У Рівному вже хочуть "дерибанити" багатоповерхівки між "своїми компаніями"

"Це Україна, крихітко, це Рівне" і тому чиновники та комунальники вирішили жити-по новому закону за старими, вже такими звичними правилами. А за ними не гоже втрачати можливість виконати закон по-своєму та заробити на цьому. Все ж "для своїх", у цьому конкретному випадку, управляючих компаній.. А мова про поділ багатоповерхівок Рівного між управителями.

Нині вже є чимало охочих "подерибанити" рівненські будинки, а в результаті розплачуватися і жити з цим мешканцям. Та про все по порядку...

Минулоріч вступив у дію Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку". Ним передбачається, що всі власники квартир і нежитлових приміщень у багатоповерхівках мають визначити подальшу форму управління своїм будинком. На вибір - створити ОСББ і здійснювати управління самостійно чи замовляти послуги в будь-якої компанії, або ж обрати управителя. Якщо ж мешканці цього не зроблять, то вже найближчим часом управителів таким будинкам призначить місцева влада. Нині готується конкурс із визначення таких управителів, який проводить управління ЖКГ.  Будинки виставлять у якості лотів на торги компаніям-управителям. Подейкують, міський голова, чиновники, депутати пролобіювали в склад конкурсної комісії своїх людей, які можуть підтримати "потрібних управителів".

Читайте також: Хомко хоче віддати рівнян столичній компанії?

Хороша ініціатива, якби чиновники не вирішили на цьому заробити. Результат — швидше за все непрозорий конкурс на визначення управителів багатоповерхівок, майже 800 будинків, які можуть "подерибанити" між "потрібними" компаніями та рівняни-заручники ситуації, які платитимуть за обслуговування будинків стільки, як вирішать "зверху". А поборотися є за що. Адже щороку рівняни сплачують комунальним компаніям, нині ЖКП, майже 50 мільйонів гривень за комунальні послуги. Та міський голова Рівного запевняє — все чесно і конкурс проведуть прозоро. 

Така "прозорість" вже "вилазить боком". Так, нині цілісні майнові комплекси деяких ЖКП хочуть взяти в оренду приватні управляючі компанії, які...О диво!... пов'язані з керівником "жеку" та його попереднім місцем роботи. 

Наприклад, обговорення під час постійних комісій Рівненської міськради проходить проект рішення "Про оренду цілісного майнового комплексу ЖКП "Сонячне". Все б нічого, якби в оренду майно "жеку" не хотіла б взяти ТзОВ "Управляюча компанія "Рівненська служба утримання будинків", яка до речі, зареєстрована за адресою ЖКП. За дивним збігом обставин, екс-кандидат на виборах до Черкаської міськради Юрій Кубрицький, який минулоріч став начальником рівненського ЖКП "Сонячне" раніше працював  у структурах черкаської "Служби управління будинками". Директором цієї компанії був керівник і "Рівненської служби утримання будинків".

Читайте також: Проблема: у Рівному побільшало “ліфтових крадіжок”

Більше того, Юрій Кубрицький - співзасновник "Управляючої компанії "Сонячне", яка зареєстрована за адресою цього ЖКП. Нічого поганого в цьому не бачить, мовляв, 23 працівники "жеку" є співзасновники ТзОВ "Сонячне". У той час, як серед засновників має бути більше 50% працівників. До речі, нині в ЖКП "Сонячне" працює 83 особи.

Така "прозорість" у депутатів викликала чимало запитань. Зокрема, Роман Стасюк зазначив, що якось не збіг у кількості виходить - між тими, скільки людей працює і скільки стали засновниками. Тому постало питання, чому так?

На це начальник ЖКП "Сонячне" і співзасновник ТзОВ "Сонячне" Юрій Кубицький сказав, що вони зробили внесок у сумі понад 50% статутного капіталу. Всього статутний капітал ТзОВ становить 500 тисяч гривень. 

У результаті депутати вирішили відкласти питання "Про оренду цілісного майнового комплексу ЖКП "Сонячне" на довивчення. 

Нагадаємо, серед співзасновниках багатьох управляючих компаній, які вже "засвітилися" у Рівному чимало таких, що пов'язані з чиновниками, депутатами та навіть міським головою Рівного. Тому конкурс з призначення управителів для багатоповерхівок, які не визначилися із подальшою формою управління будинків, схоже, буде цікавим. А нині процес списання будинків із балансу ЖКП та створення ОСББ у Рівному триває.

Читайте також: Депутат Рівнеради зізнався яким "дерибаном" займається бюджетна комісія

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.