На Рівненщині посилюють профілактику африканської чуми свиней

Аби збудник африканської чуми свиней не потрапив на Рівненщину, ветеринари посилять контроль за імпортною продукцією та реалізацією м’яса. Адже зі сторони Білорусії, кордони якої відкриті для російської сировини, є небезпека занесення цієї хвороби на територію області. Про це йшлося під час засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА.

- У цьому році в РФ вже зареєстровано 67 випадків африканської чуми свиней. Також загибель тварин зафіксована в Чернігівській та Луганській областях, - розповів керівник одного з відділів головного управління ветмедицини в Рівненській області Олександр Костюк. - Разом з тим, спалахи  хвороби були і в Польщі, Литві, Латвії та Естонії. У цих країнах захворювання починалося також на кордонах з Росією та Білоруссю.

За словами заступника голови ОДА Тараса Пустовіта, нині ситуація на Рівненщині благополучна. Разом з тим, необхідно вжити усіх заходів, аби унеможливити проникнення даного захворювання. Так, свинокомплекси мають дотримуватися «закритого» режиму роботи, а лісівникам необхідно щоденно обстежувати угіддя, аби вчасно виявляти хворих та загиблих диких тварин.

 Водночас на міжнародних пунктах пропуску посилять державний контроль. Пропуск здійснюватимуть через дезінфекційні бар’єри. Крім того, громадян та транспорт при перетині кордону зі сторони Білорусі ретельно перевірятимуть, вилучаючи та знищуючи при цьому продукти тваринництва.

Довідково: Африканська чума свиней - вірусне захворювання домашніх і диких свиней. Захворювання передається під час прямого контакту хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщів та механічно (транспортними засобами, під час переміщення людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине.

Про це повідомляє прес-служба Рівненської ОДА.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.