Чому рівнянам варто бути offline після роботи?

Новітні технології, швидкий інтернет та доступний Wi-fi стали невід’ємною частиною нашого життя. З одного боку – це добре, тому що ми мобільні і можемо завжди швидко вирішити і робочі і особисті питання. Проте інший бік медалі – постійне перебування у робочому процесі.

 

Робочі листи, щоденники і контакти знаходяться у смартфонах в наших кишенях, тому можна сказати, що ми ніколи не виходимо з офісу.

Окрім того, дослідження стверджують: ми маємо психологічну потребу регулярно відволікатися від роботи, інакше ризикуємо стати виснаженими і втратити креативність.

Добре відомий парадокс полягає у тому, що технології дають нам гнучкість у тому, де і коли ми працюємо, але водночас прив'язують нас до віртуальних робочих місць.

Типовий робочий день і так достатньо довгий, а технології роблять його ще довшим. Коли ви врешті повертаєтеся додому після гамірного і плідного дня в офісі, ваш мобільний телефон  вібрує, і-мейли падають у папку "вхідні". Як правило всі ці листи  від людей, які чекають на миттєву відповідь.

Останні дослідження Американського інституту психології показують, що понад 50% із нас перевіряють пошту перед роботою та після, на вихідних та навіть на лікарняному, повідомляє The Huffington post.

44% людей перевіряють пошту під час відпустки!

Університет Північного Іллінойса провів експеримент, який демонструє, наскільки поганим є такий рівень звязку.

Очікування інших людей і потреба відповідати на повідомлення під час неробочих годин викликає тривалий стрес, який дослідники назвали "телестресом".

Він означає, що ви не можете розслабитися і справді відволікатися від роботи. Такий вид стресу є жахливим для здоров'я людини, адже підвищує ризик серцево-судинних хвороб, депресії та знижує когнітивні здатності.

Підвищений рівень стресу, втрата сну, сидіння весь день без руху – все це негативно впливає на здоров'я. Але поки ви це зрозумієте, потиратимете спину, котра болить, і матимете очі, схожі на очі зомбі.

Подумайте, що треба зробити, щоб бути здоровими – гуляйте посеред ланчу, не працюйте на вихідних, беріть відпустки тоді, коли вам треба. Складіть план і дотримуйтесь його, що б там не було. Інакше ви дозволите роботі порушити ваші особисті кордони.

За матеріалами інтернет-видань

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.