Неприємності Бабата або Тернистий шлях рівненського депутата

«Як не везе – так з дитинства» – так казала одна бабця на нашій вулиці у селі де я виріс. Схоже, щось подібне в історії з депутатом Рівненської міської ради від ВО «Батьківщина» Олександром Бабатом. Ніби й статний чоловік з грошима, великим будинком і… депутатським мандатом… Але щось не клеїться і навколо постійно якісь неприємності.

Колись мені розповідали байку, що в «дикі 90-і» Олександр Бабат, як і багато хто з нинішніх серйозних бізнесменів, займався «човниковим бізнесом». Це коли в одному місці (Польща, Туреччина, Прибалтика) щось купувалось і продавалось в Україні. І навпаки, бралось в Україні і перепродувалось за кордоном. Одні продавали, інші «трусили» тих хто продавали. В жаргонному лексиконі існувало слово «вставити». От нібито в той час нинішнього депутата «вставили» приблизно на півтора десятка тисяч грошей з американськими президентами. Сума на той час просто астрономічна. Для прикладу однокімнатну квартиру можна було придбати за чотири тисячі. Правда це чи ні, наполягати не буду. Але відтоді у Бабата великий власний будинок, в якому він мешкає з мамою. Кілька фірм, і будинки та торгові центри. Збудовані його фірмами. Та завидна регулярність з якою Олександр Бабат потрапляє у різні скандальні історії.

Тут варто дати трохи історії.

Читайте також: Депутат Рівнеради приховує тіло загиблого робітника?

Вперше я почув про Олександра Бабата у 2008 році, коли проводився аукціон з продажу земельної ділянки поблизу супермаркету «Сільпо» в районі автовокзалу. Тоді підприємець Бабат виклав за землю п’ять мільйонів гривень (на той момент приблизно 800 тисяч доларів). Поряд з купленою ним земельною ділянкою стояла хатина у якій проживало дві сім’ї. Спочатку їм пропонували продати їхню землю. Але люди відмовились. Тоді в одну ніч хата дивним чином загорілась. Правоохоронці у коментарях журналістам говорили визначення «з ознаками підпалу». Однак як завжди нікого не зайшли, а хату з землею її власники згодом все ж продали. Тепер на цьому місці добудовується багатоповерховий будинок. Який має стати чи то новим торговельно-офісним центром чи то житловим будинком.

Депутатом Олександр Бабат став у 2010 році. За тодішнім законодавством, потрібно було реєструвати агітаційні матеріали і їхня вартість не мала перевищувати 41 гривні за штуку. Кандидат в депутати від ВО «Батьківщина» Олександр Бабат зареєстрував… продуктовий набір. Пакет куди входила пляшка шампанського, коробка цукерок і ще щось. Вже точно не згадаю. Вартість була заявлена якраз в 41 гривню, а значить все в рамках закону. Не знаю скільки таких пакетів витратив пан Олександр, однак депутатом він став вигравши з величезним відривом від заступника міського голови Олексія Хмилецького та громадського активіста Святослава Клічука.

Читайте також: Депутат від "Батьківщини" погрожує рівненській журналістці?

Хмилецький заасфальтував пів округу і в половині будинків відремонтував під’їзди. Ну звісно ж за кошт бюджету, але то вам для порівняння. А молодий, енергійний та перспективний Клічук обійшов, агітуючи за себе, мало не кожну квартиру.

На сесіях Рівнеради Олександр Бабат не виступає. Ораторське мистецтво – не його фішка. Найчастіше він ставав цікавим для журналістів, коли щось траплялось, або у порядку денному з’являлись питання пов’язані з ним чи його фірмами.

Так у 2013 році Бабат потрапляє під приціл журналістів у зв’язку з нещасним випадком, який трапився на будівництві торговельно-офісного центру навпроти Рівненської райдержадміністрації.

Читайте також: Рівненський нардеп обіцяє написати генпрокурору на депутата Рівнеради

Як писали тоді рівненські ЗМІ, виявилось, що чоловік  працював без каски, з порушенням майже всіх норм безпеки. Впав з другого поверху. Травмувався і зрештою помер у лікарні. Пізніше з’ясувалось, що чоловік працював нелегально і не був оформлений.

Наступного разу в поле зору преси Бабат потрапив вже у зв’язку з «цікавим» земельним питанням. У порядку денному сесії з’явилось питання про безкоштовне виділення земельної ділянки матері пана Олександра. Тоді журналісти з’ясували, що насправді депутат уже обгородив великим пів гектара землі, на якому побудований його будинок. А землю під різними приводами, безкоштовно виділяють його матері під різні потреби: будівництво, садівництво, городництво і т.д. Тоді депутати питання відхилили під впливом і увагою ЗМІ. Але за кілька місяців, коли інтерес і увага до цього питання згасли – ттихо проголосували заховавши у «пакеті» інших питань.

Читайте також: Депутат очищеної "Батьківщини" захопив півгектара рівненської землі

Але різні халепи не полишали Бабата. Вже у 2016 році на пов’язаному з ним будівництві спочатку падає кран. На тому будівництві, яке почалось на місці хати котру намагались спалити. А потім ЗМІ написали, що на тому ж таки будівництві загинув чоловік.

Рідні загиблого говорили журналістам, що їм пропонували гроші, аби лише не заявляли у поліцію. Тіла ж чоловіка ніхто не бачив. Лише за кілька днів тіло загиблого знайшли за містом у лісі. Як і у випадку з першим нещасним випадком, виявилось, що чоловік офіційно не працював на будівництві. Розгорівся скандал.

Відтоді депутат перестав з’являтись на сесії Рівнеради. Офіційно його колеги по фракції ВО «Батьківщина» казало, що Бабат у відрядженні, а неофіційно казали – «забухав».

Читайте також: Журналістка опублікувала аудіо розмови зі скандальним депутатом Рівнеради та його керівником

І ось не встиг початись новий 2017 рік, як новий скандал пов’язаний з Олександром Бабатом. Тепер вже рівненська журналістка телеканалу «Інтер» Інна Білецька жаліється на депутата через тиск і погрози.

Як виявилось, пані Інна поїхала до будинку депутата аби отримати його коментар з приводу загибелі чоловіка. Однак Олександр Бабат не впустив журналістку і відео оператора до будинку та відмовився давати коментарі. А потім звинуватив Білецьку в крадіжці хрестика, який нібито залишився пану Олександру від бабусі. Щоправда сам депутат не може толком пояснити, як журналіст могла взяти хрестик, якщо він їх навіть не пустив до будинку.

Цікаво, що на бік журналістки став одно партієць Бабата, народний депутат від ВО «Батьківщина» Сергій Євтушок. Він висловив підтримку журналістці у соціальній мережі «Фейсбук» і пообіцяв написати депутатське звернення на ім’я генерального прокурора України. Аби прокуратура розібралась, як в історії із загибеллю чоловіка так й в історії з погрозами на адресу журналістки.

Читайте також: Депутат каже що не погрожував рівненській журналістці

Пізніше стало відомо, що звернення до керівництва Національної поліції надіслав й народний депутат від Радикальної партії Ляшка Андрій Лозовий. Нардеп просить Нацполіцію розібратись у справі про загибель робітника та виключити можливість тиску на слідство з боку депутата.

Залишилось почекати й подивитись, чи закінчаться неприємності у Олександра Бабата. Чи все ж доля візьме гору. 

Коментарі

Людей споює в своїх злачних закладах

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.