Євген Вєтров: кіокушинкай карате – це виховання дисциплінованої рівненської молоді із правильними моральними цінностями

Нещодавно у Рівному вперше відбувся Чемпіонат України з кіокушинкай карате серед дітей. Масштаби заходу вразили. Близько двох сотень юних бійців з'їхалися до Рівного аби помірятися силами. Після цього турніру стало зрозуміло, що кіокушин дуже розвинений і стрімко набирає обертів.

Редакція єдиного спортивного сайту Рівненщини "ВСЕ про СПОРТ" поцікавилася у очільника Рівненської обласної федерації кіокушинкай карате Унія України Євгена Вєтрова (2 дан) про історію розвитку цього виду бойового мистецтва у нашому місті та можливі перспективи, плани, цілі.

- Як зародилося в Рівному кіокушинкай карате у Рівному?

- Особисто для мене карате з’явилося в 2000 році. Тоді мені було 8 років і батьки віддали в секцію карате. Тоді мене почав тренувати Валерій Куковський. Після 5 років занять я розпочав тренування у Віктора Ганджи. Так сталось, що мого тренера у 2007 році не стало, я мусив у 15 років долучатися активно до керування федерацією. Я тоді був старшим учнем за поясною системою. Роботи було дуже багато – нас залишилось 4 особи. Чимало труднощів виникало і з орендою залу. Я був ще неповнолітній, і юридично виникало багато проблем. З часом я очолив міську федерацію кіокушина. Почали розвиватися, ми успішно виступали на Чемпіонатах України. Нас стало аж 20 осіб (посміхається). І вже в 2010 році я здав на перший дан і через рік, у 19 років я очолив Рівненську обласну федерацію. І чим більше ми вникали у філософію карате, тим швидшими темпами ми розвивалися. З’явилися нові зали, вихованці все частіше перемагали на турнірах різного рівня.

Важливим досягненням є створення спеціалізованої суддівської бригади, близько 10 осіб.

Якщо підсумувати з чого починали і чого досягли, то був практично нуль, а зараз в нас тверда десятка.

- Скільки всього дітей та дорослих займається у Рівному кіокушинкай карате, скільки є залів?

- Почну з того, що ми проводимо тренування як на приватній основі, так і співпрацюємо із школами. Із дитячих груп можна вирости у більш професійні, де ми глибше занурюємося в бойове мистецтво та пізнаємо себе. Така система дозволяє правильно розприділити навантаження та визначити кращих учнів. До речі, такі в нас є. Вони вже є призерами Чемпіонатів України.

Ми займаємось вихованням не тільки спортсменів. Тільки спорт – цього мало. У бійця мають бути високі моральні якості. Повторюсь, у нас є Кодекс (Доджо-кун), який сприяє вихованню воїна кіокушина, він включає в себе 7 пунктів. І правила поведінки актуальні як в залі, так і поза ним.

Найменшим моїм вихованцям 4 роки. І їх в нас декілька. І вони вже тренуються з юними колегами, та поволі готуються до проходження перших атестацій на білі пояси. Стосовно старших, то в нас не просто спорт, а бойове мистецтво - ним можна займатися і в 70 років.

Ми змагаємося як в розіділі ката (комплекс прийомів та сили дихання), так і в розділі куміте (повноцінні поєдинки).

Якщо говорити про тренувальний процес, то в нас контактний вид спорту і синяки це норма, як і в будь-якому іншому виді єдиноборства. Ми із хлопчиків формуємо чоловіків.

Докладно про кіокушинкай карате про бойові мистецтва, духовний розвиток, моральні цінності читайте у повній версії інтерв'ю з Євгеном Вєтровим на сайті "ВСЕ про СПОРТ".

Адреса штаб-квартири кіокушинкай карате Унія в Рівненські області: м. Рівне, вул. С.Дем'янчука, 1а (район Радіозаводу), школа карате, тел. 096 982 38 99

Коментарі

Повторюсь, у нас є Кодекс (Доджо-кун), який сприяє вихованню воїна кіокушина, він включає в себе 7 пунктів. Game <a href="https://texttwist2.co/">text twist 2</a> free

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.