Рівнянам відкрили секрети досягнення професійного успіху

Сайт "ВСЕ" продовжує серію публікацій "Професія". У ній ми знайомимо читачів із успішними рівнянами, які стали відомими завдяки блискучій кар’єрі. Про особливості  різноманітних професій розповідатимуть кращі фахівці в свої галузі. Сьогодні відомий рівненський ріелтор та голова «Асоціації фахівців з нерухомості України» Олександр Ляшук розкаже, у чому полягає складність цієї роботи, як стати справжнім професіоналом своєї справи та що його надихає працювати далі.

 

Рід занять та стаж роботи:

 Олександр Ляшук -  професійний ріелтор, а також голова рівненської  професійної громадської організації «Асоціація фахівців з нерухомості (ріелторів) України». На цій посаді з 2010 року, а загалом ріелторською діяльністю почав займатися з 2001 року. Практичний стаж роботи – це вже 15 років у місті Рівне.

- Ми надаємо послуги не тільки у Рівному, але й по всій Україні та за її межами, виходимо на закордонні ринки нерухомості. Разом зі мною працює професійна команда, ми надаємо не лише ріелторські, а й юридичні послуги в сфері нерухомості. Ми допомагаємо рівнянам у вирішенні земельних питань, питань пов’язаних з будівництвом та дозволами на нього, з введенням об’єктів в експлуатацію. Також працюємо з різними державними структурами, що мають відношення до ринку нерухомості – ЦНАП, реєстрація речових прав, БТІ, опікунська рада, інспекція ДБК, Управління Архітектури та будь які інші земельні організації. Робота ріелтора має не одну грань, вона дуже багатогранна і має багато напрямків діяльності.  Для того щоб надати професійну допомогу клієнту потрібно це робити комплексно.

 

- Розкажіть про особливості професії «ріелтор». Чи кожен зможе освоїти цю професію?

Ріелтор – це нова професія в Україні. Навчитись цієї професії у вищому навчальному закладі чи коледжі не можливо. По суті саме життя створило в Україні таку професію. І для того, щоб стати грамотним фахівцем потрібно працювати у цій сфері. Також дуже добре якщо людина має вищу юридичну або економічну освіту, це допоможе їй краще орієнтуватися в цій сфері. Але основні ці навики ми здобули працюючи з людьми в цьому напрямку. Одна із найголовніших якостей, яка повинна бути у майбутнього ріелтора – це комунікабельність. Тому що ріелтор – це людина, яка багато спілкується з різними людьми. Зранку це може бути розмова з бабусею-пенсіонеркою, а ввечері з директором крупної корпорації. Потрібно до кожного підібрати свій ключик, кожного зрозуміти, тому без розвинених навичок спілкування буде дуже важко знаходити контакт з оточуючими. Не можна забувати і про таке явище, як «зіткнення інтересів сторін». Часто тільки ріелтор може вирішити суперечку і вплинути на рішення однієї з сторін, ключове для проведення угоди.

Ця професія всебічно розвиває особистість, тому що ріелтор – це і психолог, і архітектор, і будівельник, і юрист. Людина, яка займається цим напрямком всебічно розвивається і набуває знання і досвід в різних галузях.

- Коли Ви зрозуміли, що хочете стати ріелтором? Що або можливо хто став поштовхом для Вас у виборі спеціалізації?

- Все розпочалося з того, що в 2001 році я шукав, по замовленню певної організації , земельну ділянку. І для того, щоб її знайти я почав відвідувати різні агентства нерухомості. В одному з цих агентств після спілкування мені запропонували спробувати себе в якості агента з нерухомості. Попрацювавши місяць ріелтором я зрозумів,що мені подобається ця робота. Завдяки тому, що вона є незалежною і приносить суттєву винагороду, яка допоможе піклуватись про сім`ю. Пропрацювавши в тому агентстві два місяці я вирішив відкрити власне агентство. І вже в 22 роки я був директором власного агентства нерухомості і з того часу працюю в цьому напрямку. Основними стимулами стали сім`я , спілкування з людьми, а також якщо цій роботі повністю віддаватися вона приносить хороший дохід.

 

- На початку своєї роботи Ви брали з когось приклад чи все ж таки довіряли власним відчуттям?

- Спочатку я відштовхувався сам від себе. Але приблизно у 2003 році я познайомився з професійною громадською організацією «Асоціація фахівців з нерухомості» і почав придивлятися до цієї організації. Також почав спілкуватися з різними фахівцями, які приїжджали в Рівне з Києва, та перейняв їх досвід. Потім вже сам почав відвідувати різні заходи, семінари, з’їзди, круглі столи. А впевнившись у професійності цієї організації я вирішив до неї вступити, у 2004 році я подав заяву на вступ і у 2005 році став її повноправним членом. І саме в цій організації я побачив приклад наставників, людей, які вже більше 20 років займаються цією справою. І спілкуючись з ними я отримав корисні поради, настанови, побачив, як потрібно знаходити підхід до людей. В той час я почав здобувати освіту.

- Розкажіть більше про свою освіту. Де Ви навчалися, які семінари відвідували, які книжки читали?

- Я маю вищу освіту юридичного та економічного напрямків. Я закінчував Інститут Слов’янознавства в Рівному. Але основну освіту мені дала саме практична діяльність. Можна або читати про певну професію, або спробувати нею займатися. От коли я спробував нею займатися – це стало найбільшим навчанням. Але крім того, велику роль відіграли різні заходи, які організовуються на основі «Асоціації фахівців з нерухомості». Наприклад, ми щороку в травні відвідували «Міжнародну конференцію фахівців з нерухомості» в Ялті. Там були фахівці не лише з України, а й з інших країн. Ми ділилися досвідом один з одним, ділилися різною літературою, це безцінний досвід спілкування. Наша робота вимагає постійного навчання. Ріелтор повинен бути впевнений в собі, в своїх знаннях і прагнути до розвитку. У справжніх професіоналів немає ні відпусток, ні пенсії.

 

- Порадьте літературу, яку варто прочитати для тих, хто тільки починає свій професійний шлях?

- Одна з перших професійних книжок, яку я прочитав – це «Инвестирование в недвижимость» авторів Джеймса Мак-Лінна Єндрю и Єлдреда Гаррі В. Вона містить багато порад, як для початківця, так і для професіонала. Я прочитав її декілька разів і намагався втілити теоретичні поради на практиці. Я б рекомендував її прочитати людині, яка прагне займатися нерухомістю. Також було багато інших прочитаних книг, а вже пізніше я почав сам писати статті та публікуватися.

 

- З якими складностями Вам доводиться зіштовхуватися у професійному житті?

- Напевно, найбільша проблемо з якою стикається ріелтор – це непорядність людей. Буває таке, що люди звертаються за допомогою до ріелтора, а потім намагаються укласти угоду у нього за спиною. Дехто після цього розчаровується в людях і перестає їм довіряти. Це насправді проблема, але ми з нею боремося. Боремося шляхом укладання договорів з клієнтами, це є певним юридичним захистом для ріелтора. Також ми практикуємо схему роботи з ексклюзивним договором, коли гроші беруться тільки з продавця, тому покупцю немає сенсу нас обдурювати. Також проблемою є те, що люди з недовірою ставляться до ріелторів, вважаючи їх роботу не потрібною. Насправді, професійний ріелтор заробляє гроші важкою працею, тому що в наш час, враховуючи економічні кризи, дуже важко продати об’єкт нерухомого майна. Ріелтор повинен вміти поєднати інтереси покупця та продавця, докласти максимум зусиль для того, щоб завершити угоду. Робота над однією угодою може займати до року часу, це можуть бути сотні переговорів та зустрічей. Тому це не така робота, де обманюють клієнтів. Ця робота для чесних і порядних людей, тому що ми маємо відношення до матеріальних цінностей людей.

 

- Що Вас надихає на роботу та надає сил для подальшого розвитку?

- Є така приказка «Наполегливість – ключ до успіху». Бувають різні помилки в роботі, але «професійний ріелтор» – це така людина, яка вміє швидко відновлюватися після падіння. Ні в якому випадку не можна опускати руки, потрібно вставати і рухатися вперед. Бували періоди криз та застою на ринку нерухомості, вони пов’язані з економічними проблемами держави. Але в такі періоди ми перекваліфіковувались і займалися юридичними послугами. Потрібно не сидіти і чекати дива, а продовжувати працювати і розвиватися.

- Ви вже протягом 15 років успішно займаєтесь своєю улюбленою справою. Поділіться секретом свого професійного успіху!?

- Найперше, якщо Ви обрали певний напрямок, то потрібно його дотримуватися. Наприклад, якщо запитати «Хто такий Олександр Ляшук?», то в Рівному всі скажуть, що це ріелтор. За 15 років було багато різних пропозицій, але я обрав цей курс і з нього не звертав не зважаючи ні на що. Другий момент – це професійна команда. Кажуть що «Кадри вирішують все», якщо навколо тебе є достойна команда, люди які з тобою солідарні та чесні, то така команда є великою підтримкою. Ну і третя мотивація – це підтримка подружнього партнера. Коли подружній партнер тебе у всьому підтримує, допомагає будувати твою кар’єру і порадою і підтримкою. Це  дуже велика мотивація, коли поруч є мудра жінка.

 

- Розкажіть більше про свою команду. За яким принципом Ви підбираєте працівників?

- Це одна з найбільших проблем у роботі ріелтора. Я колись мав команду з 8-10 ріелторів, перед тим я проводив більше 50-ти співбесід, дуже важко було підібрати людей. До кризи 2008 року в мене була одна команда, після кризи вона розпалася. А теперішня моя команда сформувалася у 2010 році і вже 6 років ми разом. Я повинен бачити в майбутньому працівнику, що це людина, яка відповідає за свої слова, яка обіцяє і виконує. Саме з таких людей складається моя команда.

 

Публікація здійснена в рамках проекту "Професіонал".

Коментарі

Додати новий коментар

CAPTCHA
Захист від спаму
Фото Капча
Введіть символи з картинки.