"Запитай у лікаря": рівненський офтальмолог Наталія Мержиєвська провела онлайн-консультацію

Впродовж тижня рівняни мали можливість запитати у лікаря-офтальмолога Наталії Мержиєвської  про проблеми, які їх турбують. Це відбувалося у рамках онлайн-проекту "Запитай у лікаря". Очі – дуже делікатний орган, тому йому потрібно приділяти багато уваги. 

Отож на електронну скриньку сайту "ВСЕ" надійшло 9 запитань, на які відповідала лікар.

Запитання №1

"У мене інколи вранці після сну напухають верхні повіки. З чим це може бути пов'язано? "

- Як правило, це буває пов’язано  з алергічними змінами або ж із кліщем, який живе у вашій постільній білизні чи подушках, тому бажано користуватися гіпоалергенними засобами сну. Ще однією причиною є проблеми із шийним відділом хребта. Під час сну погіршується відтік і циркуляція спинномозкової рідини центральної нервової системи, яка може бути спричинена деформацією шийного відділу хребта, тому треба обстежитися у травматолога і зробити доплерографію судин цього відділу.

Запитання №2

"Доброго дня. Я дуже багато працюю за комп'ютером. Буває, що очі починають боліти, а зображення розпливається. Скажіть, будь ласка, чи є краплі, які зменшують втомлюваність очей? Адже зір у мене хороший. Дякую."

- Чи хороший у вас зір, може сказати лише офтальмолог після перевірки. Комп'ютерний зоровий синдром, який проявляється значним симптомокомплексом, який супроводжується болями  в ділянці очних яблук, нечіткістю зображення, особливо в кінці робочого дня, пов’язані з хронічною напругою м'язової зорової системи, так званої акомодації. Рано чи пізно це призведе до зниження зору. При роботі за комп’ютером бажано робити перерви кожні 2 години, також є спеціальний комплекс вправ для очей, крім того, варто стежити за кількістю моргальних рухів, вживати багато рідини під час роботи, користуватися вітамінно-зволожуючими препаратами,  такі як "Тіотриазолін", "Сенсивіт", "Артелак", "Систейн".  А ще необхідно повноцінно відпочивати після робочого дня і на вихідних.

Запитання №3

"Доброго дня! Порадьте, будь ласка, корисні вітаміни для зору. Дякую."

- Вітаміни для зору бажано вживати у ті періоди, коли є загальні явища гіповітамінозу. Це, як правило, пізня осінь (листопад-грудень) і рання весна (кінець лютого - квітень). У фармацевтичній сітці наявно багато дуже хороших препаратів. У їх склад повинні обов’язково входити вітаміни групи А, B, С Е, основні антиоксиданти і специфічні добавки для центральної зони сітківки, пігменти. У аптеці знайдуться препарати для будь-кого, залежно від ціни. Хороші і якісні засоби можна придбати за достатньо недорогу ціну, близько 150-200 гривень: "Про-Візіо", "Слезавіт", "Оптікс", "Окювайт лютеїн", "Чорниця форте", серія препаратів "Вітрум". А зараз дуже хороша пора для того, щоб отримати всі корисні і поживні вітамінні засоби з натуральних продуктів - це овочі і фрукти.

Запитання №4

"Підкажіть, будь ласка, що робити, якщо виникає алергія на туш для вій різних виробників. Можливо, знаєте якусь фірму, яка виготовляє товар, що у результаті не викликатиме алергічних реакцій при використанні туші? Наперед вдячна."

- Алергія є чумою 21 століття. Ми не народжуємося з алергією, це, як правило, набута проблема. Алергочинників, на жаль, зараз дуже багато – від засобів побутової хімії, домашнього пилу до декоративної косметики. В першу чергу, коли виникла алергія на використання якогось засобу, треба відмовитися від нього, проконсультуватися у лікаря-офтальмолога для того, щоб підібрати неалергічний препарат особисто для вас. Хоча всі протиалергічні препарати є універсальними. Лікар-офтальмолог не є виробником косметичних засобів. Звичайно, краще за все купувати косметичні, сонцезахисні засоби та креми у фармацевтичній мережі. Як правило, це італійські або французькі виробники.

Запитання №5

"Кажуть, що рицинова олія допомагає для росту вій. Чи не зашкодить вона для зору, якщо мазати нею вії. Дякую"

- Рицинова олія допомагає густоті і довжині вій. Якщо користуватися акуратно, щоб засіб не потрапив у око, зору не зашкодить. Можна перед обробкою вій закрапати будь-які запобіжні краплі в око, типу "Штучної сльози", "Артелаку", "Систейну".

Запитання №6

"Чи правда, що якщо їсти чорниці, то покращується зір?"

- Наша природа унікальна. Є дуже багато натуральних факторів оздоровлення та підтримання організму, в тому числі це різноманітні дари лісу. Чорниці містять так звані антоцианіди, які впливають на загальні процеси метаболізму, в тому числі і сітківки ока. Корисно, коли організм насичується ними у природному натуральному вигляді. Одна склянка чорниць в день протягом сезону допомагає накопичти стільки поживних речовин, яких вистачить на цілий рік.

Запитання №7.

"Мені 50 років, з дитинства далекозорість -5д, ношу окуляри
З недавнього часу стала погано бачити з близької відстані, інколи знімаю окуляри, щоб прочитати дрібний текст. Але далеко бачу теж погано. Скажіть, який вихід? Мені казали, треба двоє окулярів, і міняти, але практично я це не уявляю, ажде око постійно переводиш то на дальшу відстань, то на ближчу. Який найкращий вихід?"

- На фоні вашої короткозорості в 5 діоптрій у зв’язку з віковими проблемами почала формуватися необхідність біфокальної або мультифокальної корекції. Для того, щоб зберегти вашу гостроту зору для далі,  необхідно користуватися своїми лінзами у - 5 діоптрій, а при роботі на близькій відстані лінзи мають бути слабшими. Якими саме,  має проконсультувати лікар-офтальмолог на прийомі. Це буде одна пара окулярів із різною ступінню заломлення для далі і на близькість.

Запитання №8

"Доброго дня! Цікавить таке питання, якщо хороший зір, як його підтримувати? Чи потрібні окуляри для комп’ютера?"

- Хороший зір підтримується раціональним режимом відпочинку, загальнозміцнюючими факторами, такими, як оздоровлення плавання вітамінними препаратами восени і весною Якщо ви користувач персонального комп’ютера, то, звичайно, бажано мати певні ступені захисту. Це режим зорового навантаження, також варто користуватися окулярами, які мають світлозахисні антиблікові властивості .

Запитання №9

"Планую наростити вії, цікава Ваша думка, як лікаря, чи це не шкідливо для очей?"

- Це шкідливо для очей, тому що вії пошкоджують так званий маргінальний край, де розміщені мейбомієві залози, які продукують спеціальний зволожуючий секрет, що входить у склад слізної прекорнеальної плівки. Штучні вії викликають дисфункцію цих залоз в подальшому провокують синдром сухого ока та алергічні реакції.

Якщо Ви не встигли надіслати запитання для лікаря чи, якщо з певних причин він не потрапив до проекту "Запитай у лікаря", – зверніться до нього особисто. Прийом проходить за адресою: вул. Мірющенка, 31. Або ж попередньо запишіться на прийом за телефоном: (097) 343-63-14.

Більше інформації на сайті: http://orthoptics.yolasite.com/

А ми ж, у свою чергу, бажаємо Вам гарного робочого тижня та позитивного настрою. Не хворійте!

на правах реклами