Де найкраще у Рівному перевіряти слух

Проблема погіршення та втрати слуху в останні роки набирає все більших масштабів. У сучасному ритмі життя, коли людину звідусіль оточують різноманітні звуки це спричиняє неабиякий дискомфорт, призводить до проблем на роботі, труднощів у спілкуванні з оточуючими, інколи навіть до втрати сім’ї. 

За статистикою, кожна восьма людина в світі зіткнулася із проблемою погіршення слуху, а кожна десята – потребує використання слухового апарату. Та найгірше те, що з 1000 людей, які визнали погіршення слуху, 750 кажуть про це лор-лікарю, а до сурдолога приходить тільки 300, з них лише 150 вдається допомогти. Ці цифри жахають. 

Як розповідає завідувач сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олег Мізинець, проблема в тому, що українці соромляться звертатися до спеціалістів, тим більше носити слухові апарати, навіть не розуміючи, що вони допомагають повернутися до повноцінного життя та практично не помітні у використанні. 

- Слуховий апарат – це дуже складна акустична система, яка з кожним роком удосконалюється. Нині існує чимало різновидів слухових апаратів, які дуже практичні та непомітні у використанні. Так, наприклад, є завушні слухові апарати, а також внутрішньовушні та внутрішньо канальні. Саме останні називають апаратами-невидимками, які зовсім не помітні під час використання. Тим більше, зі своєї практики можу сказати, що людина, яка погано чула, почавши носити слуховий апарат «розцвітає на очах», у неї наче відкривається друге дихання, вона знову починає повноцінно жити і насолоджуватися життям… І якщо в кінці минулого століття вважалося незвичним носити окуляри, то нині вони стали модним аксесуаром та складовою іміджу багатьох світових зірок. Тому не виключено, що через кілька років слуховий апарат нікого не здивує, більше того може стати одним із способів безпровідного зв’язку між людьми й альтернативою телефону, - каже Олег Мізинець.

Та похід до сурдолога зовсім не означає, що проблеми зі слухом потрібно лікувати саме за допомогою слухового апарату, зауважує спеціаліст.

- Головне вчасно виявити проблему і підібрати правильне лікування. Чомусь люди двічі на рік ходять до стоматолога, піклуючись про свої зуби і зовсім не приділяють увагу слуху, не розуміючи, що піклуватися про своє здоров’я – це не соромно, а необхідно. Адже добрий слух – це запорука повноцінного життя і якщо з ним виникають проблеми, їх краще вирішити на ранній стадії, а не чекати поки слух геть погіршиться. І не варто забувати про наслідки до яких може призвести погіршення слуху. Окрім дискомфорту, який виникає від постійного перепитування, зниження слуху може спричинити розвиток серйозних хвороб, у тому числі й недуга Альцгеймера (старечої недоумкуватості). Це пов’язано з тим, що звук є основним подразником мозку, і якщо людина не дочуває, то за 7 років мозок взагалі забуває звуки та перестає їх розпізнавати, - додає Олег Мізинець.

Та не малу роль у вирішенні цієї проблеми відіграє професіоналізм лікаря, адже саме вміння вчасно виявити недугу, підібрати ефективне лікування і є запорукою його результативності, стверджують фахівці.

І, напевне, недаремно, шукаючи куди звернутися, щоб перевірити та при потребі підібрати правильне й ефективне лікування слуху на Рівненщині, пацієнти обирають завідувача сурдологічним кабінетом поліклінічного відділення Рівненської обласної клінічної лікарні Олега Мізинця. Саме він один із перших в Україні почав займатися слухопротезуванням у далекому 1997 році. За цей час Олег Мізинець відвідав низку тренінгів, семінарів по підвищенню кваліфікації, більшість з яких міжнародні. А також випрацював власні ефективні методики лікування слуху і якщо є така необхідність допомагає підібрати найкращі слухові апарати провідних фірм, які не приносять пацієнту незручностей у використанні. Не мало важливою є і щоденна практика спеціаліста у лікуванні як дітей, так і дорослих. Нині ім’я лікаря Олега Мізинця відоме далеко за межами Рівненщини і до нього їдуть на консультації та лікування й з інших областей ті, хто майже втратив надію почути життя на повну. У більшості випадків після лікування їм це вдається. А щасливі обличчя пацієнтів – це найкращий результат для лікаря.

Пройти обстеження слуху, підібрати ефективне лікування і за потребою сучасний слуховий апарат на всі випадки життя можна у Рівненській обласній консультаційній поліклініці (кабінет 55), що знаходиться за адресою м. Рівне, вул. Київська, 78г. Записатися на прийом до лікаря та отримати детальну інформацію можна за телефоном (050) 568-74-79.

На правах реклами

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.