Мер Рівного перейнявся долею качок та лебедів. ФОТО

У Рівненський Парк молоді вперше за останні роки знову поселили лебедів та качок. Крилатих в урочистій атмосфері випустили в паркове озеро. Тепер парк може носити назву "Лебединка".  Тим часом на облаштування парку планують виділити додатково мільйон гривень.

Востаннє лебеді жили в цьому озері років зо п`ять тому. Та після численних нападів собак та загибелі лебедя їх перевезли у Рівненський зоопарк. І тільки цьогоріч наважились знову  поселити на "Лебединці" знову. Компанію  двійку лебедів склали п`ять качок. 

Лебеді знову оселилися в центрі Рівного. 50 ФОТО

Лебедине новосілля приурочили до святкування Дня Європи, а на урочисте відкриття при нагоді запросили і гостей-чиновників з сусідньої Польщі. Нову оселю для пернатих перед тим облаштовували два дні. Біля фонтану-водоспаду облаштували новеньку загорожу, щоб лебеді могли там спокійно поїсти  та прихиститися від бродячих собак.

— Пробуємо привчити лебедів ховатись саме тут, де їх не зможуть дістати собаки. Що з того вийде – побачимо. Адже обгородити все озеро ми не можемо. Попервах тут чергуватиме працівник зоопарку та посилене патрулюватиме міліція. Вони пильнуватимуть птахів, - зауважив міський голова Рівного Володимир Хомко. — Пізніше плануємо докупити ще двійко лебедів, можливо чорних.

Лебеді знову оселилися в центрі Рівного. 50 ФОТО

Зміни торкнуться не тільки кількості птахів, а й самого парку. Влада планує і надалі продовжувати його реконструкцію. За словами мера Рівного тут уже реконструювали каналізацію, замінили бордюри та асфальтове покриття. Також встановили нові антивандальні лавочки. Тепер же спеціально для парку пробурять артезіанську свердловину, яка живитиме фонтан-водоспад та таким чином оновлюватиме воду в озері. Планують на протилежному боці водойми спорудити ще один фонтан. Завершать також роботу з асфальтування алей парку. В підсумку на всі роботи планують витратити майже мільйон гривень.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.