Екс-начальника рівненської митниці Вавровського підозрюють в незаконному збагаченні

Олег Вавровський

Як повідомляє сайт "Украинский независимый новостной портал" у прокуратурі Рівненської області розслідують справу щодо незаконного збагачення колишнього начальника Рівненської митниці Олега Вавровського. Окрім цього сайт повідомляє про те, що справу щодо торгівлі людьми, у якій також фігурує Вавровський, намагаються "зам'яти".

Пропонуємо читачам переклад тексту статті сайту УННП.

"У жовтні минулого року ми вже писали про поліцію Рівненській області, яка затягує розслідування справи про торгівлю людьми, в якій замішаний колишній начальник Рівненської митниці Олег Вавровський. Мало того, що розслідування кримінального провадження №12013190020000101 за чотири місяці не просунулося, так у громадськості ще й виникає підозра, що справу хочуть покласти у довгу шухляду. Однак про це трохи пізніше - для початку ще раз нагадаємо читачам факти.

Кримінальне провадження №12013190020000101 розпочали ще в 2012 році. За фактом торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.149 КК України. У тому ж році під час розслідування було встановлено, що в Рівному кілька посередників шукали молодих жінок (від 18 до 30 років) для переправлення на територію Кіпру.

Олег Вавровський

Жінкам розповідали, що за кордоном вони будуть працювати в масажному салоні. Їм володіла рівнянка Інна Христодулу, яка вийшла заміж за кіпріота. Посередники, серед яких був і Олег Вавровський, забезпечували переправлення на Кіпр - виготовляли документи, купували квитки, бронювали номери в готелях і т.д. Таким чином жертви відразу потрапляли в боргову залежність. За посередницькі послуги Христодулу платила по 200 євро за кожну переправлену жінку протягом усього терміну її "роботи".

За інформацією з Інтерполу Республіки Кіпр в місті Нікосія поліція виявила двох мешканок Рівного - 32-річну В.А. і 24-річну С.Ю., які були змушені надавати сексуальні послуги. Слідством в Україні було встановлено, що виїхати на Кіпр жінкам допоміг саме Вавровський. Їм обіцяли роботу массажистками і прибиральницями, але вже на Кіпрі Хрістодолу залякуванням змушувала їх сексуально задовольняти чоловіків в м Нікосія і м. Ларнака.

Слідчі зробили великий шматок роботи - встановили схему, всіх причетних до неї осіб; відбулися впізнання і очні ставки потерпілих, які прямо вказали на Вавровського ...

Однак з тих пір справа так і не дійшла до суду. Більш того, сьогодні у громадських активістів з'явилася інформація, що матеріали справи з поліції Рівненської області забрало до Києва Головне слідче управління Нацполіціі України. Швидше за все тепер справу про торгівлю людьми - кримінальне провадження №12013190020000101 - будуть пробувати "маринувати" в столичних кабінетах. Однак рівненські активісти не збираються зупинятися і контролюватимуть розслідування.

До речі, громадський контроль буде поширюватися не тільки на справу про торгівлю людьми. У прокуратурі Рівненської області розслідують кримінальне провадження №42016180000000227 щодо Вавровського з приводу незаконного збагачення (ч.2 ст.368-2 Кримінального кодексу України).

Так, слідчі прокуратури встановлюють звідки у чиновника Вавровська гроші на покупку приватного будинку в Рівному за 230.000 доларів, три квартири в Рівному і одна квартира в Києві. Також в деклараціях Вавровського не вказано зареєстровані на нього автомобілі "Форд Фієста" і "Ауді S-line" (остання куплена за 90.000 доларів в 2015 році). Причому цього автопарку колишнього головного митника виявилося мало - в 2016 році він купив у київському автосалоні "Volkswagen Multivan" за 90.000 доларів.

Таким чином справа Олега Вавровського, який хоче здаватися найчеснішим чиновником всіх часів і народів, обростає все новими неприємними подробицями".