Чому дизайн-проект має свою ціну? Думка рівненського дизайнера

Багато людей, які не зустрічалися із роботою дизайнера дуже дивуються, дізнавшись, що дизайн-проект має свою ціну і часто немаленьку. Чому? Про це розповідає власниця дизайн-студії "Бюро інтерєрного дизайну Маковські" Тетяна Маковська.
 

 

 

 

Дизайнер - це професія

...як і лікар, і педагог, і юрист, яка вимагає часу, сил і фінансових витрат на її освоєння. Це не тільки природний смак або талант, а й певний багаж знань в області ергономіки, колористики, композиції, креслярської графіки, комп'ютерного проектування, специфіки будівельних та оздоблювальних матеріалів.

Один з важливих моментів, який замовник найчастіше не помічає або не надає йому значення - це концепт-ідея. Тобто думка, народжена в голові дизайнера, яка поки що не має матеріального втілення, але є суттю всього дизайн-проекту. Як вдалий сюжет для письменника або красива музика для музиканта, ідея проекту - це його родзинка, унікальність, неповторність. І ось, щоб створити цю ідею потрібний і багаж знань, і природний талант, і певне психологічне напруження. Ця частина роботи найчастіше недооцінюється і сприймається як «гроші за повітря». Якби кожна людина мала здібності творця, то і необхідність в подібних професіях відпала б, але ми всі різні і у кожного є свої знання, навички та вміння. Як лікар повинен лікувати, вчитель вчити, так і дизайнер повинен працювати з простором.

Індивідуальний підхід

Крім самої ідеї, є маса рутинної роботи, яку треба зробити правильно і з розумінням справи. Заміри приміщення, створення креслень (точних, вірних, зрозумілих), робота з підбору матеріалів вимагають великої кількості зусиль, часу, НАПРУГИ. Саме тому дуже часто дивує бажання замовника створити проект за кілька днів. Адже у дизайнера немає набору готових рішень і потрібен індивідуальний підхід до кожного проекту.

Візуалізація

Красива фотореалістична картинка майбутнього приміщення - це зовсім окрема і серйозна професія. Вона передбачає не тільки професійного володіння спеціалізованими комп'ютерними програмами, а й знання багатьох фізичних процесів, адже правильна постановка світла, віддзеркалень і тіней на зображенні - це ціла наука! Тому вартість робіт по візуалізації прирівнюється до вартості робіт по створенню самого дизайнерського рішення, куди входить і ідея, і графіка, і роботи по підбору матеріалів та предметів інтер'єру. Тому наявність у проекті якісної візуалізації часто подвоює вартість дизайн-проекту.

Дизайнер - це людина, яка здатна поєднати естетику з конструкцією

Тобто недостатньо підібрати колір або матеріал, треба врахувати всі нюанси кріплень, розміщення проводки електрики, води, повітроводів і інших елементів. Адже мало просто передбачити в приміщенні кондиціонер, треба розуміти як він працює і як зробити так, щоб його робота не заважала людям в цьому приміщенні. Або, наприклад, неможливо на місце картини помістити телевізор, адже для телевізора (на відміну від картини) потрібна розетка, антена, кабелі, які не повинні псувати зовнішній вигляд простору. А ви коли-небудь бачили кількість кабелів для підключення модемів, сплитерів, комп'ютерів, телевізорів, музичних, охоронних, протипожежних систем, і багато багато чого іншого. У непідготовленої людини це може викликати шок!

А що ви бачите, коли дизайн-проект реалізований і приміщення готове до проживання? Чисто, охайно, красиво і, о диво, все працює! Тобто, виходить, що в одній людині (дизайнеру) повинні вживатися і гуманітарні (художній смак) і технічні знання, що, погодьтеся, досить рідкісне явище. А ексклюзивність вимагає оцінки.

Час не стоїть на місці

Змінюються тенденції, мода, відбувається технічний прогрес і дизайнер - це людина, яка вчиться постійно. Адже йому треба бути в курсі всіх цих змін. Тому вивчаються тонни журналів, проглядаються мільйони сайтів, вивчаються сотні каталогів, відвідуються виставки, майстер-класи, семінари, конференції. А ще й про натхнення забувати не треба! Треба якось харчуватися енергією прекрасного, щоб самому це прекрасне створювати. І де ж взяти на це все кошти і сили, якщо виконувати проекти безкоштовно або за дуже скромну винагороду?

Ось і виходить, що по суті своїй проект не може бути дешевим, і якщо ви хочете жити в якісно продуманому і красивому просторі, то і вкладення в дизайн цього приміщення повинні бути відповідними.

Контакти: м. Рівне, вул. Директорії, 6 (вхід зі сторони пішохідної зони)

Номери телефонів: (067) 93-74-489, (050) 293-30-98

http://makovski.com.ua/

на правах реклами