У Рівненській обласній лікарні запрацювала унікальна киснева станція

Сучасна автономна киснева станція, аналогів якій у медичних закладах західної України немає, тепер працює у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії Рівненської обласної клінічної лікарні. Обладнання ввели в експлуатацію у середині січня. За його допомогою пацієнти, які підключені до апаратів штучної вентиляції легень і кисневих масок після операції, тепер можуть отримувати постійну подачу чистого кисню. А заклад завдяки роботі цих приладів зекономить до 40 тисяч гривень у рік. Як працює киснева станція - бачила журналіст сайту "ВСЕ".

 

 

Вакуумна станція 

Складається станція із трьох приладів - кисневий генератор із резервуваром вироблення кисню, вакуумної станції і компресору стисненого кисню.

 


Компресор, який виробляє стиснуте повітря для кисневої станції

Киснева станція, на якій стоять фільтри і загальний резервуар, де зберігається кисень

А в кожній із палат відділення на стіні є спеціальна панель, яка підключена до станції,тож при потребі до кисневої маски відразу можна підключити пацієнта. 

 

Інформація про роботу кисневої станції в режимі он-лайн

Звідси дані потрапляють на комп'ютери лікарів, і вони в режимі он-лайн можуть стежити, як працює обладнання і скільки кисню виробляється. 

Панель, до якої підключена киснева станція у палатах пацієнтів

Також на станції працює 9 фільтрів, які очищають кисень. У результаті залишку азоту і домішок відділяються через фільтри. Відтак, людина отримує вже 92 - 95% чистого кисню. 

 Як розповів головний лікар Рівненської обласної клінічної лікарні Іван Зима, вартість кисневої станції у повній комплектації становить два мільйони гривень. Ці кошти  виділили з обласного бюджету.

 - Потреба у такому обладнанні була давно. Адже у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії є апарати, які не можна було використовувати через низький тиск кисню, що для них не підходив. Тепер ситуація змінилася. Ця станція виробляє кисень безпосередньо з атмосферного повітря, що призводить до зменшення затратних коштів на лікувальний процес. Окрім того, втрати кисню під час транспортування теж не буде. Адже раніше його в лікарню привозили цистернами зі Львова. Нині ж у відділенні створені умови автономної безперебійної подачі кисню та стисненого повітря для забезпечення штучної вентиляції легень та інгаляції пацієнтів відділення реанімації з використанням вакуум, згідно з європейськими стандартами. А це, в свою чергу, дозволяє економити кошти до 40 тисяч гривень у рік. Для західної України така станція унікальна, адже у повній комплектації її не має у жодному медичному закладі. Деякі прилади, які входять до складу станції, є у Хмельницькому та в Мукачевому. А подібні кисневі станції є у приватних клініках Києва і нині починають використовуватися в Одесі, - зазначив Іван Зима.

 У свою чергу, завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії Анатолій Мельничук додає, що нині у відділенні діє 12 місць для пацієнтів.

 - Одночасно кисень отримує мінімум 8 пацієнтів, а 6 з них може перебувати на штучній вентиляції легень. Сучасне обладнання це дозволяє. Також тепер у нас є можливість використовувати апарати та обладнання, які з 2009 року були в відділенні, - пояснює Анатолій Мельничук.

Окрім того, за його словами, завдяки роботі кисневої станції лікування багатьох пацієнтів стане менш затратним, до того ж для цього не потрібно використовувати чимало пересувного обладнанння, як було раніше.

- До речі, варто зазначити й те, що раніше обладнання часто ламалося і потребувало дороговартісного ремонту. Окрім того, увесь кисень постачався лише з кисневої станції, а зараз це відбувається автономно. Це дуже важливо, адже обласна лікарня використовує в межах 10 - 12 тонн кисню у місяць, з них - десяту частину наше відділення. А це немалі потреби, - каже Анатолій Мельничук

Лікарі наголошують, що встановлене обладнання та система газопостачання у відділенні реанімації для західного регіону є унікальним. Тим часом у країнах Європи, констатують медики, таке обладнання є практично в усіх медичних закладах.  

У відділенні ж реанімації обласної лікарні вже давно була потреба його придбати. Втім, на це пішло майже 10 років. І лише зараз спільними зусиллями керівництва лікарні, відділення анестезіології та інтенсивної терапії, управління охорони здоров'я це вдалося зробити.

 

Коментарі

Головний лікар на свому місці!!!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.