Рівненський драмтеатр відкрив сезон і переміг на фестивалі у Чернівцях

Новий театральний сезон у Рівному відкрили на Покрову, а рок-оперу «Біла Ворона» показали у день відкриття невипадково. Адже 14 жовтня не лише велике церковне свято, а й День захисника України.

Уже через тиждень після відкриття, рівненські театрали вирушили до Чернівців, де взяли участь у традиційному фестивалі «Золоті оплески Буковини». Там рівняни і здобули визнання. Вистава «Каліка з острова Інішмаан» за п’єсою Мартіна МакДонаха здобула перемогу у таких номінаціях: «Краща чоловіча роль», «Кращий акторський ансамбль», «Краща вистава за версією альтернативного журі».

Більш детально про відкриття сезону і здобутки Рівненського театру ми розпитали у керівника літературно-драматичної частини театру Ірени Боровець.

Ірено, розкажіть, чому повезли на фестиваль саме цю виставу? Що хотіли донести до глядача?

- Повезли «Каліку з острова Інішмаан» тому, що це комедія. «Золоті оплески Буковини» - це фестиваль комедії. Взагалі, цю виставу складно назвати комедією, але такий жанр прописаний у автора. Щоб глядачам було легше погодитись з цим жанром, після побаченого у нашому театрі, ця вистава означена як ірландська комедія.

Каліка з острова Інішмаан

Що одержали за перемогу? Грамоти, відзнаки, дипломи чи може грошовий приз?

- Додому після фестивалю ми привезли диплом учасника та сувенірну продукцію Чернівецького театру. А що отримаємо як переможці, наразі невідомо, адже чекаємо призи і відзнаки поштою. Знаю, що переможці одержують статуетку у вигляді серця. І це прекрасний символ, адже кожен, хто переміг у театральному фестивалі, не любити театр просто не може.

Що потрібно знати рівнянам про новий театральний сезон? Чим будете дивувати глядача?

- Новий сезон, сподіваємось, буде чудовим, плідним та цікавим. Зараз ми розпочинаємо роботу над новорічною казкою та новорічним видовищем. Наприкінці грудня театр традиційно чекатиме маленьких глядачів і зустріне веселою історією про День народження Кота Леопольда та забавами біля новорічної ялинки.

Питання яким часто цікавляться рівняни. Які ціни на квитки будуть цього сезону?

Ціни на квитки нині принципово не зміняться. Залежать вони від дня показу вистави, а також від того, чи ця вистава прем'єрна. Найдорожчий квиток у перший день прем'єри коштує 100 грн.

Щодо прем’єр, то цього сезону рівненські театрали підготували для своїх відданих глядачів комедію на дві дії «Моя професія – сеньйор з вищого світу». Відбувся прем’єрний показ 30 жовтня.

У наступні дні можна буде переглянути вистави: «Сватання на Гончарівці» (середа, 9.11), «Дикун» (п’ятниця, 11.11), «Поліанна» (субота, 12.11). Детальніший розклад вистав до кінця листопада можна подивитися на сайті Рівненського драмтеатру.

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.