У Рівному відкрився Ортопедичний кабінет кінезотерапії та мануальної корекції патології хребта і суглобів у дорослих та дітей

Практично  кожній людині відомі такі проблеми  хребта і суглобів як сколіоз, остеохондроз,  грижа дисків хребта, деформуючий артроз.

Медична наука і практика названі захворювання відносить до групи дегенеративно-дистрофічних - тобто таких, що виникли внаслідок порушення живлення.

 

Диски хребта і суглобові хрящі не мають власної судинної сітки, їх живлення забезпечується за рахунок дифузії із кістки, і залежить від роботи м’язів.

Коли пацієнти з болями в спинізвертаються в поліклініку, їх  направляють на МРТ або комп’ютерну томографію і на консультацію до нейрохірурга, який за наявності протрузії і грижі міжхребцевих  дисків буде рекомендувати хірургічне втручання.

 Хто відмовився від операції лікуються крапельницями на денному стаціонарі або в неврологічних стаціонарах, шукають ефективних мануальних терапевтів.

 Протеіснує  ефективний і безпечний спосіб лікування – кінезотерапія.

В нашому місті на початку 2016 року відкрився і починає працювати Ортопедичний кабінет кінезотерапії, який організував і очолив лікарортопед-травматолог Вищої категорії ФАСТИК ПЕТРО ВОЛОДИМИРОВИЧ

1975р. - закінчив Тернопільський медінститут за спеціальністю лікувальна справа.

1977р. – 1979р. військова служба на посаді спортивного лікаря футбольної команди майстрів СКА Львів, стажувався на базі спортивного клубу  ЦСКА в Москві.

1983р.- 1985р. - клінічна ординатура по спеціальності ортопедія і травматологія Українського інституту удосконалення лікарів м. Харків;

 1991р. –навчання і стажування по мануальній терапії в Київському науково-дослідному інституті ортопедії МОЗ УРСР.

Працював в поліклініці № 3 м. Рівне лікарем ортопедом-травматологом, та в Рівненській обласній дитячій лікарні лікарем ортопедом-травматологом дитячим.

З 2006р. - працював у Головному санаторії МОЗ України «Орлёнок» в м.Євпаторія потім там же, з 2009р., – завідуючим травматологічного відділення міської лікарні.

В 2014р. після окупації Криму Росією повертається в м.Рівне.

 - Петро Володимирович, розкажіть будь-ласка детальніше про метод, чим відрізняється кінезотерапія від ЛФК та  фітнесу ?

- Методкінезотерапії запропонований в 2007 році  доктором медичних наук С. М. Бубновським.Під час проходження військової служби, в ДТП він отримав тяжку травму хребтаі кульшового суглобу. Після тривалого лікуваннязалишився інвалідом, з чим змиритися не міг, і розпочав пошуки більш ефективного відновного лікування. Після занять набагатофункціональному тренажері, відчуваючи на собі його позитивну дію, почав  удосконалюватияк тренажер так і методику,і повернув собі здоров’я. 

КІНЕЗОТЕРАПІЯ природний метод лікування захворювань хребта і суглобів активними та пасивними рухами пацієнта в режимі декомпресії, без гравітаційного навантаження, на спеціальних багатофункціональних тренажерах, під контролем лікаря.

ФІТНЕС- напрямок оздоровчої фізичної культури, для покращення загального стану шляхом виконанняпростих та комплексних вправ в музичному супроводі чи у визначеному такті, без контролю медичного працівника.

ЛФК -  метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів, в основному за рахунок активних рухів без навантажень, під контролем медичного працівника.

Ця методика дозволяє:

  • без болю розтягнути  спазмовані м’язи, відновити їх тонус і силу; 
  • відновити рухи в суглобах хребта, верхніх та нижніх кінцівок;
  • зняти запалення в навколо-суглобових тканинах;
  • відновити природнім шляхом  кровопостачання і живлення основних опорних структур  кістково-м’язевої системи без застосування медикаментів.

 В Ортопедичному кабінеті проводяться:

1. Консультації з питань ортопедичної патології хребта, суглобів.

2.  Міо-фасціальна діагностика, мануальна корекція, постізометрична релаксація і лікувальний масаж,  тестові заняття, складання індивідуальної програми лікування пацієнта;

3. Лікувально-профілактичне ортезування - правильний вибір ортопедичного взуття та устілокпри косолапості і плоскостопості, силіконових протекторів при  «кісточках» на стопах,  п’яточних «шпорах»            

4. Кінезітерапевтичне лікування - сколіотичної постави та сколіотичної хвороби; остеохондрозу, протрузії та грижі хребта; деформуючого артрозу, обмеження рухів (контрактури)в суглобах після травм і операцій;

 - Що саме стає причиною виникнення такої хвороби, як остеохондроз?

«Остеохондроз позвоночника – это не болезнь. Этонаказание за безобразноеотношение к своемутелу – Храму Святого Духа!». проф. С.М. Бубновский

- На жаль, сучасне життя диктує малорухомий спосіб життя. Це призводить до ослаблення м’язів та ожиріння. Також позначається сидяча робота, вимушена поза на виробництві, вдома -  тривалий час просиджування за комп’ютером. 

На цьому фоні провокуючий фактор – піднімання тягаря, або незвичний різкий рух призводить до різкого болю в спині і вимушеної пози - це захисна реакція організму.

 Переважна більшість пацієнтів, і тих хто їх лікує, переконані, що причина болю в спині при остеохондрозі є стан, -  коли «випадають» диски і «здавлюють» нерви.

Схема захисного блокування рухового сегменту хребта.

 

Міжпоперечні і косі м’язи рухового сегменту хребта.

 

 

 

 

 

На ілюстраціях В.В. Ченцова і С.М. Бубновського:                                                                                     

- Захисне блокування рухового сегменту хребта стислими глибокими короткими м’язами - на комп’ютерних знімках дає зображенняпротрузіїабогрижі диску.

- Вип’ячування диску - (5), в силу топографо-анатомічних особливостей, не може здавлювати спинномозковий нерв – (7).          

В даному випадку хірургічне втручання безпідставне!

Доцільним є комплекс лікувальних заходів, що передбачає:

- спочатку розблокувати напружені, позбавлені необхідної еластичностіглибокі короткі м’язи хребта і зняти больовий синдром;

- потім забезпечити умови для відновлення  кровопостачання і живлення  хрящового покрову суглобів та дисків.

Основна і єдина умова для кінезотерапії – це бажання пацієнта працювати, бо здоров’я – це праця, праця – це терпіння,терпіння – це страждання, страждання – це очищення, очищення – здоров’я! І не один пункт з цього алгоритму здоров’я вилучити неможливо.

 - Наскільки важливою є проблема профілактики та лікування сколіозу?

- Серед дітей шкільного віку поширеність сколіозу становить приблизно 7 - 12%, у дітей дошкільного віку також вже спостерігається викривлення хребта.Сколіотична постава у  8  з 10  дітей. На жаль, батьки не приділяють таким дітям належної уваги, для розвитку сколіозу достатньо півроку, а на лікування - не менше двох!

Характерною ознакою сколіозу є його бокове викривлення за рахунок асиметричної деформації (торсії) суміжних хребців рухового сегменту в процесі росту.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нормальний симетричний хребець.Асиметрично деформований хребець при сколіозі.

 Сколіоз необхідно відрізняти від сколіотичної постави- початкової стадії цієї хвороби, коли ще  відсутняструктурна деформація хребців, - яка без лікування буде прогресувати.

 Важкою формою сколіозу частіше, 70% випадків, страждають дівчатка. Дітей, які мають викривлення, що швидко прогресує - лікують в корсеті,операція - викривлення 40 градусів і більше.

50% сколіозів не прогресують і залишаються сколіозами першого ступеня; 40% сколіозів повільно прогресують; 10% сколіозів швидко прогресують, через 2-3 роки сколіоз досягає вже третього ступеня розвитку з формуванням реберного горба.І ст. – II ст.становить 94%.,відповідно III ст.– IVст.складає 6% випадків.

На цій ілюстрації показані опорні кістки скелету дитини, які деформуються при сколіозі.

В патологічному процесі  всі структури рухових сегментів хребта і в першу чергу м’язи.  

 Філософія лікування сколіозу –зупинити деформування опорних кісток скелету дитини, що є наслідком незбалансованої роботи м’язів і нерівномірної опори.

Практично в 75% - 80% випадів перекіс тазу – це первинний процес, через  абсолютне чи відносне вкорочення однієї ноги, як наслідки дисплазії в тазових з’єднаннях і в кульшових суглобах.

Лікування починається з підбору ортопедичного взуття або устілок - для забезпечення рівномірної опори;

Кінезотерапевтичне лікування планується - для усунення дизбалансум’язевого тонусу і відновлення статико-динамічної функції хребта, -  в комплексі з мануальною корекцією, суглобовою антисколіозною гімнастикою, масажем і постізометричною релаксацією - за індивідуальною програмою.

Профілактика передбачає своєчасне виявлення цієї патології на ранніх стадіях шляхом:

- активних медичних та поглиблених спеціальних профілактичних оглядів;                                            

- санітарно-освітня робота медичних працівників серед батьків в школах і дитячих дошкільних закладах.

- Поясніть, будь ласка, деформація стопи є проблемою ортопедичною чи косметичною?

- Основна функція стопи – ресорна, тобто амортизація і опора. Деформація стопи проблема не тільки косметична, а більше ортопедична.Це загрожує розвитком  перекосу тазу і формуванням сколіозу у дітей, а також остеохондрозу хребта і у дорослих.                      

Від 40% до 60% населення  страждає цим недугом.

Ця ілюстрація показує деформацію стопи за рахунок поздовжнього склепіння.

Жінки частіше мають проблеми зі стопами за рахунок деформації поперечного склепіння, - це так звані «кісточки» на стопах.

 

 

 

 

 

 

 

П’яточні шпори, як наслідок поздовжньої або комбінованої плоскостопості.

Консультацію, поради і лікування, а також забезпечення належними ортопедичними виробами можна отримати при зверненні в Ортопедичний кабінет кінезітерапії.

 

Контакти: вул. Київська, готель «Турист», офіс № 800, 811.                                             

тел. (098) 926 61 32, (099) 417 84 16, (093) 647 01 82.

на правах реклами