У Рівному впроваджують європейський підхід до лікування слуху

Кожен із нас хоче бути впевненим у правильності свого щоденного вибору, особливо якщо це стосується власного здоров’я, тим більше у такому делікатному питанні, як погіршення і втрата слуху. Адже з кожним роком все більше людей потерпає від цієї недуги. Це створює не лише дискомфорт у повсякденному житті, а й призводить до проблем на роботі, труднощів у спілкуванні з оточуючими, інколи навіть до втрати сім’ї.

 

Часто люди не відразу визнають проблему, тим самим лише ускладнюючи ситуацію. А інколи взагалі замість того, щоб звернутися до спеціаліста – займаються самолікуванням, або ж без консультації купують перший ліпший слуховий апарат. Чому цього не варто робити, як вчинити, якщо помітили проблеми зі слухом і, який слуховий апарат обрати, якщо він Вам і справді потрібен – розповів завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець.

– Проблема в тому, що люди інколи замість того, щоб звернутися до спеціаліста, відчувши проблеми зі слухом, намагаються їх вирішити самостійно. Немалу роль у цьому відіграє реклама, в якій часто пропонують "повернути людину до життя за допомогою слухового апарата". Та чомусь у рекламі не розповідають, що слуховий апарат не завжди потрібен, є випадки, коли покращити слух можна за допомогою медикаментозного лікування чи оперативного втручання. Також мовчать і про те, що дуже важливо правильно підібрати слуховий апарат під особливості слуху пацієнта, і головне – купити його якісним, – зазначив спеціаліст.

Наприклад, Олег Мізинець каже, що працює зі слуховими апаратами фірми "Widex". Вони виробляються і комплектуються в Данії – якісні, надійні і служать довго – від п’яти до 10 років. 

– Якось у моїй практиці був випадок, коли людина носила апарат цієї фірми впродовж 17 років. Тому, напевно, не даремно компанія "Widex" – визнаний лідер в області слухопротезування. Вже більше 50 років ця датська фірма випускає найсучасніші слухові апарати. На українському ринку слухові апарати "Widex" з'явилися в 1998 році. З того часу апаратура марки має в нашій країні незмінний заслужений попит. Взагалі апарати цієї фірми можна назвати "інтелектуальними слуховими системами" – стільки розумних технологій в них використовується. По технологічних рішеннях "Widex" завжди на крок випереджає інші фірми. Пацієнти, які спробували апарати компанії, вже не хочуть змінювати їх на інші, адже різниця відчутна. Одягнувши цей апарат, людина гарантовано буде позбавлена від шуму, тріску та інших зайвих слухових перешкод. Цифрові апарати Widex забезпечують користувачу чистісінький звук. Над цим працюють відразу декілька "розумних" систем. Цифрове перетворення сигналу дає можливість досягти такої якості звуку, яка практично порівнювана з якістю звучання компакт-диска. Система інтегрованої обробки сигналу зв'язує між собою усі процеси: розпізнавання, перетворення, передачу звуків. А також класифікує усі сигнали, що надходять ззовні, відділяє їх один від одного і забезпечує посилення та високоточну передачу потрібних звуків, у тому числі й людської мови. Окрім того, слухові апарати "Widex" можуть виділяти людську мову з хаосу звуків і посилювати її. Це можливо завдяки оптимізованій системі компресії в широкому динамічному діапазоні (WDRC – Wide Dynamic Range Control). Вона посилює сигнал, але при цьому звуки не стають занадто різкими. Розумний апарат автоматично настроює рівень гучності так, щоб звук сприймався природно. Як правило, слухові апарати цієї фірми багатоканальні, тобто мають декілька каналів для обробки звуку. У такий спосіб зменшується ймовірність появи акустичного зворотного зв'язку. Ще однією перевагою слухових апаратів "Widex" є те, що вони здатні "запам'ятовувати" різні типи звукової обстановки й автоматично міняти налаштування. Завдяки цьому звук ніколи не буде занадто гучним, але в той же час – залишиться розбірливим. Спеціальна система пригнічення шуму робить звук яснішим, і користувачі без зусиль можуть розчути сигнал мобільного телефона або людську мову, наприклад, при поїздці в шумному транспорті. Налаштовувати і використовувати слухові апарати "Widex" дуже легко. Один з головних принципів їх роботи – можливість індивідуального налаштування згідно з потребами користувача. Завдяки цьому звук стає не просто комфортним, а майже природним, – розповідає лікар.

І хоча слухові апарати цієї фірми коштують дещо дорожче, аніж продукція українського виробництва, всі пам’ятаємо одвічну істину – скупий платить двічі. І напевно, здоров'я – це точно не те, на чому варто економити. Тим більше, що заплативши раз пацієнти зможуть позбавитися турбот пов’язаних із постійними несправностями апаратів, як додає спеціаліст. Напевно, до цього варто прислухатися, адже Олег Мізинець – один із найкращих спеціалістів у галузі лікування слуху в Україні. Нині його ім’я відоме далеко за межами Рівненщини, і до нього їдуть на консультації та лікування й з інших областей ті, хто майже втратив надію почути життя наповну. У більшості випадків після лікування їм це вдається. А щасливі обличчя пацієнтів – це найкращий результат для лікаря.

Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном (050) 568-74-79.

на правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.