Рівненська міська лікарня про "особливість" лікування учасників АТО

Ситуація на Сході України останнім часом все більше і більше загострюється. Увага майже постійно прикута до тих подій та людей. Проте, не забуваємо, що  є герої, які повернулись і їм потрібно продовжувати повноцінне життя тут.

Першочергово для таких людей потрібне лікування, яке здійснюється за пільгами. Великий відсоток мають фізичні травми, ушкодження та набуті хвороби за час служби в АТО.

У Рівненській міській лікарні, між персоналом та, власне, учасниками бойових дій виникли неузгодження щодо цього питання. 4 липня у стінах кабінету головного лікаря Кучерука Євгена Філомоновича завідувачі відділів лікарні та представники  Центру допомоги  учасників АТО, намагались обговорити, та вирішити цю болючу проблему. Останні були представлені особами - Пахолюком Валентинтом та  представником Державної служби у справах війни та АТО - Тижуком Іваном.

Керівники відділів звітувались, розповідали, як вони бачать ситуацію і в чому полягає основна проблема. Найбільш «живо» обговорювались питання відсутності у лікувальних закладах інформації, для потребуючих – учасників бойових дій. На сьогодні при вході у кабінет розміщено лише «Слава Україні! Героям Слава!». Також потреба для постраждалих самостійно купувати  медичні засоби – шприци, рукавичкі тощо. «Війна  триває вже три роки, бійці повертаючись додому стикаються із такими проблемами, хіба справедливе таке відношення до них?», - зазначає пан Валентин.

Не обійшлось і без проблеми нестачі коштів. «Зрозумійте, ми пишемо лист-потребу, де зазначаємо кількість ліків, інструментів, засобів, які нам потрібно, та наші потреби забезпечують лише на  невеликий відсоток тому ми не  в змозі всім бажаючим надати безкоштовну допомогу. Згідно законодавства кожен  громадянин має право на це, але лікарню не забезпечили для цього коштами та засобами», -  розповідає економіст лікарні.

В ході дискусії сторони все ж дійшли певного результату. Було погоджено, що від сьогодні учасники бойових дій, при наявності підтверджуючого документа зможуть отримати безкоштовну допомогу. Дещо делікатніше з добровольцями, які не мають відповідного підтверджуючого документа, але за фактом є учасниками бойових дій. Їм також буде надаватись безкоштовна допомога за персональним клопотанням та підтвердженням Центру допомоги учасникам АТО. При вході у кабінету розмістять інформаційні листи, які нададуть відповідну інформацію. Уже через місяць учасники будуть підводити певні результати ефективності погодженостей.

Варто зазначати, що подібна ситуація відбувається не лише у лікарнях. Існує чимало подібних больових точок, які потребують вирішення. Пан Валентин та пан Іван  планують системно цим займатись і допомогти героям, які повернулись додому і захищаючи нас на фронті, виявились беззахисними в тилу.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.