Відсьогодні рівняни залишилися без тепла і гарячої води, а тепловики хочуть пікетувати Кабмін

Опалювальний сезон у Рівному офіційно завершено. Це означає, що відсьогодні, з 4 квітня, подача тепла та гарячої води в оселі рівнян, а також до будівель установ, організацій і навчальних закладів міста припинено. Поки що з теплом залишилися лише лікарні та пологові будинки, а ще ті, котрі мають автономні системи опалення. Більше того, з 1 квітня у понад 4 рази зросла й вартість газу.

Тому коли чекати відновлення подачі гарячої води, ніхто прогнозувати не береться, а теплопостачальні підприємства обіцяють пікетувати Кабінет Міністрів України. Отож, що очікувати рівнянам - дізнавалася журналіст сайту "ВСЕ". 

Рівняни грітимуться на вулиці, бо подачу тепла припинено

Котельні міста відсьогодні почали відключати централізовану подачу тепла. І хоча й на вулиці тепло, в багатьох будівлях і квартирах сьогодні вже стало прохолодно. Чиновники радять грітися на вулиці і радіють, що погода цьому сприяє. Адже подачу тепла все одно  припинили б, допоки не владнається питання вартості газу для теплопостачальних підприємств.

Як розповів заступник міського голови Рівного Олексій Хмилецький, так як середньодобова температура в місті становила не менше 8 градусів за Цельсієм, подачу теплопостачання і гарячої води відсьогодні в місті припинено.

- Тому в квітні рівняни платитимуть лише за 4 дні користування послугами. Нині теплопостачання вже припинено в більшості міст України, - сказав Олексій Хмилецький

 

Гарячої води не буде, доки не вирішиться питання з ціною на газ для теплопостачальних підприємств

Коли ж знову очікувати появи гарячої води в місті - питання відкрите. Знову все впирається у вартість газу, яка з 1 квітня зросла більш ніж у 4 рази.

За словами міського голови Рівного Володимира Хомка, у п'ятницю прийшла телефонограма, в якій зазначається, що з 1 квітня вартість газу за 1000 кубометрів становитиме не 2 тисячі 900 гривень, а 14 тисяч.

- Тому доки не вирішиться ситуація з вартістю газу, подачу гарячої води буде припинено. Це питання часу.  Якщо ж вартість газу за 1000 кубометрів так і становитиме 14 тисяч гривень, то відновити подачу води ми не зможемо, адже зараз підвищити тариф не маємо права. На сьогодні теплопостачальні підприємства планують мітинг під стінами Кабінету Міністрів. Адже уявіть тільки суму в 2900 гривень і в 14 тисяч гривень, яку доведеться сплачувати за газ, - коментує Володимир Хомко

Окрім того, мер зазначив, що нині в Рівному вже назбиралося 37 мільйонів гривень боргу за теплопостачання.

- Його можна було б погасити, якби держава повернула б кошти за субсидії, пільги тощо. Нині ж, швидше за все, його доведеться сплачувати вже за новою ціною за газ, - сказав Володимир Хомко.

 

Коментарі

А якщо всі поставлять бойлери еклектичні, наші підстанції в місті, які і так на грані потужностей, витримають такі навантаження, вони ж розраховані на максимальну потужність квартири 3...5 кВт?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.