Свято "цинічних бандерівців": рівняни радіють визнанню УПА та забороні комунізму

Сьогоднішній Чистий четвер став для багатьох рівненських націоналістів справжнім подвійним, а то й потрійним святом. Адже Верховна Рада в один день визнала УПА борцями за незалежність України, постановила відкрити архіви КДБ та заборонила пропаганду нацистської та комуністичної ідеогології. Рівненські націоналісти вважають таке рішення правильним та закликають боротися з комуністичним режимом до кінця.

 

Верховна Рада ухвалила закон про визнання організацій, які боролись за незалежність України у ХХ столітті.

За відповідний закон авторства Юрія Шухевича проголосував 271 народний  депутат.

Усі люди, які боролись за незалежність у збройних, парамілітарних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, визнаються борцями за незалежність України.

У законі передбачається визнання таких організацій, як Союз визволення України, УСС, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, Карпатську січ, УПА, ОУН, Сойм Карпатської України, Українська Гельсінська спілка тощо.

Верховна Рада схвалила закон, який передбачає відкриття архівів репресивних органів комуністичного режиму (з 1917 по 1991 рік). Усі ці архіви передають Інституту національної пам'яті та розсекречуються.

Крім того, Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного та нацистського режимів в Україні. Згідно із прийнятим законом, засуджено комуністичний та націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні як злочинні, заборонено публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, публічне використання та пропаганди їхньої символіки. 

Історик, завідувач відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею Ігор Марчук:

- Визнання УПА, УНР та інших організацій борцями за незалежність - це на сьогодні дійсно важливо. І не ітльки для істориків. Адже ще живі люди, які переживали ті події, які їх творили. Україна кілька десятиліть ніяк не могла їх визнати. Хоча це якраз і є розбудовники держави. Я працював у архівах і знайомився зі справами тих, хто був у лавах УПА, армії УНР. Вразило, що вже у 90-их роках прокурори цілком серйозно писали, що люди, які боролися за Україну, засуджені обґрунтовано. Тому подія, яка відбулася сьогодні, суспільству необхідна. Бо ще відчутний вплив радянської ідеології. На жаль, у судах, прокуратурах, правоохоронних органах працює ще чимало людей старшого покоління, які вважають засудження бандерівців, УНРівців виправданим. Тож ухвалення такого закону – це певний переворот у суспільній свідомості. В історії він відбувся вже давно. А на законодавчому рівні – сьогодні.

Депутат Рівненської обласної ради Віктор Кривун:

- Я вважаю, що це дуже хороше рішення, і категорично його підтримую. Виступаю за те, що все, що пов'язане з комуністичним режимом, потрібно прибрати з нашого життя. Назви вулиць, площ - все варто перейменувати, а всі танки вивезти десь за місто,створити там майданчик, і кому цікаво - хай їде туди та дивиться.

Капітан Національної гвардії, нащадок воїна УПА Андрій Робітницький:

- Рішення хороше, але на часі є й важливіші проблеми.  Спочатку варто розібратися з економічною ситуацією та війною, яка вже скільки часу триває на сході України. Це першочергові і нагальні проблеми, їх вирішувати потрібно вже сьогодні. А визнання борцями за незалежність УПА і УНР – не таке нагальне питання. Знати і шанувати нашу історію, звичайноЮ, потрібно, але є речі, які зараз набагато швидше і оперативніше потрібно вирішувати. Це моя думка.

Олександр Онищук, екс-боєць батальйону «Січ», активіст «Самооборони майдану – Рівне»:

- Для мене вояки УПА ще з дитинства були справжніми борцями за свободу! Незалежно від того, визнавала їх держава чи ні! Звісно, я дуже радий такому рішенню і надіюся на виплату пенсій для героїв, гідної пенсії. Дуже сподіваюся на подальшу популяризацію боротьби УПА серед дітей. Хочу, щоб у школах було більше інформації про Степана Бандеру, Романа Шухевича. Правдивої інформації! Тоді ми виховаємо дійсно велику та могутню бандерівську націю!

 

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.