На Рівненщині перевірять законність дій посадовців під час Революції Гідності

Органами прокуратури Рівненщини продовжується робота із вивчення матеріалів для встановлення причетності посадовців області до організації заходів із перешкоджання мирним акціям протесту.

Увагу приділено встановленню фактів, пов’язаних з організацією «антимайдану», перешкоджанням вільному виявленню своєї політичної позиції, примусовим залученням працівників бюджетних організацій до різних заходів, незаконним використанням бюджетних коштів, інших фактів, які можуть бути підставою для вжиття додаткових заходів реагування.

На запити прокуратури Рівненської області керівники органів державної влади та місцевого самоврядування в області надали відповідь, що про такі випадки їм невідомо. Взагалі не надійшло відповіді від голови Рівненської обласної ради щодо запитуваних прокуратурою фактів, які були озвучені під час чергової сесії обласної ради.

Водночас, результати прокурорських перевірок засвідчили, що порушення таким мали місце.Так, слідчим відділом прокуратури області вже завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно посадової особи одного із медичних закладів області, яка у табелі обліку робочого часу внесла недостовірні відомості про кількість відпрацьованих годин працівника, в той час як останній приймав участь у мітингу на підтримку «антимайдану» (ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України).

Також, прокуратура Рівненської області ініціювала перевірку дій однієї із суддей Рівненського окружного адміністративного суду за прийняття у грудні 2013 року рішення, яке обмежило реалізацію права людей мирно збиратися у м. Рівне. Відповідні матеріали прокуратури наразі знаходяться на розгляді Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів загальної юрисдикції.

За заявою співголови громадської організації «Майдан» у Березнівському районі розслідується кримінальне провадження щодо організації заступником голови Березнівської районної ради та директором КП «Березнівська друкарня» відправки людей в м. Київ на «антимайдан» (ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.294 Кримінального кодексу України).

Торік у квітні слідчий Березнівського райвідділу міліції це кримінальне провадження закрив за відсутністю складу кримінального правопорушення. Проте вивчивши матеріали, прокурор району дійшов висновку, що таке рішення слідчого міліції – безпідставне, тому поновив досудове розслідування.

Наразі органи прокуратури продовжують з’ясовувати факти адміністративного тиску на працівників бюджетної сфери, місцевих державних адміністрацій, студентів щодо примушування їх до участі в акціях на підтримку тодішньої влади.

Для цього витребувано інформацію з органів місцевого самоврядування, державної виконавчої влади, підприємств, установ, організацій. Підключено до співпраці місцевих осередків громадських організацій, журналістів. Опитано більше 4 сотень осіб, до цього числа входять голови адміністрацій, їх заступники, перевізники області.

Для надання всебічної, повної і об’єктивної правової оцінки діям посадовців колишньої влади під час Революції Гідності, прокуратура вкотре просить мешканців області, які мають будь-яку інформацію щодо подій того часу, зокрема, про організацію та відправлення упродовж листопада 2013 – лютого 2014 року до столиці громадян для участі у провокаціях та перешкоджання мирним акціям протесту, повідомити про ці факти. За необхідності гарантується конфіденційність про джерела отриманої інформації. 

Про це повідомили у прес-службі прокуратури області.

Коментарі

називайте речі своїми іменами, це був державний переворот!

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.