У Рівному таки зявиться муніципальна...варта

Про неї довго говорили, сперичалися і не прийняли. Потім змінювали, напрацьовували і тепер пафосно та гордо знову хочуть винести на розгляд сесії. А мова все про ті ж муніципальні органи правопорядку. Тепер замість муніципальної поліції пропонують варту. Крім назви, положення про роботу структури відрізняються ще тим, хто призначатиме керівника та формулюванням деяких пунктів.

І якщо в першому варіанті положень керівника мали затверджувати рішенням сесії, то нині пропонується, щоб це робив міський голова.

Так, зараз новий проект рішення про створення муніципальної варти опублікований на сайті міськради.

Підписане воно низкою депутатів.

Це опублікував у своєму "Фейсбук" активіст Роман Денисюк, який нині активно піариться на допрацюванні нового проекту. Щоправда, не зазначає, що проект рішення не зовсім змінився. 

Деякі з них, до речі, були співавторами проекту рішення про створення управління муніцальної поліції. Його в жовтні минулого року депутати практично від усіх фракцій міськради подали проект рішення про створення у Рівному управління муніципальної поліції. Та в листопаді на сесії «завалили» під час голосування.

 

Нагадаємо, муніципальну поліцію, яка діє у низці міст України, планували створювати у Рівному ще 6 років тому перед місцевими виборами 2010 року. Втім, після їх завершення ці обіцянки забули.

Тоді чекали тільки одного — затвердження бюджету Рівного, за який через затримку в прийнятті держбюджету, місцеві депутати голосували пізніше, ніж зазвичай. А відповідно до законодавства, допоки місцевий бюджет не затверджено, капітальні видатки (до яких відносять і витрати на створення муніципальної поліції) проводити не можна. Згодом бюджет Рівного затвердили, проте «муніципалки» не створили.

Знову питання про те, що муніципальна варта, яка має бути підпорядкована міській раді, таки потрібна Рівному постало під час Революції 2013 -2014 років, коли довіра до міліції зникла. Тоді депутат міськради Святослав Євтушенко підготував звернення від Рівненської міськради до Верховної Ради України щодо цього, яке підтримали під час засідання сесії. Втім, обійшлися силами громадських формувань і муніципальної поліції так і не створили.

Революція пройшла, міліцію реформували в поліцію і частково функції "муніципалів" перейшли на плечі патрульних. Щоправда, це не є їх прямими обов'язками.

Чи створять муніципальну варту зараз і чи стане вона дієвою - побачимо згодом.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.