Корисні поради рівнянам: як ходити по слизькій дорозі і як правильно падати

Щоб вберегти себе і близьких від зимових небезпек, пропонуємо скористатися цими порадами. Як вести себе на слизькій дорозі, як впасти так, щоб це було менш болісно для тіла, як вберегтися від падіння. Про все це читайте далі.

Як ходити так, щоб не падати?

Люди падають переважно на хідниках, де лід припорошений снігом, найчастіше через те, що відволікаються – говорять по мобільному, розглядають вітрини магазинів. Тому слизькою дорогою треба йти не поспішаючи, трохи розслабивши ноги в колінах. Ставати на підошви, а не п’яти чи пальці. Не варто піднімати ноги надто високо. Під час руху краще обійти металеві кришки люків, бо вони найчастіше вкриваються льодом.

Особливо обережними під час ожеледиці повинні бути люди похилого віку, їм треба брати зі собою паличку з гумовим наконечником, на яку можна спиратися. Йдучи слизькою дорогою, не тримайте руки в кишенях – тоді не втратите рівноваги, а при падінні сила удару суттєво зменшиться. 

Якщо несете сумку і пакет з продуктами, візьміть їх у обидві руки, це допоможе зберігати рівновагу. Під час відлиги з дахів будівель можуть падати бурульки і пласти снігу. Тому за можливості тримайтеся подалі від таких дахів – ближче до середини тротуару. 

Як правильно падати?

Часто, намагаючись полегшити удар, люди падають на руки. Цього робити в жодному випадку не можна – зламаєте зап’ясток або передпліччя.

Якщо відчуваєте що ось-ось упадете, прийміть позу нападаючої рисі: щоби не травмувати шию, швидко зігніть ноги в колінах, втягніть голову в плечі і постарайтеся впасти набік. Якщо ж відчуваєте, що падаєте назад, спробуйте спочатку сісти, а потім лягти на спину. Притисніть голову до грудей, а руки розкиньте в обидва боки. 

У момент падіння напружте м’язи – під час удару вони захистять суглоби від травмування. Якщо падіння неминуче, постарайтеся перекотитися – так можна «розтягнути» удар, і він буде не таким болісним.

Якщо падаєте на спину, притисніть підборіддя до грудей, а руки розведіть щонайширше. Якщо ж летите шкереберть з висоти, наприклад зі сходів, захистіть голову і шию, прикривши їх руками. У момент падіння напружте м’язи – під час удару вони захистять суглоби від травмування. Упавши, обов’язково перекотіться – це, знову ж таки, полегшить удар.

За матеріалами lvivpost.net.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.