Ветеран родом із Кубані розповів про визволення Рівного

Декілька сотень рівнян завітали на мітинг-реквієм та урочисте покладання вінків на Алеї Героїв на військовому меморіалі кладовища "Дубенське". Відбувся захід з нагоди 71-ї річниці звільнення міста від фашистських загарбників. На заході були представники влади - міський голова Рівного Володимир Хомко, його заступник Галина Кульчинська та заступник голови Рівненської ОДА Олександр Савчук.

Із сумом міський голова розпочав свою промову. Володимир Хомко зауважив, що маємо як ніколи шанувати ветеранів, адже завдяки їхньому героїзму ми сьогодні живемо:

- Коли я став міським головою, було 17 ветеранів, які звільняли місто. Сьогодні залишилося лише троє. Двоє із них вже не виходять з квартири, але ми їх провідуємо та надаємо матеріальну допомогу. Ми вже рік живемо під час війни. І лише зараз оцінили, що таке мир. Бо вважалося, що це щось належне. Насправді все не так. Бажаю ветеранам, які здобували для нас мир, того ж миру. Тому схиляймо голови перед тими людьми, які ціною життям звільнили місто, - зазначив Володимир Хомко.

Привітав ветеранів і присутніх рівнян заступник голови рівненської ОДА Олександр Савчук:

- Сьогодні ми знаходимося тут, щоб віддати шану героям Другої світової війни. Адже мир, який вони принесли, маємо сьогодні цінувати по-особливому. Нині ворог знову стоїть перед нашими домівками, і молоді хлопці віддають свої життя за нашу Україну, за нашу волю, за нашу свободу. Шана Вам, ветерани, та шана тим воїнам, які полягли за визволення нашого міста Рівне, - зазначив Олександр Савчук.

Хоч не корінний рівнянин (чоловік родом із Кубані - прим. автора), але тепер почесний громадянин нашого міста, ветеран Андрій Моїсеєнко пригадує роки визволення Рівного зі слізьми на очах. Чоловік по-особливому співчуваємо нашим молодим бійцям у зоні АТО:

- Наші хлопці, які воюють на АТО, такі ж молоді, якими були і ми, коли визволяли Рівне. Я переживаю за них всім серцем, через що спокійно дивитися новини не можу. Хоча, коли ми воювали, якось по-іншому все було, - пригадує ветеран Андрій Моїсеєнко. - Родом я із Кубані, але відстоював кордони Рівного, як рідного міста. Зараз мене тут шанують. Та й загалом відчуваю себе справжнім рівнянином. Пам'ятаю, як опинився на кладовищі і побачив, як фашисти у сторону Луцьку почали тікати. Саме тоді, будучи мінометником, скористався ситуацією та зайняв вогневу позицію. А зараз, коли проходжу тими ж визвольними вуличками, провулочками, кладовищем, завжди згадую, як мінометом загарбників супроводжував. 

Пропонуємо Вашій увазі додаткові світлини з події.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.