Рівненська міська рада: театр, земля і ветерани

Я люблю театр! Ще зі студентських років частенько навідував до рівненського драмтеатру, та й по закінченні університету – теж. Зараз ходжу на вистави рідше. Точніше, рідше ходжу на вистави у театр. Мабуть тому, що регулярно потрапляю на театральні постановки до Рівненських міської та обласної ради. Щораз тут цікаві сюжети, драматичні лінії, але нажаль завжди в одному й тому ж жанрі – трагікомедія.

Кілька років тому говорили з прес-секретарем міського голови Олександром Лопачуком про те, що на сесії Рівнеради варто було б продавати квитки. Цікаве дійство точно забезпечило б постійний дохід до міської скарбниці. Звісно, це був жарт. Тоді на сесію приходили депутати (і то не всі), зацікавлені особи і журналісти. Згодом популярність цих вистав набрала обертів і нині під час засіданні міськради у сесійній залі ніде яблуку упасти. То може й дійсно варто вже продавати квитки?

Але ближче до діла. У четвер у Рівнераді давали чергову виставу. Цього разу більше схожу на фарс.

Увертюра до вистави почалась ще у соціальній мережі «Фейсбук». Депутат Рівнеради від Радикальної партіх Ляшка Роман стасюк опублікував на своїй сторінці фото «наполеонівських трикуток». Одну він ніби то хотів подарувати міському голові Володимиру Хомку, а іншу – секретарю ради Сергію Паладійчуку.

Тут маю пояснити. Роман Стасюк непримиримий опонент нинішнього міського голови. Для обізнаних у міській політиці додам: приблизно такий, якими були колись Анатолій Чугуєвець та Олександр Лащук. Кожен з них, свого часу, «зубами гризли» міського голову звинувачуючи його у всіх смертно-корупційних гріхах. Але з часом Анатолій Чугуєвець пішов на службу до міського голови і став директором спочатку міського парку, а потім палацу культури «Текстильник». В сесійній залі, при цьому, ставши палким захисником Володимира Хомка.

Схожа ситуація сталась й з Олександром Лащуком, який свого часу був непримиренним критиком нинішнього очільника міста. Але після того, як перестав бути головою фракції ВО «Свобода» у міській раді, його критика мера кудись зникла. А після того, як Олександр Лащук не пройшов в депутати міської ради він став тим, хто в соціальних мережах активно підтримує дії міського голови. І нещадно критикує його опонентів.

Читайте також: Міський голова Рівного обізвав депутатів "гомосєками"? 

Нині головним критиком мера є радикал Роман Стасюк. Про його майбутнє покии не фантазуватиму – все покаже час. Просто нагадаю читачу, що це нібито саме його стосувались слова міського голови Володимира Хомка про «гомосєків». Які викликали чималий скандал, який досі «фонить» в інформаційному полі Рівного. Та повернемось до сесії.

«Наполеонівський» головний убор Роман Стасюк приніс на сесію Рівнеради, але міському голові не вручив. Як виявилось його… вкрали, поки депутат ходив «на перекур». Біда, виявляється у Рівнераді завівся «янукович». Тож варто мабуть на дверях сесійної зали вже вішати оголошення, як в супермаркетах: «за залишені речі адміністрація відповідальності не несе». Та поставити камери схову з номерними ключами. Бо сьогодні стирили шапку, а завтра журналісти не дорахуються відеокамер, а потім й міська скарбниця – грошей. Хоча ні, зі скарбницею така ситуація вже давно…

Читайте також: Мер Рівного вибачився перед радикалами за "гомосєків"

«Тролінг» радикала не залишився без відповіді. Тут же у сесійній залі з’явились працівники одного з комунальних підприємств. До мікрофона підійшла ефектна білявка і від імені підприємства пожалілась меру і регламентній комісії міськради на… Романа Стасюка. Пані нарікала, що депутат занадто часто пише їм депутатські запити і звернення, цим самим заважаючи працювати. Цікаво, що ця пані є юристом, яка у минулому представляла інтереси «Укрбурштину і Олега Ярошика. Читач має пам’ятати його по скандальній історії з «Мерседесом» навантаженим мішками з бурштином. Тепер вона захищає комунальне підприємство від «свавілля» одного з депутатів. Хоча, як юрист, мала б знати, що депутатський запит та звернення, це є звичайними, законними, інструментами в роботі депутата. Тим більше в комунікації між підприємством, яке належить місту і депутатом міської ради.

Але кульмінацією вистави цього дня була поява біля мікрофона хлопців у камуфляжах. Вони представились учасниками АТО і членами ветеранської організації. Один з них, у минулому ніс службу в «Айдарі». Саме він звернувся до міського голови та депутатів з проханням надати їх ветеранській організації земельну ділянку для будівництва багатоповерхового будинку. За його словами, вони самі знайдуть інвестора, який побудує будинок, а просять вони земельну ділянку на… Пагорбі Слави.

Читайте також: У Рівному люди з сокирами і бульдозером захищають парк від забудови

Саме ту ділянку, на якій рівняни зупинили незаконне будівництво ще у 2013-14 роках. Ту ділянку, де не дали відновити незаконне будівництво вже у 2016 році. Ту, де було рішення створити меморіал пам’яті загиблих у війні солдат. Який, на думку виступаючого «айдарівця» не дуже й то потрібен.

Деякі мої колеги вважають, що не просто так з’явились ці люди  в камуфляжах у сесійній залі. Припускають, що їх про це попросив той скандальний забудовник, якому дуже кортить забудувати паркову рекреаційну зону. Навіть попри те, що це порушує купу норм та законів. Можливо це й права, але стверджувати не буду.

Читайте також: Бої за Пагорб Слави у Рівному. Що далі?

Мене засмучує інше. Навіть якщо відкинути те, що представників цієї ветеранської організації могли «підкупити», я все одно не розумію… Не розумію, як люди, котрі захищали Україну зі зброєю в руках. Які прагнуть побудови нового, справедливого та законослухняного суспільства. Як ці люди можуть наполягати в порушення закону дати їм ділянку саме в парку, саме рекреаційній зоні? Чи для камуфляжів закони не діють? Чи правильно я розумію: в Україні закони не діють для депутатів, чиновників, силовиків, суддів і тепер ще й ветеранів?

Читайте також: У Рівному знову віддають парк скандальним забудовникам

Хоча це все лірика. Насправді ми всі добре розуміємо що відбувається і хто режисер у цієї вистави. А мені згадується один фрагмент, з фільму «Людина з бульвару Капуцинів»…

P.S. До речі, а вам не здається що герой Олега Табакова чимось схожий на нашого міського голову?

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.