Художник з Рівненщини прикрашає Росію краєвидами Острога

Степан Якимович Назарук з пензлем „дружив” з дитинства. Сьогодні його пейзажі є окрасою приватних колекцій в Америці, Німеччині, Росії. А сам пенсіонер зізнається, що його будинок прикрашають 130 власних картин...

Так склалося, що на художника, як кажуть, він не довчився: закінчив лише 2 курси Московського університету імені Н.Крупської. А потім все життя працював художником- оформлювачем на різних підприємствах Острожчини. 

– На пенсію виходив із „ дикої дивізії” – так називали колишню військову частину, що у була селі Плоска Острозького району, – розповідає Степан Якимович. – Найбільше люблю малювати олійними фарбами і це в основному пейзажі та натюрморти. Краєвиди Острога, куточки лісу – різні у різні пори року. Коли пишеш з натхненням, у доброму настрої картина виходить як жива. Інших секретів немає.

І справді, дивлячись на його полотна, ніби відчуваєш себе на тій стежці, на вулиці, яка зображена. А  ще почуття завершеності додають гармонійно, в тон роботі підібрані рамки. Це, за словами художника, заслуга його друзів.

Сьогодні пенсіонеру картини замовляють найчастіше з Москви. Адже там мешкає його брат і поціновувачі мистецтва, які бачать в його оселі роботи художника, прагнуть прикрасити і свої помешкання такими ж  пейзажами: краєвидами Острога чи копіями полотен відомих художників.

- Часто в Острозьку академію приїжджають шанувальники мистецтва Америки, Німеччини, Швеції, теж замовляють мені картини, тому мої роботи і є там, – продовжує чоловік. – Сьогодні, коли як кажуть, на мене працює досвід, я все таки раджуся із колишніми колегами по роботі і вони є моїми критиками – Тетяною Лінник, Володимиром Смоляром, Вірою Прокопчук.

Улюблені його роботи – це твори   раннього періоду, 1968 року. Дуже багато своїх робіт худоджник дарує рідним, а також дружині Зої Федорівні. Показує копію яскравої картини „ Козак і козачка” художника Трутовського, яку подарував їй на день народження.  Є роботи пенсіонера в оселях  доньки, зятя. Талант Степана Якимовча до написання картин, на, жаль, з родини ніхто не успадкував.

– Найбільша окраса мого дому- це мої картини. Їх в оселі всього є 130, а в залі – 29, справжній музей, – жартує художник.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.