Львівське сміття - центральне питання сесії Рівненської райради [+ФОТО]

Сесія Рівненської районної ради, що відбулася у четвер одночасно з сесією Рівненської міської ради, могла бути не менш цікавою. Адже у порядку денному одним із питань був звіт голови райради. Цікавість підігрівали кулуарні розмови про те, що крісло під головою хитається…

Однак у день засідання повітря сесійної зали було сповнено миром, музикою, дружніми привітаннями депутатів, святковим мерехтінням гірлянди на ялинці у президії.

О 10 годині на своїх місцях іще немає депутатів із фракції партії Свобода. О 10:10 голова райради Віталій Стельмах вирішує розпочати - мовляв свободівці “підтягнуться” за час, поки будуть роздавати приємності. А їх і справді було - грамоти і подяки як для керівництва райдержадмністрації, райради, так і у відповідь для директорів/заступників шкіл, установ та підприємств району.

Рівненська районна рада

Свободівці повернулися до зали у супроводі однопартійця, заступника голови Рівненської обласної ради Олексія Бучинського. Він сів поруч зі своїм колегою по облраді радикалом Сергієм Свисталюком, який іще до початку дійства розмістився у залі.

Розпочали офіційну частину із заяв і звернень фракцій. Депутат Юрій Супронюк від імені Аграрної партії обурювався недосконалістю закону про об’єднання громад. Засуджував блокування і перешкоджання добровільному об'єднанню Зорянської і Радухівської громад.

Радикал Сергій Сайко запропонував внести у порядок денний і ухвалити звернення до міського голови Львова Андрія Садового, Кабміну та Генпрокуратури. Вимагали припинити вивезення сміття на територію Рівненського району. Мовляв є уже декілька прикладів виявлення на території району стихійних сміттєзвалищ, мешканці готові до блокування автотранспорту.

Депутати прокинулися й почали жваво обговорювати це питання. Фракція Садового (тобто партії Самопоміч) повним складом утрималася від внесення питання по зверненню у порядок денний. Висловили свою окрему думку - мовляв нічого, крім політики, нав'язування асоціації для мешканців району “Самопоміч = побутові відходи”, а також бажання підтримувати цю тему в інформаційному просторі у тому зверненні немає.

“Самопомічєвець” Толчанов у проблемі звинуватив непорядних перевізників, недобросовісних приватних підприємців. Порадив ставити блок-пости на в'їзді в область і не пускати автівки з побутовими відходами.

Свободівець Богдан Михалюк заявив, що фракція буде голосувати за зверення, більше того на сесію Рівненської обласної ради, що відбудеться 23 грудня викликаний для доповіді Андрій Садовий. Слова колегу підкріпив у своєму виступі й Олексій Бучинський - мовляв проблема львівського сміття актуальна для всіх районів області. Останній красномовний випадок - виявлене стихійне сміттєзвалище у селищі Оженин на Острожчині.

Аграрій Супрунюк зажадав доповнити звернення абзацем про перемовини з Львівською міською радою щодо умов і можливостей прийняття сміття районом. Сказав, що треба припинити радіти, що у сусіда негаразди. Мовляв район може заробити на утилізації. Його пропозицію не підтримали.

Рівненська районна рада

У результаті “за” рішення проголосувало 21 депутат, “проти” - 5 (і знову фракція Самопомочі повним складом), утрималися - 7. Таким чином звернення поїде до адресатів із окремою думкою партії Андрія Садового.

Після голосування Олексій Бучинський залишив залу.

Ми так докладно розповіли про розгляд одного звернення тому, що це був найцікавіший момент усієї сесії. Інших цікавостей (анонсованих інсайдерськими джерелами) у вигляді “розхитування” крісла під головою райради так і було. Певно, депутати блефували або за щось торгувалися з Віталієм Стельмахом.

Сам голова у своєму виступі-звіті говорив про непростий 2016 рік, ускладнений процесами об'єднання громад, гібридною війною, і намаганням розхитати район створенням так званих унітарних держав на його теренах.

Віталій Стельмах, Рівненська районна рада

- Є і позитивні результати: ми оперативно відреагували на зміни законодавства. Знайшли можливості економити, залучити у район на кожну гривню ще двадцять. Із 100 млн Державного фонду регіонального розвитку наш район одержав 20 млн гривень. Я, через специфіку освіти та фаху, виставляю пріоритети фінансам і економіці - тоді я впевнений, що будуть гроші на соціальні програми. Ми виконали і перевиконали бюджет. Працювали з галуззю освіти - забезпечили всі соціальні гарантії працівників, навтіь усі виплати для технічних працівників. Позитивний результат маємо від капіталовкладень у ремонти. Втримали штатну чисельність у медицині, не скоротили ліжкомісця. Хоч і мали дефіцит на середину року 8 млн, але вдалося його закрити. Усі поточні ремонти теж зробили. Багато зробили для АТОвців, для їхніх сімей. Наразі думаємо більше працювати у напрямку психологічної реабілітації. Багато зробили на сході для м. Попасна, - прозвітував Стельмах.

У відповідь на виступ голови депутат Людмила Вітковець із фракції Самопоміч зауважила, що “депутати дозріли і більше не будуть грати за правилами керівництва”. Депутат Віталій Миронюк зауважив, що фракція Батьківщини позитивно оцінює роботу голови, але просив дотримуватися регламенту щодо винесення питань на сесію.

Коментарі

Правильний підхід до утилізації твердих побутових відходів втілено в селі Зачепилівка Новосанжарського району на Полтавщині за сприяння проекту DESPRO
https://www.youtube.com/watch?v=pAN499BU4XM

Бучинський - популіст і недалекий

І не Василь Сайко, а Сергій Сайко. Бля...

Не Колчанов, а Толчанов. Шановні автори публікації, перед тим як писати публікацію, зайдіть на сайт райради і продивіться як правильно пишуться прізвища депутатів

Садовий - гнида

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.