Вакцинація-профанація: немовлята на Рівненщині залишились беззахисними перед смертельно небезпечними хворобами

У Рівному батьки змушені робити своїм діткам щеплення за власний рахунок, адже обіцяна закупівля вакцин вже другий рік поспіль провалена. Як зазначається у ЗМІ, анонсоване медиками залучення до закупівлі прозорих схем за допомогою міжнародних організацій відкладається. Тому дитячі інфекціоністи не чекають, поки вичерпаються всі вакцини і повертаються до звичних тендерів. За словами медиків, запасів торішніх щеплень вистачить лише на місяць, а деякі вакцини навіть у державних клініках рекомендують купувати за власні кошти.

 

Щеплення маленьким рівнянам цьогоріч проводять із торішніх запасів або гуманітарної допомоги. Причина - нові закупівлі вакцин, які мали відбутися за новими процедурами, зависли у повітрі. Як зазначає рівнянка Олена Семенюк, піклуючись про здоров’я власної дитини, батьки йдуть до аптек і купують вакцину, яка мала б взагалі бути безкоштовною. Такі проблеми почалися ще минулого року. Підтвердили це і в обласному управлінні охорони здоров'я.

- Справді, в Рівненській області немає дитячої вакцини. Так, цього року ми отримали щеплення за минулий рік і використали ці ліки вже майже всі райони Рівненщини, - розповідає головний спеціаліст управління охорони здоров’я Рівненської області Людмила Яценя. – Вакцини за 2014 рік надходять до нас, лише розпочинаючи із 13 січня цього року. А, коли надійде вакцина за 2015 рік – не скажемо. Це питання хвилює абсолютно всіх, як медиків, так і батьків. Ми вже написали Міністерству охорони здоров’я три листа. У кожному описана вся катастрофічність ситуації, але це, на жаль, не пришвидшує процесу - відповіді із Києва немає і, коли отримаємо вакцину залишається загадкою.

Єдине, чим заспокоюють – деякі щеплення, наприклад, проти ІПВ (тобто, для профілактики поліомієліту) вони отримають у вигляді гуманітарної допомоги. Вакцинацію робитимуть у вересні, коли діти повернуться із літніх канікул та підуть до школи.

Тим часом, за словами рівненських батьків, зараз немає вакцини для щеплення проти туберкульозу і гепатиту. Лікарі самі занепокоєні такою ситуацією, мовляв, всі чекають обіцяних новим міністром закупівель за допомогою міжнародних організацій, проте запаси вичерпуються, що буде далі – не відомо.

Як зазначила начальник управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міськради Вікторія Покоєвчук, цього року ситуація із постачанням вакцини і справді, набагато гірша, аніж у всі попередні.

- Цього року в усій країні немає вакцини. Вакцина закупляється за державні кошти Міністерством охорони здоров’я. Наразі тендер на закупівлю вакцин не проведений. Сьогодні ми отримуємо ту вакцину, яка у залишках МОЗ за попереднім придбанням, плюс ще є гуманітарна допомога, яка надана міністерству і вона розприділяється в лікувально-профілактичні заклади по всій Україні, - пояснила у телефонній розмові Вікторія Покоєвчук.

За словами начальника управління охорони здоров’я виконавчого комітету Рівненської міськради, місто настільки мало отримало вакцин, що у підсумку декількох вакцинацій виконання плану складає всього від 9 – до 24%. Вини ж медиків у цьому немає, все через порушення термінів доставки самої вакцини. 

- На сьогодні у нас є залишки деяких вакцин. Так, наприклад виконується БЦЖ-щеплення. Всі мами викликають і проводять діткам щеплення. Стосовно іншої вакцини – сподіваємось, що Міністерство охорони здоров’я все ж якось відреагує і виправить всю критичність ситуації, - каже Вікторія Покоєвчук.

Тим часом медики чесно зізнаються – самі раді щось зробити, аби щоразу вкотре не пояснювати матусям, що у всьому вина Міністерства охорони здоров’я. Де шукати правди – невідомо…

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.