Коли я не скупався на Водохреща

Сьогодні рівно десять років відтоді коли я вперше занурився в ополонку на Водохреща. Перед тим два роки поспіль відкладаючи цей момент. Організм починав істерично вмикати симптоми простуди і вимикати їх вже надвечір, коли зникала «загроза» побувати Хрещенській воді. Але потім цей фокус відтоді не проходив і ось вже десятиліття на Водохреща я з острахом, цікавістю і радістю чекаю цей момент і ці, не з чим не порівнювані відчуття. Але за десять років був один раз, коли я не купався.

Було це взимку, на початку 2014 року. Була у мене тоді шкіряна куртка з теплою хутровою підкладкою. В ній і їздив до Києва, швендяв рівненським майданом. На вулиці, в дорозі, в перебіжках, вдень і вночі довелось проводити багато часу. І як виявилось тієї куртки не вистачило, аби вберегти організм без переохолодження.

Вперше забагато років я потрапив в стаціонар лікарні з діагнозом – запалення легень. Задавнено було настільки, що перші кілька днів довелось лежати під крапельницею. А на вулиці вир подій – протест, революція. Трохи рятував нетбук і wi-fi розтер і стріми з місця подій, яких на той час вже вистачало.

І ось Водохреща. В столиці знову беззмістовні промови політиків зі сцени. Розмови про переговори, мирний протест і ще купа всього незрозумілого. І тут, як грім серед ясного неба словосполучення «коктейль молотова» і вулиця Грушевська. Вся наша палата прикіпіла до маленького монітору мого нетбука. Тут крім мене лежав ще робітик з зорянського склозаводу і селянин з Рівненського району. 

Обоє подивившись на те що відбувається на Грушевського перевели погляд на мене із запитанням у погляді. «Що буде з цими протестами далі?» - нарешті запитав один. «А це вже не протест, це почалась революція. Тепер або вони нас, або ми їх». – приблизно так я відповів. І якось перестало бути страшно. Можливо прийшло розуміння, що шляху назад вже немає і боятись нічого.

Відтоді саме 19 січня, саме Водохреща стало для мене днем початку української революції: хрещеної водою з водометів і вогнем протесту. 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.