Шапка взимку допоможе рівнянам зберегти слух

У яку погоду можна ходити без головного убору? Напевно, багато хто з нас задавався цим питанням, бажаючи взимку прогулятися без шапки. Та інколи такий експеримент може призвести до різних захворювань, застуди і навіть втрати слуху. Як цього уникнути, і коли можна спокійно виходити на вулицю без головного убору, - відповіді на ці та інші запитання дізнавалася журналіст сайту «ВСЕ».

Спеціалісти зазначають, що все залежить від індивідуальних особливостей людини, її відчуттів, часу перебування на вулиці, вітру і вологості повітря. Є люди, які одягають шапку при найменшому похолоданні, тому що без неї вони відчувають себе некомфортно і можуть застудитися. Та є й ті, хто переносить холод легко.

Однак, як розповів завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець, з точки зору медицини, найнижча температура, при якій можна ходити без шапки, – це мінус 5 º С, до того ж, в суху безвітряну погоду.

- Якщо ж йде сніг, дощ або дме вітер, краще одягати шапку і при плюсовій температурі. Варто пам'ятати - переохолодження голови небезпечне.

Адже підвищується ризик загострення всіх хронічних хвороб і розвитку гострих запальних процесів. А якщо людина страждає хронічними захворюваннями носоглотки, інфекція може проникнути в кров і звідти, подолавши захисні бар'єри, в центральну нервову систему. При загальному зниженні опірності організму підвищується також ризик отримати небезпечне для життя запалення мозкової оболонки – менінгіт. Чутливі до переохолодження і окремі органи тіла людини, наприклад, вуха. Буває, що коли людина входить в тепле приміщення з замерзлою головою, їй стає дуже боляче – дається взнаки контраст температур. Ті, хто після лазні або басейну поспішають на вулицю, добре не висушивши голову і вуха та не одягнувши шапку, теж дуже ризикують. Випаровування вологи на холоді забирає зі шкіри додаткове тепло. Як результат, може розвинутися отит або фурункул в зовнішньому слуховому проході. Через переохолодження та спазму мозкових судин порушується живлення слухового нерва, від чого з'являється шум у вухах, тож слух різко знижується. Якщо вчасно не звернутися до отоларинголога і не почати лікування в першу ж добу після появи симптомів, розвивається стійка сенсоневральна приглухуватість. Слуховий нерв не терпить порушення кровопостачання, через це вмирають волоскові клітини у внутрішньому вусі, а відновити їх неможливо, - каже Олег Мізинець.

Окрім того, лікар зауважує, що слухові проходи, слизові носа, глоткові мигдалини знаходяться дуже близько один від одного.

- Так, наприклад, якщо запалився якийсь один орган, інфекція тут же переходить і на всі інші. В результаті може виникнути гострий середній отит, ангіна або нежить, запалення придаткових пазух носа, такі як гайморит, фронтит. А якщо у людини є ще і хронічний осередок інфекції, наприклад, хронічний тонзиліт (запалення мигдаликів), то при охолодженні голови може виникнути загострення, що супроводжується високою температурою. Крім того, на крилах носа і вушних раковинах знаходяться проекції внутрішніх органів людини. Тому переохолодження голови може призвести до рефлекторного спазму судин внутрішніх органів і спровокувати напад стенокардії чи астми, - додає Олег Мізинець.

Отож носити шапку чи ні — кожен обирає сам. Але не варто забувати, до яких наслідків може призвести відсутність головного убору в холодну погоду.

Якщо ж ви відчули перші симптоми хвороби вух, то пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і, за потребою, сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55). Вона знаходиться за адресою: м. Рівне, вул. Київська, 78-Г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном: (050)568-74-79.

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.