Щоб подати документи на закордонний паспорт у Рівному, потрібно записатися у чергу

Щоб подати документи для отримання закордонного паспорту жителям Рівненщини часто потрібно стояти у двох чергах та витратити на це чимало часу. Журналіст сайту «ВСЕ» вирішила поцікавитися у міграційної служби в чому проблема.

 

 

 

Не секрет, що жителі області та Рівного більше почали виїжджати за кордон. Про це свідчать величезні черги у міграційній службі Рівненської області у деякі дні. Щоб подати документи варто прийти туди о 8 годині ранку, і, якщо пощастить, то здати їх та оплатити послуги вдасться до третьої години дня. Люди і раніше нарікали на те, що ця процедура займає дуже багато часу, проте журналіст сайту "ВСЕ" переконалася у цьому на власні очі.

Існує жива черга і список, за яким люди заходять до кабінету. За дві години можуть подати документи близько 20 осіб. Після того, як Ви подали документи, варто оплатити чек у банку і ще раз прийти, аби сфотографуватися і внести дані, проте за час формується ще одна черга.

- Це вже моя третя спроба подати документи, адже для цього мені необхідно відпрошуватися з роботи на цілий день. Я не розумію чому така черга, адже щоб видати бланк і заповнити його не потрібно 15 хвилин часу, - розповідає рівнянка Олена.

Проте черги є не завжди, фото зроблене о 14 годині у вівторок, де було записано близько 25 людей в чергу.

Прийом громадян із різних районів та міста Рівного відбувається у різні дні. Якщо Ви не знаєте графіку, і прийшли не у відповідний день, вам не дадуть бланк і Ви не зможете подати документи. Навіть якщо стояли у черзі.

Головний спеціаліст по зв’язкам з громадськістю та ЗМІ УДМС України в Рівненській області Людмила Пшебільська пояснила, чому такі черги в установі:

- Великі черги для подачі документів на закордонний паспорт спостерігається літом, коли люди їдуть на відпочинок. Зараз у нас черг немає. У вівторок та четвер приймаються документи рівнян та жителів інших областей. Ми не маємо права їм відмовити. У нас здають документи мешканці Хмельницької, Тернопільської та Волинської областей. Можливо, саме у ці дні людям доводиться стояти у черзі. Цьогоріч ми прийняли близько 10 тисяч документів мешканців сусідніх областей. Загалом, якщо порівняти із 2012-13 та 2015 роком, то бажаючих зробити закордонний паспорт значно збільшилася. Якщо у 2013 році ми прийняли близько 20 тисяч заяв, то нині маємо цифру – 38 тисяч 700. У Рівненській області вузли прийняття документів працюють у Дубно, Сарнах та Кузнецовську, також у Рівному за адресою вул. Петра Могили 42. Також більше стали звертатися для отримання документів для діток та поновлення старих закордонних паспортів.

Для тих, хто все ж наважився зробити закордонний паспорт, інформуємо про те, які документи варто здати:

Існує два способи оформлення закордонного паспорта:

- Самостійно через Державну мігріційну службу України;

- За допомогою агентств-посередників.

Ми розповімо, як зробити закордонний паспорт самостійно через відділ Державної міграційної служби.

Документи для закордонного паспорта потрібно подавати у відділ Державної міграційної служби за місцем прописки. Найкраще прийти за вказаною адресою і уточнити повний перелік документів, кількість копій та години прийому і видачі паспортів. Але іноді достатньо й дзвінка по телефону.

Адреси всіх відділ Державної міграційної служби України можна знайти на офіційному сайті: dmsu.gov.ua

Управління Державної міграційної служби України у Рівненській області
Телефон для довідок: (0362) 67-95-45.

Щоб отримати закордонний паспорт, потрібно:

  • подати до підрозділу ДМС необхідні документи (у разі проживання за кордоном подати документи до відповідної дипломатичної установи);
  • перевірити правильність внесення персональних даних про себе до заяви-анкети, звертаючи при цьому особливу увагу на правильність написання транслітерації свого прізвища та імені, та засвідчити власним підписом у заяві-анкеті правильність таких даних;
  • звернутися до територіального органу або підрозділу ДМС та отримати паспорт громадянина України для виїзду за кордон, надавши паспорт громадянина України для внесення відповідної відмітки, або відмову в оформленні та видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Які документи потрібні для закордонного паспорта:

  • внутрішній паспорт громадянина України, а для особи, яка не досягла 16 років, - свідоцтво про народження;
  • ідентифікаційний код;
  • якщо оформлюється не перший закордонний паспорт - то старий закордонний паспорт можна або здати, або залишити cобі, але принести обов'язково.
  •  заява, в якій зазначаються відомості про заявника: прізвище, ім’я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), телефон. Заява оформлюється під час подачі документів працівником підрозділу ДМС України;
  • платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про оплату вартості цієї адміністративної послуги та бланка паспорта;
  • платіжний документ (квитанція) з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або коду проведеної операції про сплату державного мита або документ, що підтверджує повне чи часткове звільнення від його сплати;
  • особи, які тільки змінили прізвище в шлюбі, до всього пакету документів мають додати оригінал і копію свідоцтва про шлюб. Важливо, щоб ідентифікаційний код був виданий на нове прізвище.

До слова, вартість біометричного паспорта становить 562, 18 грн, вартість звичайного - 512 гривень.

Отож, надіємося, що наш матеріал допоможе рівнянам, які прагнуть зробити закордонний паспорт.

Коментарі

Аби не стояти в довжелезних чергах, пропоную скористатися послугами ЦНАПу в м. Луцьк. Швидко, якісно і без черг!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.