Хто забрав у рівнянки квартиру?

Сайт «ВСЕ» вже розповідав про суддю, через якого рівнянка втратила квартиру. Нам стали відомими нові факти у цій справі. Нагадаємо, за словами керівника юридичного відділу Рівненського міського осередку «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» Ліани Диновської, суддя який повинен був встановити право власності на квартиру, вимагав від представника позивачки хабар половину вартості квартири, обіцяючи при цьому позитивне рішення усіх інстанцій. За словами Ліани Диновської, суддя заволодівши обманнним шляхом оригіналами документів, для нібито «звірки по своїм каналам», відмовився їх повернути… Після чого відмовив у задоволенні позовних вимог Валентини Гуріної (племінниця померлих ). Позивач – Валентина Гуріна, відповідач – Рівненська міська рада.

Ліана Диновська розповідає, що паралельно, у той самий час з’являється ще одна претендентка на квартиру – Богдана Євтух. Жінка заявляє, що вона нібито родичка померлого Олексія Боляєва. Пані Богдана надає до суду документи, які перед тим юристка Ліана Диновська передала судді Олександру Тимощуку. На розгляд цієї справи призначають іншого суддю. Позивач – Богдана Євтух, відповідач – виконавчий комітет Рівненської міської ради. Суддя виносить рішення, яким задовольняє вимоги Богдани Євтух. Головними доказами у суді було те, що пані Богдана нібито доглядала померлого, жила з ним і є йому родичкою. ЇЇ слова підтверджують: Юлія Маленька  та Констянтин Давидчук, Тамара Гаврікова та Світлана Єфімчук (деякі свідки у судовому засіданні назвали  адресу свого проживання, яких у місті Рівне не існує). Свідки в один голос стверджують, що ніколи не бачили Валентину Гуріну як таку, що проживала в оспорюваній квартирі, натомість запевняють, що саме Богдана Євтух доглядала Олексія Боляєва до смерті. Окрім того, пані Богдана на суді демонструє кольорове фото на якому зображено пам’ятник на могилі Олексія Боляєва, який вона нібито встановила і надає чек із зазначеною вартістю пам’ятника. Натомість, Валентина Гуріна заявляє, що пам’ятника немає, а показані суду фото – це ще один брехливий хід Богдани Євтух.

Ми з’їздили на кладовище і переконалися – пам’ятника немає. Стоїть лише металічний хрест, який був встановленим Валентиною Гуріною при похованні Олексія Боляєва.

Проте, розповімо із самого початку.

Подружжя, яким належала вищезазначена квартира це Боляєві Олексій та Тетяна. Дітей у них не було. Оскільки рідна сестра Тетяни рано померла, то чоловік і жінка почали опікувалися трьома її дітьми. Подружжя Боляєвих фактично замінило дітям батьків: посприяли у здобутті освіти, допомагали матеріально.

- У 2005 році я переїхала жити до своєї тітки, - розповідає Валентина Гуріна (одна із дітей якими опікувалися Боляєви), - оскільки моя тітка не мала кисті лівої руки, а старість давалася взнаки - вони часто хворіли, а тому  потребували моєї допомоги. Я приїхала їх доглядати: прала, готувала, прибирала, ходила на ринок. Одним словом робила все, що зробила б рідна дитина своїм батькам. Раптово помирає моя тітка і ми залишаємося із дядьком удвох. Коли він тяжко захворів, приїхала моя донька – медик за освітою. Вона взяла відпустку і доглядала діда разом зі мною. Мій дядько помер рік тому. Я стара жінка і не дуже розуміюся у юридичних справах. Спокійно певний період продовжувала жити у квартирі родичів. Потім мені підказали, що потрібно оформити право власності, бо квартиру заберуть, хоча вона і приватизована. Я є найближчою родичкою померлим, мої брати на квартиру не претендують, бо доглядала тітку із дядьком і постійно проживала із ними лише я одна.

Валентина Гуріна звернулася до юриста, щоби він допоміг підготувати документи до суду, який мав би визнати за нею право власності, оскільки вона найближча родичка.

Правозахисник Ліана Диновська

Керівник юридичного відділу Рівненського міського осередку «Міжнародного комітету сприяння боротьбі з корупцією та тіньовою економікою» Ліана Диновська (на фото) до якої звернулася пані Гуріна, розповідає:

- До нас звернулася Валентина Гуріна, ми відразу підготували усі необхідні документи до суду. Суддя взяв частину оригіналів документів та не повернув. Паралельно, ще одна людина – Богдана Євтух подає позов, на визнання права власності на цю ж саму квартиру. Справу розписують на іншого суддю  Євтух фігурують ті ж самі документи, які не повернув суддя Олександр Тимощук. Богдана Євтух заявляє, що вона родичка померлого, проживала з ним тривалий час однією сім’єю.  

Журналіст сайту «ВСЕ» вирішив з’ясувати у сусідів померлих Боляєвих хто ж все-таки жив із старенькими та  доглядав їх. Коли сусіди почули, що приїхали журналісти, зібралося біля десятка бабусь. Жінки одностайно засвідчили: Валентина Гуріна уже багато років живе на вулиці Грушевського, 7 . Саме вона доглядала та поховала Боляєвих.

Сусідка, пані Алла розповідє:

- Із сім’єю Боляєвих ми дружимо десятки років. Я ще знала, покійну маму Олексія Боляєва. Вона часто говорила про те, що колись мала трьох дітей і усі крім Олексія загинули. Коли померла мати, старенький Олексій Боляєв часто говорив, що лишився сам, як перст. Нас було декілька друзів, ми всі разом святкували дні народження та інші свята. Я навіть була дружкою на весіллі Боляєвих, -  жінка демонструє фото – вона дружка. – Я дружила з ними до самої смерті ми часто збиралися разом і я все про них знаю. Не мали вони такої родички Богдани Євтух.

Пані Алла показує весільне фото Боляєвих

Ще одна сусідка пані Софія розповідає:

- Рідних, близьких та знайомих я знаю всіх. Жодного разу, ніхто із нам не знайомих людей навіть не телефонував Олексію Боляєву. Якби хоча б раз хтось подзвонив ми б усі знали про це. Ми знаємо лише Валентину Гуріну, а Богдану Євтух, яка із декількома здоровенними молодиками захопила квартиру ми вперше побачили тоді, коли вони Валентину викинули на вулицю. Тепер сусідка живе у мене. Жодного разу нас ніхто не викликав у суд, бо ми б розповіли всю правду. Квартирну аферу прокрутили за спиною Валентини, вона навіть нічого на знала про паралельний позов тієї невідомої жінки.

Пані Софія та Валентина Гуріна

Тим часом Валентина Гуріна демонструє документи, якими, за їхніми словами не вдалося заволодіти стороннім особам, зокрема: витяг про право власності на квартиру, ідентифікаційний код та водійські права померлого, свідоцтво про поховання Боляєвих та усі оригінали документів, які підвереджують, що вона є племінницею померлої Тетяни Боляєвої.

Через власні джерела, журналісту сайту «ВСЕ»  вдалося з’ясувати де зареєстрована Богдана Євтух. Ми вирушили за місцем прописки у м. Здолбунів. Двері відчинила мати Богдани Євтух. Ось такий у нас виник діалог. Розмову передаємо дослівно:

- Богдана Євтух тут живе?

- Так, вона тут прописана, але живе у Рівному.

- Ви знаєте, що ваша дочка стала власницею квартири по вулиці Грушевського,7?

- Не знаю я такого… (розгубилася)

- Кажуть, що у Богдани Євтух є дядько Олексій Боляєв, це так?

- Немає такого дядька у нас, - (дивується, сміється), - у нас взагалі навіть таких знайомих немає.

- Можливо ваша донька когось доглядала?

- Ні! Боже, борони!

- А ким ваша донька працює?

- Так у неї запитайте…

- Кажуть, що ваша дочка через суд встановила право власності на квартиру?

- Такого не було, я б знала… Я нічого вам казати не буду…

Ми попросили у жінки адресу, або телефон Богдани Євтух, проте старенька відмовилася. На наше прохання все ж погодилася зателефонувати доньці. Пішла до хати, зачинилася із середини. Через деякий час вийшла і повідомила, що її донька зустрічатися із журналістами відмовилася. Мати пані Євтух закрила перед нами двері.

Т.в.о. начальника Рівненського міського відділку міліції УМВС в Рівненській області Олександр Панасюк

Ми звернулися за коментарем до міськвідділу міліції. Ось що нам повідомив т.в.о. начальника Рівненського міського відділку міліції УМВС в Рівненській області Олександр Панасюк:

- Шістнадцятого липня 2013 року до Рівненського міськвідділу надійшло звернення гр. Валентини Гуріної з приводу того, що у неї виникла конфліктна ситуація з невідомою особою з приводу права власності на належну їй квартиру. Вказане звернення було зареєстроване у журналі єдиного обліку та розпочата перевірка згідно Закону України «Про звернення громадян».  В ході проведення вказаної перевірки, було встановлена можлива наявність ознак кримінального правопорушення передбаченого ст. 162 КК України. У зв’язку з цим вказане звернення було внесено до єдиного реєстру досудового розслідування та розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією: порушення недоторканості житла. В подальшому, 23 липня 3013 року, знову до Рівненського відділку міліції надійшло звернення пані Гуріної, з приводу того, що невідомими особами було внесені неправдиві відомості до матеріалів судової справи. За вказаним фактом, також розпочато кримінальне провадження за попередньою кваліфікацією за ст.. 358 КК України. На даний час ці кримінальні провадження об’єднані в одне та доручені одному слідчому. Проводиться досудове розслідування. Крім того, 30 липня 2013 року надійшло ще одне звернення до міськвідділу міліції в якому вона вказує на факти дачі свідками  неправдивих показів у Рівненському міському суді. Всі ці звернення будуть розглядатися у комплексі. На даний час триває слідство. Якщо з’ясується, що свідки у суді давали неправдиві покази будуть прийняті передбачені Законом заходи до осіб які вчинили дане кримінальне правопорушення.

Також ми запитали про ситуацію, яка виникла, у секретаря міськради Андрія Грещука, оскільки міський голова Рівного Володимир Хомко знаходиться у відпустці. Нагадаємо, відповідачем у Валентини Гуріної у суді була міська рада.

Андрій Грещук не дуже зрадів нашим запитанням, ось що він сказав:

- Я не буду давати коментарів. До-побачення!.. Якщо є вільна квартира, то розподіляє їх виконком. Українського мовою: якщо це стосується конкретної справи, конкретних громадян є відповідні рішення суду, тому це не стосується територіальних громади і виконавчий комітет не зобов’язана давати коментарі з цього приводу. Якщо вас щось цікавить, то будь-ласка, звертайтеся письмовим запитом і ми дамо письмову відповідь.

Із суддею Олександром Тимощуком нам поспілкуватися знову не вдалося, оскільки він наразі перебуває у відпустці аж до вересня. Проте, сайт «ВСЕ»  і надалі готовий надати можливість висловити свою точку зору всім зацікавленими сторонам.

Коментарі

не окупована

звичайно що ні

Україна знаходиться в окупації заходом, чого ж ви чекаєте що чесних людей будуть ставити при владі?

Рівне -1, передача Патруль за 09.08.2013 року, передача "Надзвичайні новини " по ictv за 08.08,2013року, або в гуглі_ суд в Рівному забрав у пенсіонерки квартиру.

Апеляцію мною було подано вчасно... А щодо того що оригінали документів надаються в судовому засіданні- я і подумати не могла що суддя в приміщені суду взявши документи потім іх не поверне, взяв він іх в своєму кабінеті та наполягав на тому, щоб іх було надано т. Як в позивачки вже був адвокат інший, та з його слів необхідно швидко перевірити оригінали документів по " його каналах" ....щодо моєі компетентності- можливо не настільки багато досвіду щоб боятися на вимогу судді надати документи. Головне що я як правозахисник людяний!!!!! Та Чесний!!!! Все роблю безкоштовно і не " развожу" людей!

оригінали правовстановлюючих документів надаються для огляду в судовому засіданні. Для чого представник позивача віддала документи судді? Це компетентний правозахисник? Чи було подано нею апеляційну скаргу на рішення Тимощука?

а як призвіще другого судді , який визнав право власності на квартиру?

Чогось так бвгвто негідників саме в правоохоронних органах.

але ж Грещук хамло

Через кілька днів вийде ефір передачі " надзвичайні новини " , кожен украінець буде мати можливість подивитися на той безлад, що відбувся , подивитися як підставні особи легко можуть заволодіти квартирою, як людей позбавляють не тільки житла , а і особистих речей. Всі речі , одежа, посуд, побутова техніка, прикраси , коври, постіль..... цей перелік довго може тривати....все залишилось в квартирі, якою заволоділа підставна особа Богдана Євтух. Яке серце може мати жінка,якщо вона , знаючи що жодноі речі не купувала в даній оселі не дала навіть можливості Валентині Гуріній позабирати все з квартири. Богдані Євтух лише 42 роки ....вона цинічно, нагло, безсовісно вишвирнула бабусю на вулицю... Яке майбутнє в такоі жорстокоі людини???? Якщо чесно, я сподівалась що на кладовищі , можливо ми із знімальною групою дійсно побачимо пам'ятник на могилі .....але сподівання не підтвердились.... Жінка ....в суді встає , пускає скупу брехливу сльозу і "бреше" що встановила пам'ятник на могилі....а за нею четверо свідків- брехунцев....цинічно брешуть що бачили як Б. Євтух встановила на могилі пам'ятник....що ім відомо, що ця .....не хочу іі навіть жінкою називати - доглядала дідуся, забезпечувала харчуванням, ліками......а далі на розсуд - пропоную не засуджувати цих "нелюдів" , а просто всіх християн призиваю розпочати молитись за спасіння душ цих людей, а Бог сам знає яке ім покарання послати......

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.