На Рівненщині вшанування вояків УПА пройшло без стрілянини

Сьогодні відзначають 71-у річницю Гурбенського бою, який відбувався між воїнами УПА та НКВСівцями. Щороку на Здолбунівщину з’їжджаються люди з усієї області і країни, аби вшанувати пам’ять тих, хто боровся за незалежність України. Вкотре їдучи в Гурбенський Свято-Воскресенський чоловічий монастир на Повстанських могилах, думалось, що цьогоріч відзначення має бути якимось особливим. Таким воно й було.

Як і в попередні роки було багато людей. Панихиду на меморіалі загиблих вояків відлужив архієписком Рівненський та Острозький Ілларіон.

Майже все було так, як і в попередні роки. Майже…

Ліс навколо монастиря, де в попередні роки історичні реконструктори відтворювали частину бою між повстанцями і військами НКВС.

Цьогоріч реконструкції бою не було. У лісі гуляв тільки вітер та молодь стріляла по мішенях із пневматичної зброї.

Всі ті, хто в минулі роки ходили тут в одностроях тієї війни і стріляли холостими набоями, тепер у формі української армії і зі справжньою зброєю в руках захищають Україну.

Біля криївки курсанти військового ліцею чекали своєї черги подивитись на побут вояків того часу.

Історик та журналіст Олег Тищенко (ліворуч) та історик-дослідник Ігор Марчук (по центру) привезли на Гурби нагороду "Гурбенський щит". Її вже упродовж багатьох років вручають учасникам бою або їхнім нащадкам. 

Цьогоріч нагороду отримував син повстанця Василя Процюка на псевдо "Кропива".

Окрім героїв минулої війни з рук голови Рівненської ОДА Віталія Чугуннікова (по центру на передньому плані) отримали відзнаки і нагороди герої нинішні - українські вояки, котрі захищають країну на сході.

А ось настоятель Гурбенського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря нічого не роздавав, а навпаки - збирав гроші на добудову церкви. 

Минулого року на цьому місці стояв лише фундамент. Тепер же з Божою допомогою і стараннями отця Нифонта побудовано храм. Але до відкриття роботи ще багато.

Доки голова Рівненської облдержадміністрації роздавав нагороди, його "гуманітарний" заступник свободівець Олександр Савчук прогулювався в темних окулярах.

Загалом чиновників і депутатів на Гурбах цьогоріч вистачало.

Заступник голови Рівненської облради Степан Павлюк (ліворуч спиною), нардеп Олександр Дехтярчук (другий ліворуч), екс-голова Сарненської РДА Петро Рухер (третій праворуч) та екс-голова Здолбунівської РДА Любомир Кінах (праворуч) їли куліш і запивали трав'яним чаєм.

Був на Гурбах і цілий десант депутатів Рівненської облради:

Віктор Кривун був із сином, який не так давно повернувся зі сходу, де воював у складі одного з добровольчих батальйонів.

Депутат облради Степан Молчан (другий праворуч) на Гурбах щороку...

Депутат Рівненської облради Руслан Сивий.

Депутат Рівненської районної ради Дмитро Сільман був на Гурбах із родиною.

Депутат облради Юрій Супрунюк (праворуч) щось розказував організатору фестивалю-реквієму на Гурбах Роману Яворському (ліворуч).

Депутат Здолбунівської райрди Сергій Кондрачук (праворуч на передньому плані) давно опікується музеєм на Гурбах, але цьогоріч йому довелось звикати до нового статусу - голови Здолбунівської районної державної адміністрації.

Завершилось вшанування полеглих у Гурбенському бою виступом відомого українського гурту "Тінь сонця".

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.