Поляки показали, як у давнину на Рівненщині виглядав Острог

Нещодавно у мережі з’явилось відео стародавнього Острога, яке створене на основі 3D – реконструкції. Це стало можливим у рамках польського проекту "Shtetl Routes". Відео дає уявлення про те, як виглядало місто у сімнадцятому столітті.

Острог — місто стародавнє. Перша письмова згадка про нього датується 1100 роком. Тоді Острог був відданий, за рішенням Ветичівського з'їзду, онуку Ярослава Мудрого – Давиду Ігоровичу. Припускають, що назву місто одержало від давньоруського слова "острог", що означало укріплення. Стародавні назви його були Острогобор, тобто укріплення в бору, і Остроріг, тобто гострий ріг, який утворили відроги гір, що впираються в подільську височину.

Вигідне фізико-географічне положення, зручне для оборони місце розташування сприяли зростанню Острога, який стає адміністративно-політичним центром округи, ремісничо-торговельним осередком.

У середині 14-го століття Острог отримав племінник короля Данила, князь Данило. Він і став зачинателем славетного роду князів Острозьких. Тут збудували замок, Богоявленську церкву. Перша згадка про замок датована 1386 роком. Близько 1430 року навколо Острога спорудили потужні укріплення з вежами, оточені ровом і валом.

У 1450 році на місці дерев'яної церкви звели кам'яний собор, ще раз перебудований князем Острозьким у 1521 році. Завдяки фортифікації місто не раз відбивало напади татар, а 1508 року під Острогом князь Костянтин розбив велике татарське військо і захопив багато полонених, яких оселив на передмісті.

У 16-ому  столітті Острог став значним осередком ремесел і торгівлі, важливим центром православ'я в Україні, вогнищем освіти і культури. Князь Костянтин Острозький у 1576 році заснував тут славетну Острозьку академію. Вона стала першим вищим навчальним закладом у Східній Європі.

В академії навчалися гетьман Петро Сагайдачний, Мелетій Смотрицькийта. Тут працював та видавав свої відомі книги, такі, як "Буквар", "Новий завіт з Псалтирем", Острозька біблія, першодрукар Іван Федоров.

Нині тут знаходиться Національний університет "Острозька академія", яка входить до числа лідерів серед навчальних закладів України. І яка здобула авторитет за кордоном.

Ключові слова: 

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.