Рівняни задумуються над третім Майданом

Рік тому вся країна жахалась від побаченого: в Європейській країні на центральній площі столиці міліція розстрілює людей.

На наших очах люди гинули від куль. І старші, і молоді. І хлопці, і дівчата, і медики… Куля не шкодувала нікого. 
Рік тому в Києві 102 патріоти віддали своє життя за волю та зміни в країні.

Сьогодні журналісти сайту «ВСЕ» вирішили поцікавитись у рівнян, як, на їх думку, минув цей рік, чи не даремно тоді полягли кращі сини України, та чи бути третьому Майдану.

Співзасновник Громадського Руху "Автомайдан Рівне", журналіст газети "Дорожній контроль Захід" Юрій Компанець:

- Рік після Майдану минув складно. І він підтвердив істину: революції роблять мрійники, а користаються нею негідники. Приблизно так і сталось. Одних корупціонерів і їх покращеннями замінили іншими з їх життям по-новому. Народ в його широкому розумінні не засвоїв урок, який дався життями "Небесної Сотні" і тисячами скалічених людей. На жаль...  У Києві "нові" забули про ціну, яку заплатили люди за їх прихід до влади. І це сталося дуже швидко.

На жаль, третій Майдан країні потрібен просто зараз, але він може призвести до неадекватних наслідків. В країні криза. Державі потрібен Майдан і зміни. Класична революційна ситуація вже є. Але існує одне але: ще більше Майдан потрібен Путіну, аби відкрито ввести війська і загарбати країну.

Маркетолог, громадський діяч, Павло Алексєвич:

- Звичайно, я дуже сподівався на позитивні наслідки після Майдану. Можливо, через великі надії в мене і трапилось велике розчарування. Хоча, очевидно, що Майдан відбувся не даремно та Герої "Небесної Сотні" однозначно стали Героями країни! Тому до Моменту закінчення Майдану я і не зустрічав об’єктивної та незаангажованої критики. А вже після цих подій можна ставити під сумнів рішення тих чи інших керівників країни. Особисто я не бачу вигоди для України від третього Майдану. Тому що саме зараз він буде вигідний, більшою мірою, лише нашим ворогам. Бо феномен Майданів полягав у тому, що люди об’єднувались за щось, а не проти чогось. А оці негативні настрої та розмови про гіпотетичний третій Майдан ведуться, в основному, людьми, які не знають, куди вони хочуть прийти, а вся їхня енергія переважно деструктивна.

Керівник концертної агенції «Мегаподія», Роман Яворський:

- Минув рік після Майдану, який згуртував українців. Це був справжній Майдан, організований простими людьми, велику роль в якому зіграла молодь. За останні кілька років влада продавала і розкрадала нашу країну. Люди показали, що вони хочуть будувати нову європейську державу, а не бути рабами Росії, і готові за це віддати свої життя. Безперечно, саме на Майдані рік тому були закладені перші камені в будівництві справжньої незалежної європейської України. Сьогодні люди розуміють, що армії в країні не було, вона розвалена. Але багато хто задає питання, чому в Україні так багато генералів, яких утримують прості українці. Зараз нова влада все списує на війну. Сьогодні Україні допомагає увесь світ і волонтери. Та за рік жодних реформ не проведено, життя в країні тільки погіршилось. Тому українці та вся європейська спільнота вимагають термінових реформ. Якщо цього не відбудеться, то третій Майдан не за горами.

Громадський діяч, член координаційної ради Громадянської мережі ОПОРА , Андрій Токарський:


- Це був найважчий рік із часів незалежної України. Майдан став стартом змін в країні. Він був доволі кривавим та болючим для всіх. Ми сподівалися, що після Майдану житимемо в новій Країні. Але, як показує історія, зміни не даються без втрат. На жаль, така їх ціна. Зміни – це не один рік або два. Це робота всього народу. Не влада буде робити зміни в цій країні, а її громадяни. Адже якщо є запит на зміни, то вони будуть. Тому цей рік - це лише початок шляху, і ця влада, що зараз, - тимчасова. Великим здобутком, вважаю, згуртованість нації. Ніхто не чекав, що вся Україна стане одним фронтом, щоб виграти війну. Ми показали, що зможемо протистояти будь-якому агресорові.

Чи не даремно українці віддали свої життя? Я намагаюся робити все, щоб їх жертва була не даремною. І оцінювати, чи даремно хлопці та дівчата загинули, не можу. Адже ціну кожному тому життю ставимо ми самі. Вона залежить від того, що ми з вами робимо, аби змінити цю країну. Не варто, говорити, що "Небесна Сотня" пішла на смерть даремно, що нічого в цій країні не змінилося. Відповідальність зараз лежить на кожному - від прибиральника до Президента, адже ми можемо змінювати цю країну, починаючи з себе, зі свого оточення. Та друге запитання: майже рік тому в країні йде війна, стрімко росте долар, люди обурені бездіяльністю влади. На ваш погляд, чи може відбутись третій Майдан? Майдан – це не панацея від усіх проблем України. Нам потрібно зрозуміти, що не стояння в центрі столиці змінить цю країну, а наша робота. Роби максимально добре те, чим займаєшся. Йдучи на вибори, не голосуй за "тушонку", гречку, чи 200 грн. – голосуй за своє майбутнє. Адже, кожна влада – це відображення народу.

Український фотограф, член правління Національної Спілки фотохудожників України Олександр Харват:

- Рік минув у великій напрузі та в сподіваннях на зміни. Майдан відбувся не даремно, так не могло продовжуватись далі. Але потім жертв та розрухи могло бути набагато менше. А зараз найстрашніше, що з'являються розчарування. Необхідно негайно позбуватися не лише старих імен у владі, політиці, а й змінювати усю систему. Але це легко сказати, а як так зробити? Виявляється, що наші обранці не знають, та ще й недбало це роблять, або взагалі нічого не роблять. Немає реальних результатів! До третього Майдану нас підштовхують і вороги, і наші - невмілими діями чи бездіяльністю. В Україні йде реальна війна, але її не хочуть побачити та визнати. Я не знаходжу логічних чи якихось стратегічних пояснень, чому? Чому не повертається награбоване майно, натомість ростуть ціни, падає гривня? Чому високопосадові злочинці до цих пір отримують прибутки на своїх, вкрадених у народу, підприємствах? Чому їх відпускають? Чому не змінюють корумповану судову систему? Чому підвищують ціни на елементарне проживання, на газ, на все? Таке враження, що це робиться навмисне, щоб ще більше обурювати народ. Якщо кредит терпіння народу лусне, настане третій Майдан, і ним може скористатися агресор ... Але хочеться вірити в здоровий глузд, але чи він є у них?

Мистецтвознавець, історик Микола Бендюк:

- Герої «Небесної Сотні» загинули недаремно. Адже в країні відбуваються зміни. Натомість третій Майдан таки можливий за умови, що уряд не врахує запити народу, що олігархи й далі наживатимуться на людях. Насправді не віриться, що з того часу минув уже рік. Я періодично їздив на Майдан у Київ. А в Острозі був спікером місцевого Майдану. У той час думалося: буде або все, або нічого. А сталося, як завжди…

Також, опитування на цю тему відбулось у найбільшій спільноті Рівненщини "ТИПОВЕ РІВНЕ".

У ньому взяло участь більше 2000 людей.

За результатами опитування, більшість респондентів вважає що все ж таки смерті патріотів на Майдані не були даремними.

Подвиг майданівців тяжко переоцінити. А їх мужність, хоробрість та незламність свідчиь про те, що українці уміють об'єднуватися, боротися, та вірити в світле майбутнє.

А те, були їх смерті марними чи ні, залежатиме лише від нас, чи вистачить нам сил збудувати нову країну, країну, яка була у мріях тих, хто вже не з нами.

Ключові слова: 

Коментарі

:)))Все прогнозовано:))Ти,чмо смердюче,не узагальнюй,я нічого ,ні в кого не прошу,ні в твоїх пархатих піндосівських сородичів,ні в тих пейсатих,що нині в Україні правлять:))Я тобі конкретно привів прізвища твоїх "чесних,білих і пухнастих":)))соплемінників,а ти жертва аборту,мені загальні фрази про націоналізм і фазишизм:))Про сіоністський фашизм гарно розповів харківський гебрей Ходос,тому це ваша генетична риса називати біле-чорним:))Про антисемітизм..Не маю нічого проти ваших братів-семітів по крові-арабів,з якими на піндосівські гроші воюєте більше пів-століття,і нічого не можете зробити,навіть з такими ресурсами і новітньою зброєю:))Щодо уроків історії...Ті,які я засвоїв в савєцьких школах не викладали-про Голодомор,і про тих твоїх пархатих сородичів,які це вчинили з моїм народом,вилупок пейсатий.Про жидів в сенаті-здогадуюсь,а от про жидів в Верховній Раді-знаю,і знаю до чого це призвело..І.не тобі,недоумку жидівському,мені радити куди і на що мені поспішати.Ти своїми висерами,в черговий раз розвінчав міф про "розум" пархатих глистів,які розмножились в нашому організмі.

м-дааа ... не знаю плакать мне или смеяться. С одной стороны дикари в вышиванках у которых остался один АК47 натроих и горстка ржавых патронов пытаются сделать во всем виноватыми евреев, что очень потешно, с другой стороны глупость людей которые не понимают что с нацоналистической идеологией нет места в современном мире, и это грустно. Видать "свидоми" в школе уроки истории не посещали, ну так я напомню - антисемитизм это первая черта фашизма, а вы еще просите в мира поддержку и оружие. Вы хоть знаете сколько евреев в сенате США, у которого вы просите защиту и оружие? Пока Украина будет двигаться по пути нацизма, фашизма и антисемитизма она обречена на мировую изоляцию. И вообще, тема кажись о третьем майдане, или вы так отвлекаетесь от проблем ? Лучше поспешите под Мариуполь, у вас там новый котёл намечается, что опять жыды будут виноваты ?

Поки в нас буде такий прошарок "інтелектуалів"-трпіл-нічого доброго Україні не світить.

Де примак заховався із кантарією???? чого палаток не ставлять? тилові щурики))))))

Що ж Женя Листерман дав вам достойну відповідь. Рекомендую частіше на себе дивитися в дзеркало. Та може ви, знавець історії і не тільки, підкажете з якого твору цитата.

Підтримую вас. Причому, ми їх обирали і терпіли В прірву ми ще котимося по інерції попередніх "звитяг". "вдало" використаних ворогом. А Майдан - це історичне явище, яке довело ще раз, що українці довготерплчий народ, але не безмежно.

Підкажіть будь-ласка із якого твору цитата???

я так вижу вам очень хочется поговорить об этом. Ну что же господа украинцы давайте. Я родился и жил в г. Ровно, работал инженером на бывшем Высоковольтном Заводе, сейчас не знаю что с него осталось, в конце 90-х выехал на свою историческую родину Израиль. То же сделало большинство моих соплеменников, так как жизнь в Нэзалежной еще тогда в конце 90-х была похожа на кошмар, а теперь судя по тому что пишут люди в интернете и уж тем более. Вы вот говорите жыды во всем виноваты, и мы вам жизнь испортили. Представители нашей небольшой общины конкретно в городе Ровно, работали преподавателями в ВУЗах, были докторами, инженерами и тд... , в большинстве своем представителями интеллигенции. Хоть один еврей занимался грабежами в парке Шевченко, или был наркоманом на Пивничном, или брал взятки с жезлом в руках ?? У меня лично большой список патентных изобретений, моя тётя была известный в городе гениколог, которая лечила ВАШИХ женщин, не беря при этом взяток, как это сейчас делают ВАШИ доктора. Мой отец чинил обувь, мать в школе преподавала немецкий язык. Просто в то время когда украинцы бухали и думали что где у кого украсть мы добросовестно работали, учились, заботились о развитии страны. Сейчас мы живем в Израиле, у нас маленькая страна по размерам как Ровенская и Тернопольская область. С первого дня у нас нет коррупции, бесплатное образование и медицина, нам не нужна виза что бы поехать в любую страну. А что сделали вы за 20 лет своей независимости ??? Все разворовали, продали, уничтожили. Мы уже 60 лет ведем войну с многократно превосходящим противником. А вы бездарно проигрываете горстке повстанцев. Вам должно быть стыдно! Не хотел никого обидеть, но перед тем как что-то говорить на жыдов, сначала подумайте чего мы достигли в жизни а чего достигли вы.

можливо, все через те,що:"А ми ще гірші ніж жиди...
Ми продали Дідівську славу".Ведемся на гарні пісні однотурових і кулявлоб,а потрібно знати історію чотирьох тисяч років існування представників цієї секти і що від них варто було чекати.

все життя нам хтось винен: то поляки, то москалі, то жиди! може дость вже?! Чи не була у нас українців Кравчука, Кучми, Ющенка, чи хоча би той же Янукович? Нагосподарювали ми у власному домі вже так що перед цілим світом соромно. А тепер шукаємо крайніх чи то москалів що на нас напали,чи то жидів що з середини нас нищать, якби поляків не вирізали - то і вони були би ще крайні. Давайте нарешті вже ввизнаємо що у всіх свої проблемах винні ми самі. Білоруси якось дають собі раду. Грузини коли хотіли то перемогли корупцію. Молдова теж поступово наближається до ЄС. Тільки ми котимося у прірву.

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.