Чому відомі рівняни стали 100 відсотковими бандерівцями

Часто можна почути, що Рівненську область називають бандерівським краєм. Особливо, таке «тавро» прив’язалося під час революції й нерідко використовувалося Росією в інформаційній війні проти України. Проте, як згодом показав досвід, мешканці Криму та східних областей країни бандерівців бояться менше, аніж росіян. Адже саме у західні області переселялися біженці із бойових територій. Та й ті кого називають "бандерівцями" зараз воюють на сході.  Чому «бандерівство» приписують саме західній Україні, та Рівненщині зокрема, і хто з рівнян вважає себе «бандерівцями» цікавилася журналіст сайту «ВСЕ».

Чому Рівненщину прозвали «бандерівською»?

Взагалі, поняття «бандерівці» пішло від прізвища відомого політичного діяча, лідера українського націоналістичного руху ХХ століття, голови Проводу ОУН-Б Степана Бандери.

Проте прив’язка його до Рівненщини умовна. Більшість часу Бандера проводив за кордоном, де пропагував українську ідею. Історично до нашої області більше прив’язаний Тарас Бульба-Боровець - діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни. Він є засновником УПА «Поліська Січ», перших бойових українських партизанських загонів.

Бульба-Боровець народився у селі Бистричі Костопільського району на Рівненщині у родині багатодітного селянина Дмитра Боровця. Та й у дорослі роки він бував на Рівненщині, зокрема проводив тут і революційну діяльність. Тут же на Костопільщині й був перший штаб УПА.

Щодо стосунків Степана Бандери і Тараса Бульби-Боровця то вони були, м'яко кажучи, дещо напружені. Зокрема, Конфлікт між збройними формуваннями Бульби-Боровця та Бандери стався через неузгодження питання про політичний центр керування УПА. Бандерівців важали, що керівництво повинна здійснювати ОУН, а Бульба-Боровець — Державний центр Української Народної Республіки в екзилі. До Головної Команди УПА Отамана Тараса-Бульби прибули представники Степана Бандери та Миколи Лебедя з пропозицією підпорядкуватися Проводу ОУН.

Побачивши, що бульбівські загони не поставити під партійний контроль ОУН їх силою приєднали до себе загоди створені ОУН і перебрали собі назву Українська Повстанська Армія. 

Загони УПА з 1942 року вели бойові дії проти німецьких окупантів, радянських та польських партизанів. Після відходу німців з України "бандерівці" розгортають боротьбу проти радянських військ, яка тривала й після закінчення Другої світової війни. Організований опір УПА було зламано лише в 1953 році, а окремі відділи вели боротьбу до кінця 50-х років. Остання боївка УПА була ліквідована відділами КДБ УРСР в 1961 році на Тернопільщині. Останній повтсанець Ілля Оберишин вийшлов з підпілля лише у 1991 році, після оголошення Акту про Державну незалежність України. 

Бандерівці – звучить гордо!

Депутат Рівненської облради Степан Молчан: Рівненщина – це край повстанської слави

- Я вважаю себе бандерівцем, адже Рівненщина – це край повстанської слави і утворення УПА. Тому для мене бандерівець - це людина, яка ставить інтереси нації і держави понад особисті. Хоча мене бандерівцем називають не у негативному розумінні цього слова, - розповів Степан Молчан.

Депутат Рівнеради Олександ Лащук: Для мене честь, коли називають бандерівцем

- Я вважаю себе українцем, а українець, який послідовно бореться за визволення свого народу, за влучним визначенням Петра Полтави - є бандерівцем. Тому для мене буде честю, коли хтось назве бандерівцем, тим більше вороги. Ще в 90-му році тато приніс рухівську книжечку, з якої я взяв цитату Степана Бандери, і написав її на перших сторінках зошитів з гуманітарних шкільних предметів. Ця цитата: "Комунізм цілком противитий духові української Нації". Моя родина була в УПА, тому Рівненщина - це бандерівський край безумовно. Зараз мені здається, мешканців Рівного вже не здивуєш тим, що назвеш бандерівцем. Тепер всіх майданівців,патріотів називають бандерівцями, - це позитивно, своєрідна ознака революційності.А, коли ми проводили у Рівному десь років 7 тому, вперше ходу пам’яті на День народження Степана Бандери, тоді це ще було як щось дивне і ультра-радикальне навіть для Рівнещини,- зазначив Олександр Лащук.

Координатор рівненської «Жіночої сотні» Ніна Скиба: Я на 200% бандерівка

-  Я бандерівка на всі 200%, - каже Ніна Скиба. – Взагалі, для мене бандерівці - це навіть не патріоти, це націоналісти, ті, хто буде своїми руками, своїм тілом, своєю кров’ю до останнього захищати свій народ і батьківщину. Це люди, у яких надрозвинені почуття національної честі та гідності. Вважю, що на Рівненщині таких національно свідомих людей багато і наш край цілком можна назвати бандерівським.

Політконсультант  Володимир Гребьонкін: "Так, я - бандерівець"

- Найцікавіше, іще взимку жартував із друзями з Житомира, Києва чи інших міст. Казав: «Ми – бандерівці…». Наразі розумію, що у певний момент це перестало бути жартом. Можу ствердити: так, я – «бандерівець». Бо люблю Україну, українське, бо мені мало трьох вишиванок у гардеробі, бо мені цікаво бути на Гурбах, у Берестечку та інших історичних місцях, а не тому, що модно. Проте без фанатизму. Саме слово «бандерівець» нині набуло іншого значення. Дивлюсь, що вислів «Слава Україні!» – це вже норма, а не пафос. Усе частіше вітаюся так із людьми. До речі, глибше зрозумів фразу «Україна понад усе». Найближчі десятки років, думаю, це має бути нашою національною ідеєю. Плачу податки, бо «Україна понад усе». Іду служити у військо, бо «Україна понад усе». Не даю/не беру хабарі, бо «Україна понад усе», - розповідає Володимир Гребьонкін.

Журналістка Інна Білецька: "Я бандерівка з дитинства"

- Я беззаперечна пацифістка, але вважаю себе бандерівкою, при чому з дитинства. Я так і не стала жовтенятком, хворіла, коли значки вручали. Моя бабуся була зв'язковою УПА на Франківщині. Прадіда за організацію сільських театрів рік катували в НКВС Франківська, потім відправили в табори Мордви, де він загинув. Я росла на національних ідеалах. На ніч бабуся читала мені Кобзаря. А день мого Першого причастя припав на серпневий путч 91-го. Про політику зі мною говорили з дитсадка. Упівці були моїми героями. Тому бандерівкою я почувалася задовго до того, як бандерівцями стали всі, хто живуть на правому березі Дніпра, завдяки російській риториці. Моє бачення ролі упівців однозначне - вони боролись з іноземною окурацією, а тих, хто під виглядом бандерівських загонів грабував і вбивав, героями, звісно, не вважаю. І так, для мене Рівненщина - упівський край, - зазначила  Інна Білецька

Прес-секретар міського голови Рівного Олександр Джигирей: "Я теж бандерівець"

- Так історично склалося, що завдяки колись радянській, а нині російській „гебельсівській” пропаганді, більшість росіян та мешканців сходу та півдня України вважають „бандерівців” напівфашистським рухом. Мовляв, він і на сьогодні становить реальну небезпеку для росіян та російськомовного населення України. І це при тому, що сам Степан Бандера з 1942 по 1944 року сидів у фашистському концтаборі Заксенгаузен, а в УПА йшли не лише українці, а й росіяни та євреї Щодо мене, то я – теж бандерівець, оскільки вважаю, що люди, які не були окупантами, а захищали свої сім’ї на етнічній території від іноземного агресора попри явну приреченість і неминучу загибель – Герої. Це ж була не купка маргіналів, а сотні тисяч воїнів Української повстанської армії, серед яких  вчителі, селяни, діячі культури тощо. І нині вони – переможці, бо перемогла їхня віра у майбутню державу. І, як би різні там Добкіни, Єфремови з Оленами Бондаренками (а донедавна й Царьов) не ненавиділи усе українське й не ходили з перекошеними обличчями від класової ненависті, вони змушені сидіти під куполом Верховної Ради саме України, а не малоросії і співати саме той гімн, який прославляє ту державу, яку вибороли бандерівці, - вважає Олександр Джигирей.

Рівненщина – край бульбівський, а не бандерівський

Сотник «Поліської січі» Роман Захарчук: "Я не бандерівець, я бульбівець!"

- Коли мене питають чи я націоналіст - кажу так. Коли на мене кажуть "бандерівець" - я кажу, ні я бульбівець! Хоча, мене з дитинства називають Бандерою, кум мій Махно... Так-що для мене це нормально. Взагалі Рівненщина - це край партизанської слави. Тут були і бульбівці, й бандерівці, і «совєти», - розповідає Роман Захарчук.

Координатор «Бойового молота імені Олександра Музичка» Ярослав Гранітний: "Я вважаю себе патріотом"

- Зараз дуже багато вкладають у поняття бандерівець. При чому іноді це абсолютно непоєднувані речі. Тому важко однозначно відповісти на це запитання. Якщо запитаєте, чи вважаю я себе патріотом, то так. Якщо, чи підтримую я національні ідеї, то так. А якщо під поняттям бандерівець мається на увазі цитувати Степана Бандеру постійно і сидіти в його нотатках, то звичайно, що ні. Взагалі питання Бандери занадто широке. А щодо того, чи є Рівненщина бандерівським краєм, то наскільки я знаю – це край Бульбівський. Адже тут народився Тарас Бульба-Боровець, з ним тут багато чого пов’язано, -  каже Ярослав Гранітний.

Коментарі

Это всё хорошо звучит, бесспорно. Особенно мне нравятся лозунги про то, что это наша земля и мы её никому не отдадим. Так вот, хочется вам сказать - а попробуйте ка получить эту свою землю. По закону, как это прописано и должно быть. Вот тут то и выяснится, что земля не ваша, а Хомка и прочих "садоводов", а вам "нема ділянок". Ну может недоразвитый Джегерей ещё там участвует, оно всегда покрывает всё что скажут своим длинным языком. А вот остальные - как были в глазах нашей власти скотом, так и остались. Так даже лучше, власть может вообще ничего не делать, активные люди сами организовываются и всё делают, а власть продолжает дерибан. Изначально майдан стоял правильно, вот только чинуши умудрились как всегда замылить глаза и перенаправить вектор в другую сторону.

Шановний Романе! Скажіть конкретно, в якому підрозділі і населеному пункті Ви особисто доказуєте свій героїзм. Ми готові стати поряд з Вами в строю або зробити заміщення Вас (ротацію).

ляпати зиком усі гаразд, а на передову доказати свій героїзм слабо?

Де ж практичний конструктив?Нічого в системі не змінилося,хіба обличчя.Всі посади купляються -продаються,на них назначаються з огляду політичної доцільності,хабарі,як вимагали-брали-так і вимагають-беруть.Віват Майдан!:))тому,де конструктив-не знаю,але точно знаю ,що папєрєдніків до влади,враховуючи генетичну продажність і жадібність-підпускати на гарматний постріл не можна...Правда,існує досвід інших країн,але очевидно,не та ментальність:((

А без заангажованостей слабо? Скільки можна жити в постійних крайнощах! Я вже не про "заробляння, а саме про виживання". При "ситих", які пішли, не можна було кінці з кінцями звести. При "голодних", які прийшли, - ще гірше. Де ж практичний конструктив?

реально працювати тим, хто не такий, як вони:)))))))))))0а шо,за ці роки не напрацювались?:))результат праці, цих не таких праФФєсіАНАЛІВ -на ліцо:))а їм все мало,працьовитим:))))))))))))))))))))))))

погоджуюся

А знаєте, чому один розумний чоловік порівняв наші люстраційні комітети з театром Куклачова на гастролях? В ньому зовсім мало очікуваних котів і дуже багато клоунади, та ще й низькопробної.
А я би персонажів цієї публікації та коментарів теж порівняла з цим театром (за винятком Гранітного, Захарчука та "7777").
Якби кожен з тих вище перерахованих "патріотів" став патріотом через реальні практичні справи для людей: зробили дитячий майданчик, почистили довкілля, виростили хліб, поремонтували, побудували. Молоді ж і сильні. А то складається враження, що вони ніколи ніде не працювали, а тільки вміють бити себе в груди, переконуючи всіх, що тільки вони патріоти, колекціонувати сорочки, бігати та лаятися по майданах (з усією повагою до зимового Великого Майдану в Києві), при всьому цьому заважаючи реально працювати тим, хто не такий, як вони.

Преса???

З 8 чоловік - 4 "свободівця")))) ось де справжні бандерівці

Сторінки

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.