Як на Рівненщині хлам перетворюють на рай

 

Вчений кіт, млин, квітчастий велосипед, ставок у дворі з качками і крокодилом – така краса вражає у садибі подружжя острожан Олександра та Наталії Скоби. Її створили своїми руками і перетворили своє обійстя на райський куточок. А ще мають вони і цікаві колекції...

 

 

І квіти у черевиках

Вхід до їхнього будинку починається оригінальною аркою з ліхтарями – творіння рук господаря. Він відкриває  вхідну браму і перед очима  справді постає картина неймовірної краси: ліворуч «вулик» з пенька, покритий очеретом, на якому оселилися симпатичні бджоли, альпійська гірка з різнобарв’ям квітів, лавочка з вишуканою ковкою,  велосипед, який «зварив» Олександр Скоба і в якому « прописалися» квіти.  Праворуч – доглянутий і зі смаком  облаштований квітник. Далі – млин, покритий старою черепицею, криниця і дерево, біля якого  сидить «вчений кіт» - теж плід творчості господаря, підвазонники у формі черевиків, тинок натуральний із пляшок.

Не втримуюсь аби не запитати де вчились господарі ландшафтному дизайну.

- Ми не дизайнери і не архітектори, усе придумуємо самі, - сміється Олександр Скоба, – Я газоелектрозварювальник, дружина за спеціальністю бухгалтер, а працює у бібліотеці. Цей будинок будували самі. Вже з часом  зайнялися облаштуванням території. Тут ще багато чого треба зробити. Ось наприклад, кота вченого потрібно «посадити» на ланцюг – щоб як у Пушкіна було. А біля вулика планую поставити такий собі господарський дворик з фігурками звірят.

- Мій дід був садівником у острозькій гімназії, мама її закінчила. Мабуть від них і передалася мені любов і бажання творити красу навколо, - приєднується до розмови Наталія Скоба. –  Квіти купуємо самі, розводимо, обмінюємось із знайомими. – Цікавіше зробити щось своїми руками, бо ж готове коштує дорого. У мого чоловіка золоті руки, є бажання  і ідеї, при цьому багато речей він робить з відходів, з хламу – ось ліхтар, наприклад,  біля альпійської гірки зроблений з частини ліжка.

Господиня веде до входу будинок і тут оку відкривається друга частина присадибної творчості подружжя. У клумбі розташувалась скульптура пісяючого хлопчика. Неподалік господар відкриває кран і хлопчик починає... підливати квіточки. З іншого боку –  ставочок в зелені, де плаває качечка, «прописались» черепаха, крокодил, лелека, теж народжені умілими руками господаря. У водоймі є справжні карасі, мальок.

А  кружки з усього світу

Вхід до оселі  теж зроблений творчо. Біля дверей зустрічає гуцул у вишиванці з капелюхом-мискою на голові. А основа колон перед входом – це використані газові балони, обмуровані і декоративно оздоблені руками Олександра. В домі теж чимало його екслюзивних речей: лавка біля телефону, підвазонники з гнучкої частину душового шлангу, підставка для парасольок.

Кухня ж зустрічає величезним асортиментом кружок на полицях. Їх збирають хазяї давно.

 – У нас 111 кружок, привезених з різних куточків світу, - розповідає Наталія Скоба і демонструє кружки з Німеччини і Польщі; кружку з водою, яка не витікає;  стару з Закарпаття, зроблену без гвіздків; з берести;  привезену з Солотвино з скульптуркою всередині; острозькі кружки. – Ось ця – «Пей, не облейся» зверху з дірочками має секрет. Щоб напитися з неї, потрібно не верхні дірочки закривати, а ту, що біля ручки і пити з сусідньої дірки.

Але найголовніше  захоплення господаря – підсвічники, які він теж творить з підручних матеріалів: парфумів, частин люстр, картинок, карнизів, ялинкових гірлянд. Словом, дає хламу друге життя – яскраве, оригінальне.

 

Ключові слова: 

Коментарі

"Ну какой же ета "кухоль", єслі ета кружка???" Байку Павла Глазового пам'ятаєте? Тому не "кружки", а "кухлі" або "горнята" - залежно від форми і розміру. З найкращими побажаннями, читач

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.