Думки рівненських політиків і активістів про "неухвалений бурштин"

бурштин

Як уже повідомив сайт "ВСЕ", сьогодні народні депутати провалили законопроект про видобування та реалізацію бурштину (№1351-1). Наразі деякі особи з числа рівненських політиків й активістів уже висловив свою думку стосовно цієї ситуації.

Наприклад, керівник ГО "Громадський контроль" Дмитро Якимець "переймається" за представників БПП і натякає, що не просто так нардепи із президентської політсили проігнорували натискання кнопок.

- Як тепер Президент, Прем'єр, голова ОДА та їхні однопартійці будуть розповідати, що вони хочуть навести порядок із бурштином? Напевно це має бути якийсь свій "порядок", унікальний. Напевно такий, як сьогодні, - зазначив у дописі Якимець.

Читайте також: Голову Рівненської ОДА зарахували до найгірших обласних керівників України

Здивований позицією деяких політиків і рівненський тележурналіст Дмитро Леонтіюк (до слова, чоловік записав чимало сюжетів на тему видобутку бурштину).

- Лігалайз - йок. Думкою раділи і дораділись. [...] Стосовно голосування- дивує позиція БПП, і те, що Самопоміч голосувала синхронно з ригами, - написав Леонтіюк у мережі "Фейсбук".

Пізніше Дмитро написав розлогий пост на тему сьогоднішнього голосування. Каже воно "системно на поліських клондайках нічого б не змінило, принаймні в перспективі 6-18 місяців".

Інший журналіст Тарас Дудей очікував ухвалення закону.

- І знову провал з питання бурштину у Верховній Раді. Головне - стабільність, - написав у "Фейсбук" радіожурналіст.

А от уродженець Дубровиці, громадський діяч і правозахисник Микола Ляхович навпаки порадів, що законопроекту на вистачило голосів.

- Слава Богу що ця корупційно-кримінальна схема зведена в ранг закону не пройшла! Значить олігархат не захопить лісові ресурси, не знищить екологію, і не доведе моє рідне Полісся до громадянської війни! Усі Закони необхідні для промислового видобутку з надр будь чого вже давно існують! Потрібно лише внесення змін в накази Мінекології, щоб зробити швидким, конкуретним і прозорим процес отримання дозволів на розробку надр. На Законодавчому рівні потрібен лише Закон про легалізацію роботи "артілей", тобто непромислового видобутку. Щоб вони могли легалізуватись і на рівні з промисловиками отриматувати дозволи на розробку надр і землевідведення, - зауважив Ляхович. Докладно свою позицію чоловік обгрунтував на своїй сторінці у соц.мережі.

Читайте також: Через бурштинокопачів у Рівному високі ціни на житло

Після нетривалої полеміки з Ляховичем із аргументами правозахисника згодився і радник голови Рівненської обласної ради Андрій Лендел.

Андрій Лендел Микола Ляхович

- Закон має бути. Законодавчий орган має реагувати на ситуацію адекватним рішеннням, - спочатку прокоментував позицію Ляховича Лендел. А потім він визнав: - Погоджуюсь. Багато "піни" було навколо цього.

Схожу позицію займає і віце-президент "Асоціації працівників сфери безпеки" Григорій Духанов.

- Для області в загальному це поки добре, що провалив, - прокоментував рівнянин новину сайту "ВСЕ" щодо результатів голосування.

А от депутат Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк має протилежну думку.

- Усі, хто проти закону про бурштин – відповідальні за смерті людей! - вважає представник Радикалььної партії.

Фактично Свисталюк у стислому вигляді передав допис свого однопартійця, народного депутата Андрія Лозового.

- Парламент зганьбився, заваливши наш проект закону про видобуток і реалізацію бурштина. Перед голосуванням я з трибуни пояснював цим людям, що затягуючи законодавче врегулювання проблеми, вони розділяють відповідальність за те, що відбувається на Рівненщині, Волині і Житомирщині. За перестрілки і вбивства. За те, що держава не отримує тих мільярдів доларів у бюджет щороку, що їх міг принести бурштин. За вирубаний ліс. За відсутність легального робочого місця у місцевого населення, - написав Лозовий.

Інший нардеп - Сергій Євтушок - теж вважає провальне голосування "зрадою".

- Наголошую! Будь-який закон краще, ніж сьогоднішній стан справ! Саме тому "Батьківщина" підтримала законопроект. Всім критикам закону варто зрозуміти, що при бажанні та політичній волі можна було б піти на незначні порушення регламенту, аби внести зміни задля врегулювання ситуації. Залишається законопроект про старательську діяльність, проте, оптимізму замало! - написав "батьківщинівець".

Читайте також: Парламент провалив "бурштиновий" закон хоча рівненські нардепи проголосували

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.