Грип розгулявся: рівнянам радять терміново вакцинуватися

Кількість хворих на грип і ГРВІ в Рівному та області продовжує зростати. Так, лише за минулий тиждень у порівнянні з попереднім кількість хворих збільшилася на 22%. Як повідомив лікар-епідеміолог Рівненської обласної СЕС Віктор Мороз, наразі Рівне, Радивилівський і Сарненський райони наближаються до епідемічного порогу. Єдиний спосіб  попередити захворювання - це робити щеплення навіть під час епідеї, радять рівнянам медики. 

- За минулий тиждень у Рівненській області на грип і ГРВІ захворіло 6227 осіб, з них 4213 діти до 18 років, що становить 68% від загальної кількості хворих. Також 356 осіб було госпіталізано, серед них - 257 дітей, - каже Віктор Мороз. 

Тому медики радять - робити щеплення, особливо найбільш вразливим до вірусу грипу категоріям населення.

- Щеплення рекомендується робити вагітним, тим, хто працює з людьми і тривалий час проводить у місцях масового скупчення людей, дітям і людям, які мають хронічні захворювання. Адже це єдиний спосіб попередити хворобу. Тим більше, що зараз у аптеках якісні вакцини, які захищають від найпоширеніших штампів грипу. Середня вартість такої вакцини становить приблизно 140 - 150 гривень, - зазначає Віктор Мороз.

Втім, перед тим, як робити щеплення все ж таки варто проконсультуватися з лікарем. 

- Перед тим, як вакцинуватися варто пройти огляд лікаря, щоб впевнетися, що немає загострення хронічних хвороб, темпаратури чи симптомів грипу та застуди. Якщо ж є такі прояви, то щеплення краще відкласти до видужання. Також не варто проходити вакцинації від грипу тим, у кого є алергія на яєчний білок. Окрім того, рекомендується впродовж тижня після щеплення по можливості не відвідувати місця масового скупчення людей, - розповідає Віктор Мороз.

Нагадаємо, під час лабораторних досліджень на Рівненщині підтвердили сім випадків каліфорнійського грипу, що є особливо небезпечним, адже дає ускладнення. Такий вид грипу у першу чергу вражає молодих людей працездатного віку. Тому цим категоріям треба бути особливо обережними.

Ключові слова: 

Коментарі

Вікторія Ричко - лузер від кого??? Вакцинація в період епідемії? Больнааая... нА голову! А сайт ВСЕ - публікує))) Давайте Хахльова зараз вакцинуємо та його куманду))??? Менше мерзотників стане з Оструга в Рівному)))

Хто вакцинується в період епідемії? Ви чим думаєте перед тим як таке писати? Продажну ви журналісти, такі ж як чиновники, яких ви критикуєте. Сумно....

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.