На Рівненщині зникла частина вулиці бо в міськраді не знають законів

«Хотіли як краще, а вийшло як завжди» - ця приказка якнайкраще характеризує деякі з рішень Острозької міської ради. Сайт «ВСЕ» писав про рішення Острозької міської ради щодо перейменування вулиці імені Щорса. Маємо визнати, що допустили помилку, але уточнення виявилось ще цікавішим, ніж сама помилка.

 

Після публікації матеріалу «На Рівненщині «Свобода» і «Батьківщина» вшанували більшовицького командира» на адресу редакції прийшов лист за підписом першого заступника міського голови Острога Віталія Ундіра. В ньому чиновник пояснює причини і логіку дій міських депутатів (подається без скорочень, мовою оригіналу):

"Журналісту Олексію Кривошеєву
Першого заступника міського голови м. Острога
Віталія Ундіра

Прочитавши вашу статтю на інтернет-сайті «ВСЕ» я залишився стурбований однобокістю висвітлення питання щодо провулку Щорса в місті Острог. На мою думку автор статті недостатньо ознайомився з проблемою і зробив поспішні висновки, а саме:

27.02.2013 року до Острозької міської ради надійшла заява двох мешканців міста з проханням щодо перейменування частини існуючої вулиці Щорса у провулок Щорса у зв’язку з тим що у рішеннях сесії Острозької міської ради від 1992 року за якими цим громадянам виділялись земельні ділянки вказано провулок Щорса. Оскільки такого провулку у словнику Єдиних державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України не існує, постала проблема реєстрації правовстановлюючих документів. Враховуючи вищевикладене сесія прийняла рішення присвоїти частині вулиці Щорса назву провулок Щорса.

Також хочу зазначити, що під час обговорення цього питання було досягнуто домовленості між депутатами що після виготовлення даними жителями міста правовстановлюючих документів на житло вулицю та провулок Щорса буде перейменовано на честь осіб які мали відношення до історії міста Острога.

Окремо ми звернулися до Острозького історико-культурного заповідника з проханням надати пропозиції щодо можливої подальшої назви цієї вулиці.
Жодного політичного підтексту у даному рішенні не було.

З повагою, перший заступник міського голови м. Острога
Віталій Ундір"

Перший заступник міського голови Острога Віталій Ундір

За логікою депутатів та чиновників Острога, є нормальним перейменувати частину вулиці на провулок. Попри те, що вулиця і провулок, навіть технічно, різні. Ось визначення:

Вулицяобмежений принаймні з одного боку рядом будинків простір у межах міста або іншого населеного пункту, призначений для проїзду транспорту та ходіння.

Провулок — це невелика, зазвичай коротка, вулиця, яка слугує з'єднанням двох більш великих вулиць.

Виникає питання: як два будинки (ділянки), які стоять на одній вулиці можуть стати «провулком» не являючись такими по суті? Чи може рішенням міськради вже можна два дні серпня призначити, скажімо, груднем? Але є ще й правова сторона питання.

Частина мапи міста Острог, з вулицею Щорса

Сайт «ВСЕ» звернувся за роз’ясненням до юристів, щоб з’ясувати, чи справді це питання вимагало таких заплутаних дій міської влади. І ось що ми з’ясували. В своєму листі, заступник міського голови Віталій Ундір, посилається на те, що «такого провулку (Щорса – авт.) у словнику Єдиних державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції України не існує».

Однак фахівці Правової компанії «Юридична Основа» пояснили, що словники Державного реєстру речових прав на нерухоме майно використовуються при веденні Єдиних та Державних реєстрів, адміністратором яких є державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України, створені лише для зручності користування Реєстрами. І є всього лиш допоміжною складовою Єдиних та Державних реєстрів інформаційної системи Міністерства Юстиції України. Більше того, вони не мають на меті надання з них будь-якої офіційної інформації, щодо поштових (чи інших) адрес, не являються базою, щодо існування або підтвердження наявності чи відсутності будь-якої адреси нерухомості.

За словами адвокатів з компанії «Юридична основа», наявна судова практика дає підстави стверджувати, що при реєстрації права власності та відсутності у словнику вулиць та іменованих об’єктів Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідної вулиці або провулку не є правовою підставою для відмови в реєстрації прав власності на нерухоме майно. Простіше кажучи, те що в документах значився «провулок», замість «вулиці», не могло б бути підставою не реєструвати право власності.

Відповідно до Порядку ведення словників Державного реєстру речових прав на нерухоме майно затвердженого Наказом Міністерства юстиції України від 06.07.2012 № 1014/5 «Інформація до словника іменованих об’єктів та словника вулиць вноситься на підставі повідомлення органу місцевого самоврядування, оформленого відповідно до законодавства, на території адміністративно-територіальної одиниці якого розташовані відповідні вулиці або іменовані об’єкти, до якого додається копія відповідного рішення щодо найменування (перейменування) вулиці або найменування (перейменування), уточнення, зміни, ліквідації тощо іменованого об’єкта. Іншими словами, Острозька міська рада, могла сама повідомити про внесення в реєстр ще й провулку Щорса.

- Контроль за повноту інформації, що вноситься до словника адміністративно-територіального устрою, словника іменованих об’єктів та словника вулиць, здійснюють посадові особи органів місцевого самоврядування, які надали відповідну інформацію. – каже адвокат Правової компанії «Юридична Основа» Руслан Шевчук. - Внесення інформації до словників Державного реєстру прав здійснюється протягом десяти робочих днів з дати отримання адміністратором Державного реєстру прав відповідного повідомлення. Таким чином, у разі відсутності відповідної вулиці (провулку) у словнику вулиць Державного реєстру прав, орган місцевого самоврядування мав би не приймати рішення про зміну назви вулиці (провулку) на ту яка є у словнику, а шляхом відповідного повідомлення внести до словників Державного реєстру прав інформації про наявну вулицю або провулок, що знаходиться в межах території органу місцевого самоврядування та яка відсутня у відповідному словнику.

Адвокат Правової компанії "Юридична основа" Руслан Шевчук

Ну скажімо депутати Острозької міської ради можуть й не знати всіх Законів. Але ж проекти рішень міськради проходять, чи принаймні, мають проходити експертизу юридичного відділу. Чим тоді займались юристи у міськраді? Тим більше, що вищеописаний спосіб вирішення питання не тягнув би за собою жодних витрат з міського бюджету чи сімейних бюджетів двох острозьких жителів.

Але й описаний вище спосіб вирішення проблеми реєстрації майнових прав двох острожан, не єдиний можливий. Іншим логічним рішенням проблеми було б встановлення помилки через суд. Для цього було б достатньо подати заяву до міського суду і щоб міськрада визнала факт помилки допущеної в 1992 році. При чому цей спосіб теж не тягне на собі великих фінансових затрат. Поцікавившись розцінками в адвокатських фірмах Рівного, ми з’ясували, що оформлення позову обійшлося б заявникам в суму від 300 до 500 гривень. Сюди входить держмито і послуги адвоката по оформленню документів та представленню їх у суді.

Як бачимо – все просто. Натомість тепер в Острозі є дві адреси «провулок Щорса», які фактично знаходяться на «вулиці Щорса» (цікаво, як тепер з нумерацією будинків на самій вулиці? – авт.). Зайвий клопіт з документацією в самій міськраді, а над депутатським рішенням сміється не одна тисяча людей.

А щодо вшанування більшовицького командира. То його, депутати від влади і опозиції таки вшанували. Бо раніше в Острозі була лише вулиця Щорса, а тепер є ще й провулок.

Коментарі

ага, не відписати Кривошеєву - собі дорожче))))

Був би ундір розумніший , то взагалі б того листа не писав..

Шановний Олексій! На днях спілкувався з жителями провулка Щорса і почув від них слова вдячності за вирішене питання, сьогодні скільки завгодно можна вправлятися в юриспруденціі, пропонувати різні реальні та ні шляхи вирішення питання, проте варто не забувати про головне - органи місцевого самоврядування покликані вирішувати нагальні проблеми мешканців того чи іншого регіону, що в даному випадку і було зроблено. Отже, не шукайте чорну кішку в темній кімнаті, особливо тоді коли її там не має! Дякую!

Фотоколаж згадай.

Да_а-а Льоша, манінулятивна гнилість випираєз тебе- вже Ундіра до Свободи вирішив приплести. Тобі Щорса мало?)))) Зрозуміло одне, з тобою діалог вести, що гімно нюхати. Чао.)))) Залишаю за собою право не відповідати на твої провокації та маніпуляції.

А щодо матеріалів проти "ригів" та пригадайте хоча б серію матеріалів проти нагородження регіонала Сороки відзнакою "за заслуги перед містом". Не пересмикуйте. В статті яку ви зараз коментуєте, говориться про невдале (смішне) рішення міської ради, за яке проголосували депутати. В тому числі й регіонали. Чи може спробуєте сказати, що я не вказав партійну приналежність ВСІХ депутатів. Серед них, до речі, людина яку я поважаю і вважаю своїм другом.

а де тут в тексті хоч слово про "Свободу". Чи може Віталій Ундір вже у вас в партії?

Льоша, як ти вже дістав своїм Щорсом. Гниль все одно присутня (це про останнє речення). Тема по своїй суті абсолютно не варта уваги, а ти чогось крутиш-мутиш нею? Вирішив такими пасквілями на Свободі "за того парня " відігратись? Нічого з того не вийде. Ні твої фотоколажі, ні словесні маніпуляції ніяким чином не вплинуть на Свободу. Інша справа "комусь" ця гнила тема потрібна. Собаки гавкають-караван іде.
P.S. Хоча б одну статтю про місцевих регіоналів написав. Чи може "садоводи" офіційно відмовились від свої ділянок?

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.