На Рівненщині побились 120 лицарів

На Вербівському озері на Дубровиччині відбувся перший у Рівненській області історичний фестиваль лицарських боїв під назвою «1000-літня Дубровиця». На другий день Великодня Основним його організатором виступив Київський лицарський клуб «Хайгарден».

На Дубровиччину прибуло багато гостей з Рівного, Києва та інших куточків нашої країни. Гості стали свідками видовищного протиборства сучасних воїнів Христа у справжніх лицарських обладунках. Подібні турніри вперше виникли ще в Х столітті, коли лицарі були головною військовою силою держави.

Як могли, тодішню епоху відтворили й учасники лицарського турніру «1000-літня Дубровиця», за короткий термін побудувавши на березі Вербівського озера інфраструктуру середньовічного поселення. З’їхалися на Дубровиччину близько 120 представників різних лицарських клубів з Тернопільської, Львівської, Київської, Житомирської областей та й навіть сусідньої Росії — Нижній Новгород та Москва.

Турнір передбачав декілька сутичок в різних варіаціях. У першій, що мали змогу подивитися всі присутні на видовищі, так званій командній, яка лицарським сленгом називається «бургун», на ристалищі зійшлися дві команди — три на три воїни. У цій сутичці перемогу здобули організатори турніру — лицарський клуб «Хайгарден». Їм поступилася команда «Чорна башта».

У сутичці «меч-меч», так званий «божий поєдинок», коли лицарі б’ються без обладунків, цього разу успішнішим виявився Олександр Свєтлов — володар минулорічного головного призу такого відомого в Україні лицарського турніру як «Серце Києва», що приурочується зазвичай до дня столиці. У поєдинку «щит-меч» перемогу святкував капітан команди «Хайгарден» Євген Котяш, котрий у реальному житті є державним службовцем й завідує одним з департаментів Кабінету Міністрів України. 

 Наймолодшому учаснику турніру, студенту медичного університету ім. Богомольця, Владиславу, виповнилося нещодавно лише 18. Він не так давно приєднався до лицарського клубу «Хайгарден» і виступає з ним перший рік.

?

Видовищним моментом стало театралізоване взяття фортеці, без чого, як правило, не обходяться подібні турніри, повідомаляє видання "Рівне вечірнє". 

Коментарі

РЕСПЕКТ і УВАЖУХА!!!!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.