Найпоширеніші міфи про зір розвіює рівненський офтальмолог Наталія Мержиєвська

Незначне погіршення зору може дуже негативно впливати на якість життя. Саме тому важливо якнайдовше його зберегти. Сьогодні існує чимало міфів про зір, які сприймають як реальні факти. Щоб вберегтися від неправильного уявлення про цей тонкий і чутливий орган, лікар-офтальмолог вищої категорії Наталія Мержиєвська допоможе відрізнити реальність від вигаданих історій.

 

Отож, розглянемо кілька найпоширеніших міфів про зір та з’ясуємо, які з них правдиві.

Міф №1 Якщо проколювати вуха, падає зір

 - Як і на п’ятах, на мочках вух є ділянки та точки, що відповідають за всі органи та системи нашого організму, в тому числі й за зір. Щоб носити сережки, ми мусимо проколоти дірочку  всередині мочки вуха. Проте це ніяким чином не впливає на зорові функції людини. Хоча китайська медицина рекомендує проколювати вуха лише посередині мочки та не захоплюватися багаторівневим подразненням вуха. Особисто ж моя думка неоднозначна щодо вушного пірсингу, адже нетрадиційна медицина, яка спрямована на мобілізацію імунних можливостей організму, рекомендує починати свій день з того, щоб потирати долоні та мочки вух, таким чином мобілізуються нервові закінчення і стимулюється робота всіх наших органів і систем. У своїй практиці погіршення зору від проколювання вух я не зустрічала. Це міф, - розповідає Наталія Мержиєвська.

Міф №2 Морська вода покращує зір. 

- Не тільки морська вода, але й будь-яка водна процедура може бути корисна для очей. Це пов’язано з тим, що виконання моргальних рухів на певній глибині сприяє покращенню кровообігу очних м’язів. Це певною мірою впливає на заломлювальну дію оптичних середовищ ока, але на гостроту зору такі рухи впливають мало. Це швидше можна назвати фізкультурою для очей. Тому те, що морська вода покращує зір - це міф.

Міф №3 У людей із поганим зором краще розвинене відчуття дотику

- У слабозорих та сліпих людей спілкування з оточуючим світом відбувається за рахунок інших органів відчуття, наприклад, слухом та так званою тактильною чутливістю. Дійсно, у людей із поганим зором підвищена чутливість пальців, і вони в значною мірою навчаються забезпечувати свою діяльність за допомогою дотикових відчуттів. Це не міф.

Міф №4 Носити окуляри шкідливо для очей

- Однозначно ні. Якщо у людини є проблеми з зором, що пов’язані з оптичним апаратом ока, то вони потребують корекції за допомогою окулярів або  лінз. Адже зорова система не запрограмована на низький зір. Це міф.

Міф №5 Людина бачить мозком

- Зоровий аналізатор складається з трьох частин. Периферична частина представлена сітківкою ока, на якій формується інформація за рахунок фотохімічної реакції, провідних шляхів і центральних відділів кори головного мозку. Вони розташовані в потиличній ділянці, так зване 17-те поле Брокмана. Сітківка ока сприймає і формує інформацію. Провідні шляхи, до яких належить зоровий нерв і ще багато іншого, проводять нервовий імпульс, що йде до кори головного мозку . Головний мозок його аналізує і виводить результат. Тому насправді людина бачить мозком. Це не міф.

Міф №6 Їжте моркву - будете бачити на 100%

- В моркві, як і в багатьох інших продуктах міститься  великий відсоток каротину - вітаміну А. Морква, як і будь-який вітамінний апарат допомагає зберегти працездатність зорової системи, але однозначно не гарантує 100% гостроти зору. Це міф.

Міф №7 Очні краплі шкідливі для очей

- Це міф. Очні краплі не призначають, коли немає проблеми органу зору. Краплі можуть бути протизапальні чи протиалергічні. Вони несуть певну лікувальну дію відповідно до проблеми, яку виявив лікар-офтальмолог. Звичайно, безконтрольне використання крапель може нанести шкоду. Особливо коли це стосується комп’ютерного синдрому та судинозвужувальних препаратів, тому що вони дають тимчасове покращення, але обкрадають орган зору, погіршуючи кровопостачання.

Міф №8 Колір очей змінюється впродовж життя

- Оболонка ока, яка формує забарвлення очей, називається райдужкою. Її колір залежить від кількості пігменту мелатоніну. Дійсно, колір очей може змінюватися впродовж людського життя. При народженні він може бути одним, як правило, формується до кінця першого року життя. Колір очей не буває чистим, це завжди суміш світлих та темніших кольорів, залежно від кількості пігментних клітин. Колір очей змінюється впродовж життя за рахунок того, що на райдужці,так як і на мочках вух та на стопах є відповідність внутрішнім органам. І патологія будь-якого внутрішнього органу, запальні процеси позначаються відкладанням пігменту на райдужці, так званих глибок пігменту. Тому коли лікар-окуліст розглядає очі під мікроскопом, іридодіагностика може вказати на певні проблеми, які пацієнта навіть ще не турбують.

Міф №9 Колір очей впливає на характер людини

- Це міф. Характер формує генофонд, виховання, освіта і ніяк не колір очей.

Міф №10 Людина може бачити в темряві

- Зір людини ділиться на денний та сутінковий. Денний зір забезпечується колбочковим апаратом сітківки, який відповідає за кольоровідчуття. Коли настають сутінки, починає працювати паличковий апарат, який відповідає за орієнтацію в темряві. Порушення орієнтації у темряві свідчить про недостатність паличкового апарату. Їх кількість змінюється впродовж життя. Це не міф.

Отож, будьте здоровими та не вірте міфам і вигадкам, а перевіряйте інформацію та запитуйте у лікарів!

Офтальмологічний центр Наталії Мержиєвської знаходиться за адресою: вулиця Мірющенка, 31.

Прийом лікаря: з 15 до 18 години

Попередній запис за телефоном: (097) 343-63-14.

Більше інформації Ви знайдете на сайті за посиланням ТУТ.

на правах реклами.