Вакцинація від поліомієліту під час епідемії грипу в Рівному: за і проти

Третя хвиля вакцинації від поліомієліту розпочалася в Україні 25 січня. Проте батьки б'ють на сполох: нині епідемія грипу, тож проводити щеплення у таких умовах небезпечно. Лікарі ж переконують, що якщо дитина не має ознак грипу та застуди, то вакцинація не зашкодить її здоров'ю. Робити чи ні щеплення від поліомієліту під час епідемії грипу? Відповідь на це запитання шукала журналіст сайту "ВСЕ".

 

Рівненські медики переконують робити вакцинацію від поліомієліту

За словами завідувача відділенням епідеміологічних досліджень ДУ "Рівненський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби Украіни" Віктора Мороза, будь-які щеплення проводять лише після огляду лікаря.

- Якщо у дитини не підвищена темпаратура, немає ознак грипу та застуди, то вакцинацію робити можна. І навіть якщо після щеплення вона перебуватиме у контакті з хворими на застуду, то загрози її здоров'ю через те, що була зроблена вакцинація, немає. Адже поліомієліт – це вірусна інфекція. Проникаючи в організм, вірус руйнує нервові клітини. Це, в свою чергу, призводить до розвитку парезів та повних паралічів із подальшою атрофією м’язів. У 5-10% паралізованих дітей захворювання закінчується летально. Специфічного лікування проти поліомієліту не існує. Тому єдиний спосіб запобігти хворобі — це профілактичне щеплення. Тим більше, що зараз ми використовуємо якісну французьку вакцину, яка безпечна для здоров'я, - зазначив Віктор Мороз.

МОЗ запевняє, що вакцинація під час грипу - це безпечно

У свою чергу, в Міністерстві охорони здоров'я пояснити, чи можна робити вакцинацію від поліомієліту під час грипу, вирішили за допомогою інфографіки, яку опублікували на своїй сторінці в "Фейсбуку".

На форумах пишуть про ускладнення після вакцинації

Тим часом українські форуми рясніють повідомленнями про те, як небезпечно вакцинувати дітей, і відгуками мам, які ускладнення були в малечі після щеплення.

Рівненські матусі побоюються робити щеплення від поліомієліту під час грипу

Рівненські матусі не в захваті від того, що щеплення роблять саме під час епідемії грипу, і дехто вагається, вакцинувати зараз свого дитину чи ні.

 Адміністратор міського будинку культури Наталія Лозовська: "Робити вакцинацію взимку, коли ослаблений імунітет та ще й коли лютує епідемія грипу, - це повна дурня"

- На мою думку, щеплення - це палка з двома кінцями. З одного боку, ми перестраховуємо своїх малят від страшних хвороб, а з іншого, ніколи не знаємо чи не опинимося в тому крихітному відсотку з ускладненнями. Мої діти проходять вакцинацію з народження згідно з графіком, але лише за умови, якщо вони абсолютно здорові - коли не огляд педіатра визначає придатність до щеплення, а мамині відчуття стосовно загального здоров'я своєї дитини. Робити вакцинацію взимку, коли ослаблений імунітет та ще й коли лютує епідемія грипу, - це повна дурня. Ми однозначно пропустимо цю хвилю щеплення.

 Журналіст Людмила Савонькіна-Слободенюк: "Я не вірю в епідемію поліомієліту, тому не роблю зараз щеплення"

- В епідемію поліомієліту я, як і багато мам, не вірю. Не переконали мене соціальні ролики і прес-конференції представників українського МОЗ і ВООЗ. Я позитивно ставлюсь до вакцинування в наш час. Моя дитина має усі щеплення згідно з календарем, але усі вакцини я купувала за власні кошти, тому що не довіряю цій країні і її уряду. Я не знаю, що і для чого вони вводять нашим дітям. Я проти експериментів над своєю дитиною. Моя дитина щеплена від поліомієліту в рамках календаря інактивованою вакциною. В поліклініці мені сказали: "То ж не факт, що у вашої дитини сформувався імунітет до поліомієліту". А взагалі навіщо тоді робити вакцинування, якщо все не факт? Я переконана, що ця вся паніка з поліомієлітом створена не для того, щоб наші дітки були здорові. Тому мільйон разів проти. Не роблю і не буду. А тим більше не розумію, чому ця кампанія проходить в осінньо-зимовий період, якщо вакцинування значно безпечніше проводити весною-влітку? Чому епідемія грипу не зупинила третій етап? Це все наводить на сумні висновки, і мені дуже страшно за наших дітей. Бережіть їх, бо ніхто це не зробить, крім вас.

 Фотограф Олена Чаборай: "Під час епідемії грипу я би відклала всі прививки"

-  Всього треба робити 3 вакцинації з перервою в місяць. Старшому, якому 5 років, у садку, з мого дозволу, робили всі 3 щеплення. А меншому, якому 7 місяців, я робила це щеплення лише 1 раз, далі щось боюся робити. А під час епідемії грипу я відклала б всі щеплення. Місяць нічого не змінить. 

 

 Журналіст Марина Назарчук: "До істерії з поліомієлітом ставлюся негативно"

- Взагалі до вакцинації я ставлюся позитивно, але розсудливо. У цьому питанні завжди консультуюсь із нашим приватним педіатром і з німецькими медиками. У моєї дитини є майже всі щеплення. Але вакциную я зазвичай дорогими закордонними вакцинами, а не безкоштовними державними. Щодо поліомієліту, то мій син має щеплення від цієї хвороби, але лише у складі поліовакцини АКДС. Жодних додаткових вакцинацій із цього приводу ми не робили і робити не збираємося. Тобто загалом до планових щеплень я ставлюсь позитивно, але до цієї істерії з поліомієлітом - негативно. Я досліджувала для себе, як мами, це питання, тому причин робити цю вакцинацію не знайшла, а тим більше маю великі сумніви щодо якості самої вакцини. А щеплювати своє дитя абичим, аби лиш принести збагачення певним чиновникам, не збираюся. А тим більше вважаю злочином проводити вакцинацію в період епідемії. Ніде в цивілізованих країнах не проводять щеплень в час епідемій. Хоча там і епідемій майже не буває, бо влада робить все від себе залежне, аби її просто-напросто не допустити. На жаль, це не про Україну.

 Журналіст Оксана Жужельська: "Лікарі у приватних розмовах сумніваються у якості вакцини і необхідності щеплення"

- Вакцинують від поліомієліту діток від 2 місяців, моїй тільки місяць. Але, як і кожна мама, я, звісно, про це думала та консультувалась з лікарями. І для себе попередньо зробила висновок, що ми її НЕ робили б. Навіть лікарі у приватних розмовах сумніваються у якості вакцини і щодо необхідності такого щеплення. Але вголос про це не говорять.

 

 Актриса Ніна Ніколаєва: "До вакцинацій ставлюся із обережністю"

- До будь-яких вакцинацій ставлюся з обережністю, оскільки мої дітки схильні до реакцій на певні складові. А одного разу навіть побували в лікарні через ускладнення після щеплення. Хоча й вважаю, що щеплення робити потрібно, адже існує поняття загального імунітету. Але не всі щеплення роблю, раджусь зі знайомими лікарями. Головне, щоб дитя було абсолютно здоровим під час проведення щеплення. А щодо теми поліомієліту зараз, то навіть не знаю, чи вона штучно не створена, тяжко часом довіряти тому, чим нас лякають.

 

 

 Журналіст Оксана Кравець: "Я не проти вакцинації, а проти неякісних вакцин та безвідповідальності медиків"

- Я не проти вакцинаціі. Скоріше проти неякісних вакцин та безвідповідальності медиків. Старшу донечку ми вакцинували за календарем щеплень. З меншою поки що чекаемо. Як на мене, величезною прогалиною у питаннях вакцинації є незнання, малоінформативність населення. Медичні чиновники починають запускати інфографіку, ролики по ТБ лише тоді, коли самі батьки починають бити на сполох: звідки вакцина, як вона зберігалась, чому дітей під час епідемії вакцинують та ще й у дитсадках! Народ хапає паніка, бо вони не поінформовані. Батькам, які розгубилися в ситуації, я радила б глибше вивчити це питання.

 

 

Отож, робити щеплення чи ні - вибір за батьками. Втім, перед тим, як прийняти те чи інше рішення, все ж варто озброїтися інформацією і зважити всі "за" та "проти".

Коментарі

Якщо йдеться про щеплення згідно затвердженого МОЗ календаря щеплень- погоджуюсь з Вами, але сьогоднішня акція - проти епідемії , якої офіційно немає. Націю-знищують. Чому немає офіційних пояснень від управління охорони здлров'я - чому вони до цих пір не готові прокоментувати ситуацію з цією так званою протиепідемічною позаплановою вакцинацією?

Я завжди роблю всі щеплення і вважаю, що щеплення це здоров’я моєї дитини. Мене завжди дивувало, що люди далекі від медицини, не маючи потрібних знань та досвіду дають поради. Це дійсно проблема нашого суспільства. Можливо варто почати прислухатись до порад спеціалістів. Може тоді життя покращиться і нація стане здоровішою.

Дуже цікаво, хто підписав розпорядчі документи про проведення вакцинації, і де їх побачити, чи як завжди подзвонили по телефону, що тре списати вакцину, і ніхто ні за що не не несе відповідальність.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.