У Рівному депутати-прогульники можуть втратити мандат

Рік роботи міської ради проаналізували у Рівному. Так, голова ОДА Олексій Муляренко виявився 100% прогульником. Перший номер “Солідарності” не відвідував засідання комісії.

Мандат може втратити і “свободівець” Дзецько.

Політик зізнається - працював як нелегал. "Батьківщинівця" Бабата теж можуть відкликати. Він пропустив більшість засідань своєї комісії.  Ще 10 депутатів стали прогульниками.

За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ "Про статус депутатів місцевих рад"). Поважних причин для пропусків засідань закон не передбачає.

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко (БПП) є найзатятішим прогульником міськради. Як показують результати моніторингу інших рад, політики, які суміщають роботу чиновника та депутатський мандат, не мають часу, щоб належним чином відвідувати засідання.    

- Через щільний робочий графік на посаді голови обласної державної адміністрації не завжди маю змогу бути присутнім на засіданнях комісії, адже дуже часто буваю у відрядженнях за межами міста та області. Водночас, я завжди ознайомлений з усіма документами та матеріалами із засідання комісії, опрацьовую їх. Завжди відвідую сесії міськради та активно працюю на окрузі, - каже Муляренко.

“Не завжди” у випадку Муляренка — це 100% відсутність на засіданнях комісії з питань транспорту, зв’язку та екології.

Голова ОДА та депутат міської ради Олексій Муляренко наголошує на  тому, що він не порушує законодавство і може бути депутатом і держслужбовцем:

- Очолюючи облдержадміністрацію, і в той же час представляючи інтереси рівнян у міській раді, я жодним чином не порушую законодавство. А це — найголовніше. Адже є роз’яснення держслужби, Закон не має зворотної сили, я став депутатом до набрання юридичної сили Закону, а тому немає жодних правових підстав складати мандат депутата, - каже Муляренко.

Чиновник, який не може результативно суміщати депутатську роботу й головування в ОДА мандат складати не збирається:

- Я у міській раді відповідаю за цілий виборчий округ під №27. З часу обрання депутатом мені вдалося зробити там чимало хороших справ для його мешканців, а у планах ще більше. Активно працює моя громадська приймальня на окрузі, люди сподіваються на мене, а тому взяти так просто скласти мандат і піти, це найлегше, що можна зробити, - додає Муляренко.

Варто зауважити, що мешканці з Рівного, коли обирали депутата, передали йому представницький мандат — право голосувати замість мешканців під час засідань сесій і комісій. Якщо депутат не працює або на сесіях, або в комісії, то він не виконує свою представницьку функцію. Що стосується роботи в окрузі, то депутати часто використовують це як аргумент для виправдання своїх прогулів. Але ніхто не заважає політику скласти мандат, аби інший депутат міг справно голосувати й приймати рішення, а в окрузі екс-депутат може займатися волонтерською діяльністю й допомагати людям, якщо є бажання щось робити і немає часу відвідувати засідання.

Депутат від “Батьківщини” Олександр Бабат пропустив 90% засідань комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальної власності та 40% сесійних засідань.

Депутат фігурує у кримінальному провадженні, яке відкрили відносно нього за переховування тіла чоловіка, який загинув на будівництві. За повідомленнями ЗМІ, Олександр Бабат пропонував сім’ї загиблого 100 тисяч гривень за замовчування нещасного випадку. 31 січня відбувався суд, який розглядав клопотання про взяття під домашній арешт депутата, проте суддя Рівненського міського суду Євгеній Сидорук через ніч роздумів 1 лютого зранку клопотання відхилив.

Хто з  депутатів міськради став прогульником

До лав прогульників потрапили ті депутати, які, згідно з методологією ЧЕСНО, пропустили від 25 до 50% засідань сесій чи то засідань постійних комісій. По три прогульники має “Самопоміч”, “Батьківщина” та “Радикальна партія Ляшка”.

Микола Бляшин, який висувався від “Об’єднання “Самопоміч”, та Галина Кульчинська, котра є першим номером “Батьківщини” та наразі працює на посаді заступника міського голови Рівного, прогуляли по 50% засідань комісій з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.

Заступник голови Рівного і депутат міськради Галина Кульчинська, була здивована кількістю своїх пропусків у комісії. Після перевірки інформації, депутат повідомила, що не може фізично бути присутньою на виїзних засіданнях комісії:

- Мені дуже дивно чути, що я пропустила 50% комісій. Не знаю, що вони там понаписували, потрібно дивитися. Якщо планується виїзна комісія, то я знаходжуся на робочому місці, де відбувається прийом громадян. На виїзні бюджетні комісії ми їдемо дивитися на земельні території, щоб потім прийняти рішення — голосувати нам за це чи не голосувати. На виїзних комісіях, які теж йдуть як окреме засідання комісії, я не їжджу, тому що одна справа коли ти, як то кажуть, вільний художник, приватний підприємець, бізнесмен, є речі, які в мене заплановані.

За законом, роботодавець звільняє на час проведення сесій або комісій свого працівника-депутата від виконання його обов’язків на роботі. Як бачимо, Кульчинська, як і Муляренко, є чудовою ілюстрацією того, що чиновнику не вдається якісно і результативно поєднувати роботу і депутатство.

Микола Бляшин на виборах представляв об’єднання “Самопоміч”. Він пропустив 40% сесійних засідань та 50% засідань комісії. Депутат працює у комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.

Представник “Самопомочі” Микола Бляшин каже, що мав “поважні причини”. Депутат – адвокат наголосив, що його професія інколи вносить свої корективи у відвідування сесій міської ради та постійної комісії:

- Я не аналізував кількість пропусків та їх відсоток. Пропуски мали місце за наявності поважних причин, про що, відповідно до вимог Регламенту, мною повідомлялася міська рада.

Адвокату Бляшину слід уважно переглянути законодавство. Поважних причин для прогулів засідань законотворці не передбачили.

Микола Бляшин пояснив, чому пропускав комісії і що для нього стало поважною причиною:

- Відрядження у зв’язку з навчанням та роботою, в тому числі за кордон в 2016 році, участь в якості єдиного обраного представника від адвокатів Рівненщини в  роботі  Ради адвокатів України, робота в якості адвоката за основним місцем роботи,  коли не було можливості відкласти засідання у судовій справі на іншу дату чи час.

Якби Бляшин і Кульчинська пропустили ще хоча б одне засідання, — стали б кандидатами на відкликання.

Чому прогулювала “Батьківщина”?

У Рівному найбільше відзначилася саме “Батьківщина”. Окрім кандидата на відкликання Бабата та заступниці голови Кульчинської, яка мало теж не потрапила до кандидатів на відкликання, партія має ще двох прогульників.

Засідання комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування належним чином не відвідують ще два представники “Батьківщини” — Володимир Попик та Юрій Мітін.

Володимир Попик виконує також функції прес-секретаря партії. Він запевняє, що пропускав комісії теж через поважні причини:

- У кінці 2015 мені оперували ногу, багато пропустив комісій через це. Кілька разів їздив у відрядження у Київ, теж співпадало з часом проведення комісій. У вересні та грудні минулого року мав запалення легенів, лікувався вдома. Тоді два дні був в Києві на семінарі від НДІ.

Його однопартієць, депутат Юрій Мітін стверджує, що всі його пропуски були виключно через те, що часто хворів:

- Якщо я навіть пропускав, то це тільки поважні причини, то я хворів, то там лікарні були, я,  як правило, завжди хворів.

Чому пропускала “Самопоміч”?

Двоє депутатів — Ірина Пилипчук та Мар'ян Года, які, як і Бляшин, представляли “Самопоміч”, — пропустили відповідно засідання комісії з питань транспорту, зв’язку та екології та засідання комісії архітектури, будівництва та землевпорядкування.

Мар'ян Года стверджує, що відвідує комісії тоді, коли перебуває в Рівному, але часто буває за межами Рівного по роботі:

- Я часом буваю у відрядженнях, але коли я в Рівному, на комісіях буваю завжди.

Ірина Пилипчук спочатку була здивована кількістю пропусків засідань комісії, але згодом пояснила свою відсутність тривалою хворобою:

- Я хворіла і була два місяці знерухомлена через хворобу хребта.

Чому прогулювали “радикали”?

До лав прогульників потрапило троє радикалів. Перший номер на місцевих виборах від “Радикальної партії Олега Ляшка” теж міг би стати кандидатом на відкликання.  Роман Стасюк пропустив 45% засідань комісії з питань міського господарства, а його однопартієць Василь Немеш пропустив 43% комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування. Майже стільки ж пропустив і Володимир Кудрін. Він справно не ходив на 42% засідань комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.

До 1 номеру партії РПЛ Романа Стасюка журналісти ЧЕСНО не змогли додзвонитись за номерами, які вказані на сайті міської ради.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року в ефірі рівненського каналу на питання щодо прогулів депутатами комісій і сесій Роман Стасюк запевнив, що “Радикальна партія” відповідально ставиться до своїх обов’язків у раді.

Якщо голову Рівненської ОДА Олексія Муляренка відкличуть виборці, то депутатом може стати наступний у списку Віктор Климук. Потенційний кандидат на заміну депутату із БПП “Солідарність” працює начальником Рівненського шляхово-експлуатаційного управління автомобільних доріг міста Рівне. Але з огляду на те, що Муляренко очолює ОДА й очолив на виборах список БПП, партія, ймовірно, не виявить політичну волю в цьому питанні й залишить у Рівненській раді 100%-го прогульника.

Заміна Олександра Бабата у партії “Батьківщина” більш реальна порівняно із іншими кандидатами на відкликання. Кримінальне провадження, виключення із фракції депутата —  все це може вплинути на авторитет рівненської “Батьківщини”, і партія може “замінити” Бабата на екс-нардепа Валентина Королюка.

Депутат на відкликання від ВО “Свобода” Олег Дзецько може поступитися мандатом  пенсіонерці Любові Гаврон.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував, як розподілилися комісії в Рівненській міській радіпісля виборів 2015 року.

Коментарі

https://goo.gl/ZsjaLf Obat benjolan di leher
https://goo.gl/arrkfe Obat Herbal Kanker Otak
https://goo.gl/VBFyi2 Obat TBC
https://goo.gl/ooXyhS Obat radang amandel
https://goo.gl/94gZFX Obat asam urat
https://goo.gl/Ld4VKF Obat Sariawan
https://goo.gl/8v2oKL Obat mata bengkak
https://goo.gl/pnP3nA Obat kanker lambung
https://goo.gl/96UaW3 Obat kanker paru paru
https://goo.gl/bjzQzS Obat usus buntu
https://goo.gl/PUDELN Obat asam lambung

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.