Рівненському кандидату наук та Герою АТО відкрили меморіальну дошку

Вчора у Рівному на честь загиблого в зоні АТО викладача Миколи Карнаухова на стіні третього корпусу НУВГП встановили меморіальну дошку.

Микола Миколайович Карнаухов - кандидат технічних наук, автор більше 50 наукових і навчально-методичних праць, зокрема, 4 авторських свідоцтв і патентів на винаходи.  Загинув в зоні АТО поблизу селища Чернухино в районі Дебальцевого. Він міг не йти на війну за станом здоров'я, проте, вирішив по-іншому.
Микола Карнаухов любив літаки, воєнну техніку та читав Віктора Суворова.

Життєве кредо Миколи Миколайовича - якщо не маєш ідеї, за яку не шкода віддати своє життя, тоді не варто і жити!

В зоні АТО був сапером. Проте згодом його бригаду почали перекидати на різні позиції та давати завдання, невластиві саперам. 

Герою було 49 років. Всі пам'ятають Миколу Миколайовича як позитивну та життєрадісну людину, про це свідчить і його позивний - "Нежурись". В зоні АТО почав писати вірші.

Незважаючи на веселий характер, Микола Карнаухов був сміливим, завжди казав правду в вічі. Міг на загальних зборах піднятися та зробити зауваження ректору. Він користувався авторитетом як у викладачів, так і у студентів. До цих пір на кафедрі ніхто не насмілився зайняти його стіл - розповідають колеги.

У своєму останньому SMS-повідомленні, яке надіслав рідним та друзям, він написав: "Не згадуйте лихим словом.Йдемо на Дебальцево. "

Микола Миколайович довго вважався безвісти зниклим. Хлопці, які змогли вийти з оточення, розповідали, що він та ще один молодий боєць залишились на місці бою, отримавши важкі поранення. Винести звідти їх не могли через щільний обстріл. Родичі та друзі сподівалися, що, можливо, вони потрапили в полон, та залишились живими. Проте на російському телебаченні показали відео з телефону одного з бійців, які були поряд з Миколою , а в кінці сепаратисти додали страшні кадри з загиблими Героями.

Прощатися з Миколою Карнауховим у Рівному прийшло дуже багато рівнян.

В його честь змонтували відео.

- Хочу, щоб його завжди пам'ятали. Меморіальна дошка - це не просто шмат граніту, а живе нагадування про нашого Героя та друга, життя якого пройшло недаремно, - сказав  ректор НУВГП Віктор Мошинський.

Ректор НУВГП Віктор Мошинський.

На відкриття меморіальної дошки прийшли не тільки колеги та друзі, а і мама загиблого Героя. Їй було тяжко говорити крізь сльози, проте, вона висловила щиру подяку всім присутнім.

- Дякую. Дякую всім, хто прийшов. Дякую, що пам'ятаєте мого сина, мого Колю, - сказала зі сльозами на очах мама Героя.

Бойовий товариш Олександр, розповів, що для молодших Микола Миколайович був, як батько. А для тих, хто старший за віком, справжнім братом.

Відкривали меморіальну дошку ректор НУВГП та бойовий товариш Миколи Карнаухова.

Після відкриття дошки, її освятили.

Всі бажаючі поклали квіти.

Колеги та друзі приховували сльози.

Меморіальна дошка зроблена зі штучного каменю та граніту. Виготовлялась у дуже короткі терміни. Приблизно півтора тижня знадобилось автору Петру Подольцю для її створення.

- За своє життя я виготовляв багато портретів, дошок, скульптур. Проте коли працював над цією, дуже хвилювався, - розповів автор меморіальної дошки Петро Подолець.

В кінці церемонії всі присутні заспівали гімн України.

 

Коментарі

sometimes we want to remove our microsoft account
but to this we face many problem. To overcome this problem we need to visit this http://windowsclassroom.com/delete-microsoft-account/ wonder web page. All your problem can solve here.

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.