У центральній міській лікарні Рівного фонд-одноденка збирає "побори"

Рівненські громадські активісти обурені організацією збору благодійних пожертв у центральній міській лікарні Рівного. Благодійний фонд "Волинь велика" заснований трохи більше місяця тому, однак це не заважає йому збирати кошти по всіх лікарні, а частина медперсоналу взагалі діє від імені фонду. Про це пише волонтер Олександр Безощук:

- 19 квітня, ми звернулися в центральну лікарню на Мірющенка. Порядні та чемні лікарі і це не сарказм! Однак є одне "але"! При здачі аналізів, нам сказали , що їх потрібно оплатити в реєстратурі. В реєстратурі з нас за всі аналізи взяти плату не могли, так як не знають розцінок, взяли тільки 17 грн благодійного внеску, до речі, не спитавши нас чи ми хочемо його зробити, а на моє прохання дати рахунок з реквізитами на проплату - дали відповідь, що в них такого не має. Далі ми пішли здавати кров, простояли в довгі черзі. І нашому здивуванні не було меж коли лаборант сказав, що аналіз брати не буде, поки ми його не проплатимо. Тобто, направлення лікаря для них мало, я вже мовчу про безкоштовну медицину. Піднявшись на 3 поверх, ми знову бачимо медичних працівників з цілим прескурантом, за що і скільки платити "благодійний внесок". На моє прохання надати реквізити - знову отримав відмову, а також відмову написати в квитанції за що я заплатив. На направленнях мед. працівник ставить печатку з поміткою "благодійний внесок". Після цього, аналізи приймають дуже чітко і без запитань. Тобто, якийсь благодійний фонд має більше впливу на працівників чим лікарі та й напевно більше чим головний лікар. При мені, було прийнято більше 1000 грн працівниками і квитанції забирають не всі. Не кожен пенсіонер в змозі оплатити такі аналізи, ми заплатили 290 грн. Цікаво куди йдуть кошти!
Виникає ряд питань, на які хотілось би отримати відповіді!
1. На якій підставі медичні працівники приймають благодійні внески і звідки в них квитанції та печатки.
2. Чому вони ж підписують квитанції замість касира та бухгалтера, можливо на них виписані доручення від фонду та передано печатки офіційно.
3. Чи в курсі Головний лікар про такі справи в лікарні, відмітьте хтось його в коментах.
4. Якщо є тотальне недофінансування, що не вистачає на елементарні аналізи, чому лікарі мовчать та не об’єднаються проти міністерства! Не кричать у всі рупори про проблеми. Їх все влаштовує???
5. На якій підставі та за якими розцінками фонд вказує суму до сплати. Чи може по одежині вирішують?
6. Що робити тим, хто не має змоги заплатити "благодійний внесок"
Хотілось би отримати пояснення головного лікаря, так як він точно в курсі, а якщо ні - то навіщо такий господар в лікарні!

виктория покоевчук-зрайко знаю Вас особисто і вірю, що в даній ситуації розберетеся.

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ "ВОЛИНЬ ВЕЛИКА" (БО "ВОЛИНЬ ВЕЛИКА") Ідентифікаційний код юридичної особи 40280787, створена 16.02.2016 та знаходиться за адресою місто Рівне, ВУЛИЦЯ ПУХОВА, будинок 17А. Засновник та керівник фонду ЛЕЙЧУК СЕРГІЙ ІВАНОВИЧ. В скрінах все видно! 
От мені цікаво, як за 2 місяці налагодити таку бездоганну схему в лікарні яка в день збирає не одну 1000 грн, щоб мене слухалися всі працівники і виключно безкоштовно працювали на благодійний фонд, та щей , щоб всі лаборанти заставляли вносити той внесок!

Я зв’язався з Сергієм Івоновичем, який пообіцяв розібратися в ситуації та надати пояснення, чому без внеску не приймають аналізи. З його слів - такого не могло бути. Однак рівно за 48 годин я дзвінка не отримав і перетелефонував сам) Отримав хоч якесь але пояснення , що лікарня недофінансована і кошти спрямовуються на потреби лікарні. Однак, ні сайту ні звітності в фонду не має , а будуть в кінці кварталу і зараз проміжних даних не має. Цікаво, як фонд тоді зробить квартальний звіт? А якщо є мед.працівники, які беруть кошти і ставлять печатку однак квитанцію не виписують то куди такі кошти підуть? Взагалі, питань більше чим відповідей. На моє питання чи можна звертатися в фонд за допомогою - я отримав відповідь, що звісно. Пропоную звернутися по допомогу для онкохворих діток, так як для них збирають по крихтах , а в даний фонд заходять шаленні кошти! Як вам Yulia Kutyk звернемося до фонду?

P.s. Я не проти платити, але хочу знати кому і за що! Розкажіть хтось медичним працівникам, що таке благодійний та примусовий внесок!

Ось як прокоментувала ситуацію начальник міського управління охорони здоров`я Вікторія Покоєвчук:

- Трохи статистики і цифр. В 2015 році на проведення лабораторних досліджень використано близько 6 млн. гривень, з міського бюджету 3 млн.140 тис. Отже, вихід - необхідно залучати додаткові кошти. Ви звернули увагу , які дорогі обстеження в приватних лабораторіях. В вартість закладена і заробітна плата і витратні матеріали. Залучені лікарнею кошти ідуть на придбання витратних матеріалів , не покритих бюджетним фінансуванням. Щодо платних послуг в комунальних закладах-обмеження згідно постанови КабМіну. Висновків і рекомендацій багато, жодний склад ВР так і не спромігся змінити умови фінансування медичних закладів, так і не дав поштовху розвитку страхової медицини. Але на місцях вихід є-чому не стати членом лікарняної каси, яка покриє Ваші витрати на лікування. Окрім того в кожній поліклініці є перелік лабораторних обстежень, що проводять за кошти міського бюджету.

З метою відкритості в фінансових питаннях між лікувальними установами та благодійними фондами рекомендовано заключити угоди про відкритість інформації щодо використаних та зібраних коштів. Для цього необхідно бажання в тому числі і фондів. Щодо використання залучених коштів лікарняними закладами, інформація регулярно оновлюється на інформаційних дошках та розміщується на сайті міськвиконкому.

- Замінили допомогу і підтримку на волинь ??? Прозоро працювати так само напевно не захочуть. З понеділка подам запити чи медичні заклади заключили договори з цим фондом!!! - обурився голова наглядової ради при міському управлінні охорони здоров`я Юрій Лазаревич. 

Коментарі

Благодійний фонд це структура яка дає можливість головним лікарям офіційно виводити кошти в тінь .Крім того на сторінках сайту була публікація про засновників фонду - головних лікарів згідно з законом це пряма корупція .Діагностичний центр-був супермаркетом тепер став джерелом особистого збагачення через фонди.Нажаль немає влади контролю,чим займається прокуратура і УБОЗ,Чи буде якась межа беззаконня

Здорова людина в лікарню не піде,йдуть хворі,раніше не боялися,бо знали,що з грошима ти чи без грошей,а медичну допомогу нададуть.А тепер без грошей нічого там робити.за все плати!Дай,Боже,всім здоров'я міцного і нікому не хворіти!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.