов до нашого міста. Можливо, це просто неадекватна людина, в якої здали нерви? Доки правоохоронці думають, хто і навіщо, я вважаю, їм треба значно підвищити пильність, підсилити контроль та більше займатись охороною важливих об'єктів. А взагалі нам треба буди до всього готовими. В країні - війна.

Рівняни вважають, що це не випадковість

Патентний повірений Юрій Трачук:

- Одне точно можу сказати: це - не випадковість і не розвага. Адже постріл не з рогатки, і навіть не з травматичного пістолета. Гранатомет (наприклад, РПГ -7') дістати зовсім непросто... Стріляти з нього, щоправда, не складно (особисто я стріляв у свій військовий час). Тому виконавцем може бути практично  будь-хто з тих, хто: хоче зірвати мобілізаційний процес (або спецслужби РФ, або ж відчайдухи типу "Коцаба", тільки іншого рівня - без страху, але з ненавистю - за що, інше питання, але, ймовірно, помста чи превентивна дія); вселити відчуття небезпеки у рівнян (відповідно, бажання припинити війну на будь-яких умовах, аби лиш це сталося - сьогодні чергові перемовини про мир); трохи фантастична версія (на перший погляд, але озвучу її) - це вигідно Порошенку. Він матиме змогу підписати угоду щодо окупованої частини Донбасу за умовами, які прийме і Путін, - народ реагуватиме вже стриманіше (відчуття війни поруч спонукатиме людей до іншої моделі поведінки). Результат - умиротворення "бандерівців". Кажу про такі версії з позиції колишнього військового розвідника-недоучки, тому прошу поблажливо поставитися до цього коментаря. Відверто кажучи, у версію з нашим президентом не вірю... Та, їх усі потрібно розглядати, адже рішення міг прийняти і чиновник середньої руки, неправильно зрозумівши наказу вищого начальника. Дивлячись на нинішні організаційні процеси у ЗСУ, можна повірити у будь-що. Зрештою, у будь-якому випадку цей постріл - інструмент пропаганди. Він має у собі декілька наслідків (про які я вже сказав) та один засіб впливу - страх. Він, безсумнівно, захопить у полон слабкодухих. Для решти - сильних та мужніх - нічого не змінить.

Заступник директора РЕТК НУВГП Руслан Алексіюк:

- Маю дві думки, що йдуть паралельно. По-перше, це хтось із родичів призваних або й сам призовник, який боїться відмовитись привселюдно, але йти не хоче.... Це так, навіяно спілкуванням з певними колами молоді... Другий варіант мені здається більш ймовірним... В принципі, виконавець може лишатись тим самим (ображена людина, переляканий призовник, родич) проте джерело знаходиться в колі інтересів РФ чи ОБ (Російської федерації чи "папєрєдніків", тобто опозиційного блоку). Мета - створити враження, що вся Україна - проти призову, проти продовження АТО. А скористатись такими настроями можна, розтрубивши про це у підконтрольних ЗМІ. Може, наївно, проте це моя думка.

Актриса Рівненського облмуздрамтеатру Ніна Ніколаєва:

- Це може бути що завгодно, провокація, розбій, відстоювання якоїсь позиції, терористичний акт... Напевно, я утримаюсь від коментарів... Сподіваюсь, ніхто не постраждав.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Рівному терористи атакували військкомат

Коментарі

Ще забули в двірника Степана запитать.До чього тут: Актриса Рівненського облмуздрамтеатру,Заступник директора РЕТК НУВГП?????

Скільки кометарів і стільки ж різних думок... Правильно каже Хомко, Чугунніков, Кириллов.., нехай розбираються той, хто має в цьому досвід і компетенцію! А взагалі, вже давно треба на всіх установах мати відеонагляд за прилеглою територією. Скупий платить двічі! А на безпеці заощаджувати не можна!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.