Чергова #зрада у рівненському “Вересі”: вболівальники обговорюють демарш Наглядової ради

Не встигли вболівальники рівненського “Вереса” оговтатися від новини про те, що у березні команда буде грати в Ужгороді, як Наглядова рада (НР) клубу підкинула нової #зради. 

Засідання НР, призначене на 3 березня, вболівальники чекали. Навіть готували пропозиції стосовно проблемних питань, які треба було обговорити на засіданні.

Зокрема, учасників спільноти “LuckyFans” цікавило питання залучення нових членів клубу і роботи із чинними.

- Членство, то цікаво, бо на це походу взагалі забили. Як на залучення нових так і зі старими, не отримав свою картку на початках. А нині просто ігнорують запити про те як отримати, - поскаржився Олександр Якимчук.

- Приєднуюсь до питання про членство. Воно занедбано, - написав Валик Ляхов.

- Питання про Veres Place - асортимент, активності etc., благодійність Клубу, започатковані активності - Верес-лекторій, збір книжок тощо, - сформулював свій запит до Наглядової ради співзасновник клубу вболівальників “LuckyFans” Володимир Гребьонкін.

- Також цікаво, чи плануються на майбутнє акції підтримки хворих дітей, некомерційних організацій Народним клубом? Можливо вже є якісь конкретні плани? Чи буде проводитись робота з волонтерами? - запитала Олександра Бурдова.

Хоча звісно були і вболівальники, котрим засідання НР було нецікаве.

- Дорослі люди, а вірите в казку "Наглядова рада", - написав Олег Адамчук.

- У неї ніхто не вірить, всі прекрасно обізнані з ситуацією котра зараз має місце, але складати руки теж не варіант, - відповів Олегу співзасновник “LuckyFans” Юрій Клекотка.

Усе наведене писалося іще до 1 березня, коли виникла #зрада з проведенням матчів в Ужгороді. Треба думати, що обговоренню цієї ситуації також би приділили чимало уваги на засіданні НР.

Читайте також: "Верес" збирається грати в Ужгороді - реакція рівненських вболівальників [+ВІДЕО] 

Наглядова Рада НК Верес Рівне

Отже, члени Наглядової ради готуються до засідання, оприлюднили порядок денний, запросили листами керівництво клубу. Утім, за день до “дня З”, голова НР Сергій Ющишин оприлюднює заяву

заява Наглядова рада НК Верес Рівне

заява Наглядова рада НК Верес Рівне

Із повним текстом ви маєте змогу ознайомитися наприкінці цього тексту. Якщо у двох словах, то Наглядова рада обіцяла, що на засіданні 3 березня нарешті забезпечить кворум (треба пояснити - попередні 4 засідання НР довелося перекваліфікувати у зустрічі з президентом, оскільки не було достатньої кількості членів НР задля ухвалення якихось рішень). 

- Одним із питань засідання мало також стати пропуск, а відповідно зрив деяких засідань Наглядової ради її членами. Наглядова рада в більшості збиралася ініціювати переобрання частини свого складу, в першу чергу, замість тих представників, які регулярно не відвідують чергові засідання. Питання про переобрання членів Наглядової ради ініціативна група планувала виносити на Загальні збори клубу, якщо такі відбудуться, - повідомляється у тексті заяви.

Однак, у тій же заяві НР оголосила про скасування засідання 3 березня. Причиною стало те, що дирекція клубу не надала для аналізу фінансовий звіт за 2016 рік. Більше того НР навіть пригрозила саморозпуском.

Прочитавши заяву, вболівальники почали її жваво обговорювати.

- Вибачте за слова - Але к єбіням таку народність разомсилу і всяку таку другу хрєнотєнь!!! Якщо навіть "органу совісті клубу" тикають фак, то про що тоді говорити, - не стримував емоцій Стас Тищук.

- А хтось сміявся у вічі, коли я казав, що Наглядова рада - "мертвонароджене дитя" так званого НК. Не пройшло і два роки, - написав Микола Пікула.

- Пане Ющишин, а чого Ви чекали? Наглядова Рада себе дискредитувала попередніми зборами на яких не могли зібрати мінімальний кворум. Перш ніж вимагати якісь звітні документи ви мабуть мали б розібратись із внутрішніми проблемами - включити виключити старих нових членів для забезпечення повноцінної роботи НР, а тоді вже рішенням Ради просити звіти, - звернувся до голови НР співзасновник “LuckyFans” Роман Колобов.

- А мене одну дивує чому наглядова рада не хоче зібратись і обговорити це питання...., чи вони обрані для краси???? - запитує Тетяна Мороль.

- Якщо кінь здох - злізь з коня, - так прокоментував ситуацію з НР співзасновник “LuckyFans” Юрій Клекотка.

- Не істерити і не рубати з плеча! Такі шантажульки-обіжульки до добра не приводять. В категоричній формі поставили питання - в категоричній відповідь й отримали. Це стосовно НР, - Олена Демчук-Рибінська.

- Не розумію чому б наглядовій раді не зібратись і не вирішити хоча б одне питання яке планували. А саме цитую: "Одним із питань засідання мало також стати пропуск, а відповідно зрив деяких засідань Наглядової ради її членами. Наглядова рада в більшості збиралася ініціювати переобрання частини свого складу, в першу чергу, замість тих представників, які регулярно не відвідують чергові засідання. Питання про переобрання членів Наглядової ради ініціативна група планувала виносити на Загальні збори клубу, якщо такі відбудуться. Наглядова рада клубу в більшості засуджує бездіяльність та неініціативність свої колег, які перестали виконувати повноваження, покладені на них членами клубу". Але ж через те, що не надали звіт, відміняти збори на порядку денному яких стояло вирішення ще декількох питань, також не є правильним. В такому разі потрібно було казати відразу, На зборах розглядатиметься лише одне питання, фінансовий звіт, і все, і непотрібно було замилювати очі іншими питаннями порядку денного, - зауважує Олег Шнайдер.

- Що і вартувало доказати... При створенні НК, було багато херні, от вони і вилазять боком. Ніхто звіти не дає, керівництво клубу ігнорить, діалог не веде, спонсори та партнери уходять, - переконаний Юрій Яцюк.

- мДа слабаки ця НР, замість того щоб боротись за народність краще ми саморозпустимось! Це варіант - моя хата з краю! - упевнений співзасновник “LuckyFans” Ярослав Колобов.

- Недемократичні інституціі, часто використовують керовані структури для легімітизаціі своєі влади. Саме тому, часто справжні опозиціонери не входять в такі структури, щоб показати фіктивність останніх. Тому це може бути і сильною позицією, - прокоментував екс-гендиректор “Вереса” Євген Донцов.

Обговорення ситуації з НР у вболівальників тісно поєдналося з питанням “народності” клубу та взаємодією з головним спонсором і власником 61% у ТзОВ “ФК Верес-Рівне”. 

- Питання народності. Або ми всі публічно визнаємо, що клуб ненародний і потребує великих грошей для існування в УПЛ, і закриваємо популізм про іграща з народністю і членством. Або, тільки не знаю як, стаємо/повертаємось справді народним, але граємо на "народні гроші" з обмеженим бюджетом, і це буде певно Друга ліга. Або є золота середина, і гроші Львову, і народність. Але цим зараз проблема. От і маємо подумати чи проблема вже настільки серйозна, що треба обирати - чи ми такі як всі, ненародні, з залежністю від великого спонсора, чи народні, але з меншими футбольними апетитами, - зауважив Валик Ляхов.

- Стосовно Народності - ну шановні, один раз по сто/двісті гривень - і клуб існуй довічно? І звіт за НАШІ гроші давай, і взагалі всі фінанси бігом показуйте! Наскільки розумію, рада не виносить постанов та рішень, котрі обов'язкові до виконання - це взаємозв'язок між керівництвом та НР для кращого та ефективнішого розвитку клубу. Народна ідея, мрія - була, є і буде, поки ми з вами є)) А клубу функціонувати треба, і кошти треба, і той, хто ці кошти дає. Маємо зараз - гуд! Інше питання, що далі буде із власниками і т.д. Але ми аж ніяк не вплинемо, якщо клуб переїде в інше місто чи матиме власника іншого. Знову ж - гроші! Всі від початку якісь моменти розуміли, тільки ейфорія нам трохи очи закривала. Але це смертельно! І те, що перенесли збори - теж не смертельно, і те що звіт затримують - теж! Розгрібуть одні питання - до інших перейдуть, і ось тоді, якщо не буде звітів-явки і т.д. (з обох сторін!) варто піднімати хай. Те, що важливої інформації, стратегічної для вболівальників мало - це факт. Тому що потім ось такі "всьопропало" і виходять в результаті, - написала Олена Демчук-Рибінська.

- Більшість людей взагалі не обходять всі ці збори, Наглядові ради і частки "Лімо". Людям просто хочеться на стадіон прийти, футбол подивитись. Головне, щоб команда була. А без "Лімо", чи ще когось, вона не виживе. Особливо в ПЛ. Але, звичайно, печально буде, якщо команда переїде. Але тут вже ні ради, ні збори ніяк не вплинуть, - упенена колишній член НР Наталя Соломчук.

Співзасновник “LuckyFans”, дизайнер Олександр Костюк висловив свою думку графічно.

ТМ Лімо, НК Верес Рівне, Medved art, Олександр Костюк

- “Верес” на сьогодні є таким самим як і решта учасників українських футбольних змагань, тобто існує за кошт “хазяїна”, який ні перед ким не збирається звітувати. І нема на це ради. Ми – не контролюючі органи і нам ніхто нічого не зобовязаний. Точно так у всіх інших українських командах. “Народний клуб” був потрібен на початку для реклами. Я не знаю, чи вірив Хахльов у це насправді, чи заздалегідь знав, що нічого не вийде. Але нічого не вийшло. Наших грошей не вистачило би навіть на харчування команди упродовж усього цього часу. Тож Хахльов знайшов “хазяїна”, який все це забезпечує. А може “хазяїн” був одразу – не знаю. Тому ми з нашими смішними «органами» їм не потрібні. Ми – ширма та спосіб рекламувати «Верес», що не так вже й погано, - прокоментував член Наглядової ради "Вереса", керівник Департаменту зв'язків із громадськістю і ЗМІ ФК "Динамо" Микола Несенюк.

Із повним текстом розлогого коментаря пана Миколи можна ознайомитися за цим посиланням.

- Діалог [із ТМ Лімо] треба було вести шановні тоді коли передавався бренд НК Верес, а фактично і вся команда представникам генерального сопонсора коампанії Лімо і юридично затвердити права наглядової ради в стуктурі яка ніні керує клубом а без цього це лише слова вибачте, - написав Сергій Ткач.

Окрім обговорення #зради, виголошувалися і думки про те, що треба думати, як зарадити ситуації в клубі.

- LuckyFans, треба думати що робити - я надто багато вклав у Клуб, власного часу, власних знань, креативу і енергії, власних грошей - щоб зараз спостерігати як це усе летить у трубу? хрєн. Давайте думати: кожен провал - це можливості для змін, - звернувся до учасників спільноти співзасновник “LuckyFans” Володимир Гребьонкін.

- Думаю,що потрібно зібратися обговорити..., може спробувати запросити президента... можливо хоть щось прояснить, - внесла пропозицію Тетятна Мороль.

- Пропоную заснувати групу Верес без Лімо)) - написав співзасновник “LuckyFans” Роман Микитюк.

- Діалог з керівництвом, громадський тиск, висвітлення через ЗМІ, самоорганізація вболівальників, буде час розпишу, але точно не участь в популістичному фарсі, - запропонував свій варіант виходу із ситуації Юрій Клекотка.

- Якщо хтось хоче щось робити для клубу - він піднімає с$аку і робить; на всі!! збори приходить, ініціативи втілює, і акції спільні вигадує, і дозвіл на лого отримує. Ну давайте хоч тут зрада не кричати і не розпускатися при першій ліпшій нагоді! - закликає Олена Демчук-Рибінська.

Читайте також: "Верес" підписав двох нових півзахисників

Заява Наглядової ради Народного клубу «Верес» (Рівне)

від 2 березня 2017 року

Шановні члени Народного клубу «Верес» (Рівне), футбольні вболівальники, громадськість!

У п’ятницю, 3 березня, мало відбутися чергове засідання Наглядової ради клубу. Ініціативна група Наглядової ради готова була забезпечити присутність більшості членів ради. Ми готувалися голосувати за важливі рішення, щоб спробувати усунути ті перешкоди, які заважають розвиватися клубові у форматі «Народного».

Інформуємо, що Наглядова рада СКАСОВУЄ своє чергове засідання через небажання керівництва та дирекції клубу надати фінансовий звіт для оприлюднення громадськості, а також прозвітувати про актуальний стан справ щодо спонсорських та партнерських програм клубу. Зазначимо, що звіти у довільній формі члени Наглядової ради, як правило, отримували за кілька хвилин до початку кожного засідання. Таким чином, не маючи можливості напередодні засідання проаналізувати звіти, які, як правило, не містили важливих даних для об’єктивного дослідження фінансового стану клубу.

Напередодні Наглядова рада, як те і вимагає Статут ГС «РВК «Верес-Рівне», офіційно у письмові формі звернулася до Президента Громадської спілки «РФК «Верес-Рівне» Олексія Хахльова та директора ТзОВ «Футбольний клуб «Верес» Рівне» Ігоря Дедишина з проханням надати фінансовий звіт клубу за 2016 календарний рік, а також надати інформацію про стан спонсорської та партнерської підтримки клубу.

Наше ПРОХАННЯ БУЛО ПОВНІСТЮ ПРОІГНОРОВАНЕ. Наглядова рада клубу не отримала документи для ознайомлення, хоча перевірка фінансової звітності, контроль за виконанням бюджету, аналіз фінансового стану – є, відповідно до чинного Статуту клубу, головними повноваженнями Наглядової ради. Прикро констатувати, але попереднього засідання Наглядової ради, яке відбулося у грудні 2016 року, президент клубу Олексій Хахльов особисто у присутності вболівальників, журналістів та членів Наглядової ради пообіцяв надати такий звіт та всю необхідну інформацію до наступного засідання Наглядової ради, орієнтовну дату якого ми анонсували ще тоді. 

Натомість, Наглядова ради отримала інший лист. У ньому, зокрема, йдеться, що ні президент Громадської спілки, ні директор ТзОВ не будуть присутні на засіданні Наглядової ради, а також не делегують на нього жодного уповноваженого представника. Не надавши жодного матеріалу для ознайомлення з фінансовим станом справ клубу, нам запропонували зібратися і поговорити самі із собою «про життя», а не про загрози та виклики, в тому числі фінансові, які ймовірно стоять перед клубом.
Відповідно, зважаючи на вищезазначені факти, Наглядова рада скасовує засідання, заплановане на 3 березня 2017 року, через відсутність предмету для обговорення, а це могли б бути офіційні фінансові документи клубу, інформація про спонсорську та партнерську підтримку, звіти про поточну діяльність всіх підрозділів клубу тощо.

Наразі Наглядова рада стурбована відсутністю доступу до фінансового звіту клубу за 2016 календарний рік, а, відповідно, можливості оцінити фінансовий стан клубу. І, що не менш важливо, Наглядова рада, як контролюючий орган, а також члени клубу не володіють інформацією щодо актуального стану спонсорської та партнерської підтримки. За нашою інформацією, чимало спонсорів розірвали з клубом договори, не продовжили співпраці і багато колишніх партнерів клубу. Відповідно, головна частка фінансування наразі отримується від ТМ «ЛІМО», що означає ще більш тотальну залежність існування клубу від одного спонсора і відсутністю альтернативних джерел фінансування. Саме спростування цієї інформації від керівництва клубу прагнула отримати Наглядова рада. 

Одним із питань засідання мало також стати пропуск, а відповідно зрив деяких засідань Наглядової ради її членами. Наглядова рада в більшості збиралася ініціювати переобрання частини свого складу, в першу чергу, замість тих представників, які регулярно не відвідують чергові засідання. Питання про переобрання членів Наглядової ради ініціативна група планувала виносити на Загальні збори клубу, якщо такі відбудуться. Наглядова рада клубу в більшості засуджує бездіяльність та неініціативність свої колег, які перестали виконувати повноваження, покладені на них членами клубу.
Однак, Наглядова рада вже вкотре наголошує про важливість старту роботи іншого важливого управлінського органу, передбаченого Статутом, - Координаційної ради клубу, склад його є обраний вже майже рік.

Доводимо до відома, що оскільки факт функціонування футбольного клубу «Верес» (Рівне) у форматі Народного поставлений під сумніву, а Наглядовій раді перешкоджають здійснювати свої повноваження, члени Наглядової ради залишають за собою право оголосити про саморозпуск. Оскільки, цей єдиний контролюючий орган де-факто вже ніяк не впливає на процеси, які відбуваються всередині клубу. А таким чином члени Наглядової ради не можуть повноцінно та ефективно представляти інтереси усіх членів клубу, які делегували їм контролюючі повноваження.

Нагадаємо, Наглядова рада Народного клубу «Верес» (Рівне) була створена у травні 2015 року, в тому числі за ініціативою президента клубу Олексія Хахльова. Головною роллю Наглядової ради на тому етапі було через залучення лідерів громадської думки забезпечити довіру до ідеї створення Народної команди. Надалі, зі зміною Статуту, Наглядова рада, яка у ЗМІ звучала, як «орган совісті клубу», отримала контролюючі функції.

Партнер рубрики - Клуб футбольних вболівальників Вереса

Piccy.info - Free Image Hosting

Коментарі

Хахльов ще той аферист.

Пан Ющишин в минулому році досить активно ініціював підготовку інформаційних запитів у всі бюджетні установи фізкультури і спорту щодо витрачання коштів. Він міг так само підготувати інформаційний запив в ФК "Верес" щодо витрачання бюджетних коштів і тоді отримав би хоч часткову інформацію про ефективність і законність витрачання грошей які надійшли в клуб з бюджету міста та області. А згідно чинного законодавства таку інформацію ФК "Верес" були зобов"язані надати не пізніше як через місяць після отримання інформаційного запиту.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.