Бюджет Рівного на 2017 рік прийняли натиснувши на "Батьківщину"?

Передноворічні сесії Рівненської міської ради явище традиційне вже багато років поспіль. Зазвичай вони пов’язані з грошима і бюджетом. Поперекидати і освоїти залишки. Розділити і сформувати кошторис на наступний рік. Ну й ще деякі дрібниці.

Нинішня сесія не стала винятком. У порядку денному пленарного засідання було всього дев’ять питань. Головним з яких було питання прийняття бюджету міста на наступний, 2017 рік. Формуванню головного кошторису Рівного передував довгий період домовленостей, переговорів та компромісів. Найбільше робота кипіла у бюджетній комісії, яку нині очолює свободівець Олег Карпяк. Окрім того, документ пройшов погодження всіх інших депутатських комісій і вже тоді був винесений на розгляд депутатів у сесійній залі Рівнеради.

Однак попри довгий процес узгоджень прийняття бюджету сьогодні було під великим питанням. Ще до початку засідання дехто з депутатів від ВО «Батьківщина» говорив, що в такому вигляді за бюджет не голосуватимуть. А без голосів фракції біло-сердечних шансів прийняти документ наближались до нуля.

Головним публічним аргументом депутатів від «Батьківщини» було те, що документ депутати отримали лише за день до сесії. Тому в такому випадку, без глибокого ознайомлення вони голосувати не будуть. Особисто у мене склалось враження, що реальна причина зовсім в іншому.

Інше враження, це те, що команда міського голови знайшла «кнопку» від фракції біло-сердечних. І ця «кнопка» якось пов’язана з ім’ям депутата від «Батьківщини» Олексндра Бабата. Можливо це якось пов’язане зі скандалом щодо загибелі чоловіка нібито на будівництві Бабата. Чоловік спочатку нібито зник, а потім його тіло знайшли у лісі. Можливо це лише здогад.

Щоправда саме згадування секретарем ради Сергієм Паладійчуком відсутності Олександра Бабата на засіданні міськради, стимулююче подіяло на депутатів «Батьківщини». Вони попросили перерву, порадились, поговорили з колегами з інших фракцій, з керівництвом ради і… проголосували за бюджет.

Не буду заглиблюватись у сам фінансовий документ. Це тема для окремої, публікації і детального аналізу. Поки що лише констатуємо факт: міський бюджет на 2017 рік – прийнято.

Іншим цікавив моментом у сьогоднішньому засіданні стало оголошення заяви ветеранів АТО та волонтерів. Під текстом заяви поставили свої підписи представники багатьох організацій котрі представляють учасників війни на Донбасі та волонтерських організацій. І стосувалась заява знову будівництва на Пагорбі Слави. Вони обурювались тому, що ті хто хочуть забудувати парк, використовують в своїх маніпуляціях ветеранів АТО.

Ну й на фініш сьогоднішнього пленарного засідання сесії міської ради було питання львівського сміття. Ну а як же ж без нього?!

Депутат Рівнеради від «Громадського контролю» Святослав Євтушенко виступив з ініціативою заборонити вивозити на рівненський сміттєвий полігон відходів з інших областей. І хоча в документі не йшлося само про львівське сміття. Але всі розуміли, що саме це мається на увазі. Євтушенка підтримала фракція ВО «Свобода» у міській раді, а на його підтримку висловився депутат обласної ради Володимир Муляр.

Проти прийняття такого рішення виступив секретар міської ради Сергій Паладійчук та депутати з фракції «Самопоміч». І якщо у випадку з «Самопоміччю» можна знайти логічне пояснення у тому, що міський голова Львова Андрій Садовий є лідером цієї політичної сили. То у випадку з Паладійчуком важко зрозуміти, адже він належить до БПП «Солідарність».

Зрештою це питання підтримали депутати з усіх фракцій. Проти проголосували вже згадана «Самопоміч» і Сергій Паладійчук.

На цьому депутати розійшлись готуватись до новорічних та Різдвяних свят.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.