На Рівненщині призначили "Людину Президента"

Є такий американський серіал "Людина президента" з Чаком Норісом. Там відомий актор-каратист вирішує різні важливі завдання державної ваги. Котрі часто бувають на межі закону, або навіть поза ним. Навряд чи новопризначеному голові Рівненської облдержадміністрації Віталію Чугуннікову президент наказуватиме щось протизаконне, але нинішньому керівнику області не позаздриш.

 

Бути чи не бути?

Про те, що головою обласної адміністрації має бути Віталій Чугунніков заговорили мало не відразу після закінчення парламентських виборів. Блок Петра Порошенка набрав недостатньо голосів, щоб 89 місце Чугуннікова стало прохідним. Відтак Віталій Семенович залишився поза парламентом. Однак серйозне лобі в особі заступника голови Адміністрації Президента Віталія Ковальчука та віце-прем'єр-міністра Геннадія Зубка дали можливість Чугуннікову залишитись у великій політиці.

Однак попри те, що можливе нове призначення заговорили ще в листопаді, реалізувалось воно лише під новорічну ялинку. Причин такого зволікання є відразу кілька. Я ж розповім про ті, котрі відомі мені з високою долею ймовірності. Про інші, думаю, читачу розкажуть за новорічним святковим столом.

Подивитись на нового керівника області, попри передноворічні турботи, приїхало мало не все керівництво області, представники бізнесу і лідери церковних громад Рівненщини. На моїй пам'яті це перший раз на представлення керівника Рівненської обласної державної адміністрації приїхало стільки нардепів: фронтівці Юрій Вознюк і Вадим Сидорчук, Василь Яніцький та Олександр Дехтярчук з Блоку Петра Порошенка, Сергій Євтушок з "Батьківщини" і навіть свободівець Олег Осуховський. Не вистачало, для повного комплекту рівненських нардепів, тільки Андрія Лозового з Радикальної партії Ляшка.

В залі засідань Рівненської облдержадміністрації не було де яблуку впасти

Отож, однією з причин зволікання стала заплутана кадрова гра, в якій переплелись інтриги соратників прем'єр-міністра Арсенія Яценюка та спроби самого Чугуннікова посадити в головне крісло Рівненщини замість себе іншу людину. Кожна зі сторін мала на це вагомі підстави.

Рівненські "фронтівці" пробували пролобіювати свої кандидатури. Заходівбуло відразу кілька. Найяскравішим претендентом від "Народного фронту" був Дмитро Якимець. Але й його кандидатура не влаштувала Банкову. Про причини – трохи нижче.

Вже нині екс-нардеп Віталій Чугунніков не дуже палав бажанням сідати в "губернаторське"крісло. На різних етапах він, як стверджують наші джерела в АП, намагався пролобіювати на посаду свого партнера по бізнесу і політиці Олексія Муляренка та нинішнього керівника рівненського УДАРу Анатолія Сидорука. Але обидві спроби виявились невдалими. В президентській канцелярії поставили умову: або Чугунніков, або шукатимуть кандидатуру "зі сторони". Зрештою, результат Ви вже знаєте.

Та залишимо минуле в минулому і подивимось на ту ситуацію, в якій Віталій Чугунніков перебирає на себе керівництво виконавчою владою в області. І ті задачі, які, як стверджують наші джерела, перед ним поставлені главою держави і керівництвом його адміністрації.

"Смотрящий"

Відразу прошу вибачення перед читачем та перед "героями" статті за вживання кримінального сленгу, однак так, на мій погляд, буде легше розібратися в ситуації та більш зрозуміло її охарактеризувати.

Представляти Віталія Чугуннікова (ліворуч) приїхав перший заступник глови Адміністрації Президента Віталій Ковальчук (праворуч)

Отож, поглянемо на ситуацію. Після революції влада в країні виявилась розбалансованою і неефективною. Уламки системи Януковича "впали на дно", або ж спробували інтегруватись у нову реальність. Частково вийшло і те, й інше. Однак це аж ніяк не призвело до ефективності. Революційна нова кров і пост-тоталітарна еліта апріорі не можуть ефективно працювати разом.

Система Василя Берташа, як частина системи Януковича, – розсипалась. Але на її місці не з'явилась нова. Поступово ситуація почала більше нагадувати анархію, де кожен робить, що хоче, і ні Закон, ні "поняття" зовсім не працюють. Такий стан характерний для постреволюційного суспільства. В історії є безліч подібних прикладів. В таких умовах ні про яке ведення бізнесу і реформування мова йти не може. Тему бурштину взагалі не зачіпаємо. На моє переконання, вона "поховає" кар'єру ще не одного місцевого політика.

З огляду на все вище перераховане має бути фігура, здатна якщо не об'єднати, то, принаймні, скоординувати роботу виконавчої влади, правоохоронних органів і навести ефективну співпрацю з представницькою владою місцевих рад. Це у, так би мовити, офіційній площині. Але є й площина неформальна. По суті, в нинішніх реаліях новопризначеному голові облдержадміністрації доведеться стати своєрідним арбітром в конфліктах і конкуренції між різними групами впливу. При цьому не стати самому однією зі сторін протистояння. Чи вийде це у Чугуннікова? Відверто зізнаюсь – не впевнений.

Противага наступу "фронту"

Однією із загроз для Віталія Семеновича євплив групи "Народного фронту" на Рівненщині. Команда нардепів Вадима Сидорчука та Юрія Вознюка вже сьогодні має у своєму владно-політичному активі голову облради Михайла Кириллова та кількох голів районних рад. Ця група серйозно претендувала й на посаду голови облдержадміністрації. Про Дмитра Якимця ми вже згадували вище.

Проте в Адміністрації президента не ризикнули віддати Рівненську область під повний контроль людей Яценюка. Більше того, однією з задач Чугуннікова стане формування дієвої альтернативи, аби запобігти монополізації впливу на Рівненщину. Однополярні моделі влади, як показуєпрактика, погано закінчуються для самого суспільства.

Народні депутати від "Народного фронту" Вадим Сидорчук та Юрій Вознюк

Формувати альтернативу фронтівцям на Рівненщині доведеться з кількох різних уламків. По-перше, це команда партії УДАР, яка від початку була сформована Чугунніковим і залишається орієнтованою на нього. Так, сам Віталій Семенович, як і його політичний партнер Муляренко, вже не є формально членами партіїУДАР. Однак нею керує Анатолій Сидорук–людина, близька до Чугуннікова.

По-друге, до формування команди, вочевидь, мають долучити так звану групу "Солідарність" (так називалась пропрезидентська партія перед тим, як їїперейменували в Блок Петра Порошенка – авт.), яку на Рівненщині очолює львів'янин Руслан Секела. Вони від самого початку мали стати ядром президентської команди в області, але в результаті передпарламентських політичних торгів їх відсунули на другий план. Але не списали з рахунків. Як стверджують наші джерела, люди з команди "Солідарності" мають всішанси отримати високі посади у виконавчій владі області. Але про це пізніше.

Інтригою залишається те, чи зможе новий керівник облдержадміністрації налагодити конструктивну співпрацю з керівництвом обласної ради. Чи, правильніше сказати, з її головою –Михайлом Кирилловим, одним з представників "фронтівської" групи. Владу ділити завжди важко. Тим більше, що в обласній раді так і не сформувалась більш-менш стійка більшість. По суті, Кириллову зараз немає на кого опертись, але й політичні вороги молодого голови облради не змогли об'єднати депутатів проти нього. В цій ситуації призначення нового голови ОДА може стати каталізатором формування більшості. Не обов'язково проти голови облради, але під керівника адміністрації.

В цій ситуації є одна інтрига. Як кажуть французи: "шукайте жінку". Нинішня помічниця і радниця голови обласної ради Тетяна Стельмах у минулому була помічником народного депутата Віталія Чугуннікова. Команду УДАРу пані Тетяна залишила після обрання Михайла Кириллова головою облради. Важко спрогнозувати, чи стане цей нюанс подразником чи навпаки – Тетяна Стельмах стане ефективним комунікатором між керівником обласної ради іобласної адміністрації.

Кадри вирішують все!

Реалізація завдань, які стоять перед Чугунніковим, напряму залежить від команди, з якою працюватиме новопризначений керівник області. Пофантазуємо, спираючись на логіку і сороку, котра принесла трохи інформації на своєму хвості від обізнаних людей.

Перший зам: тут нібито все просто і логічно – ним, вочевидь, стане Олексій Муляренко. Схоже, Віталій Чугунніков не схильний залишати своїх. З Муляренком у них багато спільного і не тільки в політиці чи бізнесі. Віталій Семенович виторгував для свого партнера спочатку мажоритарний округ на виборах, а після невдачі – спробував "посватати" його в крісло голови ОДА замість себе. Однак – не вийшло.

Окрім перевірених стосунків з партнером, у Муляренка є ще один плюс – він програв вибори "фронтівцю" Юрію Вознюку. І це –один із запобіжників у системі противаг групі "фронтівців" в області.

Нинішньому першому заступнику Юрію Приварському, вочевидь, доведеться змінити посаду, втративши лише приставку "перший". Вірогідно, він залишиться працювати в команді Чугуннікова і очолить економічний напрямок.

А от заступники Тарас Пустовіт та Олександр Савчук, мабуть, шукатимуть собі інше місце роботи. Про наступника пана Тараса Ви вже мабуть зрозуміли. А от наступником "свободівця" Олександра Савчука має всі шанси стати нинішній депутат Рівненської міської ради та начальник міського управління освіти Василь Харковець. Це може стати своєрідним компромісом із групою "солідарності", про яку говорилось раніше.

Ну, і, на завершеннякадрових прогнозів, можна з високою долею ймовірності припустити, що новим керівником прес-служби обласної адміністрації стане Сергій Мініч. У минулому –журналіст міської газети "Сім днів". Він від самого початку формування партійних структур УДАРу на Рівненщині був відповідальним за інформаційний напрямок. А пізніше став прес-секретарем обласного УДАРу та нардепа Віталія Чугуннікова. Пан Сергій "перевірений" у кількох виборчих компаніях, до яких мав стосунок Чугунніков. Тож навряд чи новий керівник області призначить відповідальним на інформаційному фронті когось нового.

Що ж до інших призначень, то тут братись прогнозувати –приблизно те саме, що намагатись попасти пальцем у небо. Тож, поживемо – побачимо.

Коментарі

хрєн-рєдькі нє слаще:((і, про це достеменно відомо Танці-сто баксів, якій прийдеться, як Труфальдіно з Бергамо,в двох бичків смоктати одночасно.Нелегка доля комунікатора,зате добре матеріально простимулювана:))Про гроші Майдану-можете забути і запити джерельною водою.Але чуйка підказує,що і цей хєр-не надовго..

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.